Blind Guardian - At The Edge Of Time

Αρχοντας. Το εισαγωγικο ριφφακι εν τω μεταξυ μονο σε μενα θυμιζει μπασταρδεμενο σλειερ;

Γνκ ωραιο παντως το κομματι, ανεβηκε στην εκτιμηση μου με τις ακροασεις. Πολυ το πιεζουν ομως γμτ. =\ Δλδ βαζω διπλα κατι τετοια http://www.youtube.com/watch?v=ojAdAR2yoAw κι η συγκριση ειναι αμειλικτη. Θα μου πειτε ‘‘περιμενεις στα σοβαρα κατι αντιστοιχο;’’. Ε οχι, αλλα ενα κομματι τουλαχιστον τετοιου επιπεδου απαιτω να το εχει, σαν οπαδος εστω. Το Anato ειχε ενα Under The Ice που εσωσε την κατασταση. Ετουτο γιατι οχι.

Η δικαιωση αργησε αλλα ηρθε, μια χαρα δισκος ειναι το ΑΝΑΤΟ :stuck_out_tongue:

Ασε μας ρε καπεταν απαραδεκτε! Μου πηρε 8 χρονια να το χωνεψω και πλεον το ακουω διχως προκαταληψη. Οριστε. ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΘΗΚΕΣ;!

Αε ρε. =p

π.ς: Οι αληθινοι γκαρδιαν ομως, ειναι μεχρι και το τειλς. Αντε μη πω μεχρι και το φολο δε βλαιντ κι εχουμε τπτ καρδιες και σοροπια. =p

Χαχα ετς, ολντσκουλ :stuck_out_tongue:

Το τελευταιο τους αριστουργημα για εμενα ηταν το ΝΙΜΕ παντως, το ΑΝΑΤΟ ειναι μια χαρα δισκος αλλα οκ, δεν το βαζεις μαζι με τα προηγουμενα σε συγκριση.
Απο το τελευταιο ελπιζω σε κατι που να ειναι στο επιπεδο του ΑΝΑΤΟ, δεν μπορεις να ζητας εν’ετει 2010 να βγαλους Tales, ειναι λιγο too much :stuck_out_tongue:

Και εγω θεωρω πως μεχρι το NIME ηταν καταπληκτικοι…απο εκει και περα οκ αλλα δεν τρελαίνομαι

Το Nightfall In Middle Earth ηταν το τελευταιο αριστουργημα και οι επομενοι δισκοι δεν ειχαν καμμια σχεση… Προσωπικα δεν μου αρεσουν, αλλα δεν τους σιχαινομαι, μετριοτητες για Blind Guardian παντως… Αλλα απο οτι εχουμε ακουσει μεχρι τωρα απο το καινουριο, δειχνουν οτι αυτο το αλμπουμ μπορει να ειναι πολυ, μα πολυ ανωτερο των 2 προηγουμενων… Οποτε λιγη υπομονη ακομα και ελπιδα για επιστροφη στα παλια γνωστα επιπεδα…

Ω γιες, συμφωνω απολυτα. Το ΑΝΑΤΟ ειχε αρκετα καλα τραγουδια μεσα.
Και ενταξει σε συγκριση με τα παλια, κι εγω απλα ελπιζω να ναι στο επιπεδο του ΑΝΑΤΟ(ισως και λιιιγο καλυτερο) το καινουριο. Απο το ΑΤΙΤΜ πιστευω θα ναι οντως καλυτερο, αλλα για τα υπολοιπα ουτε λογος προφανως.

Ελα πολυ το κοπανατε το ANATO και θιγομαι ε :frowning:
Οκ, ναι, δεν ειναι Nightfall ή Imaginations αλλα ειναι αξιοπρεπεστατο νομιζω με κατι The Soulforged, Age of False Innocence και to γαματο And then there was Silence.
Θα ειμαι ικανοποιημενος αν ειναι επιπεδου ANATO το νεο, αν και δεν ξερω κατα ποσο μπορουμε να τα συγκρινουμε γιατι το υφος φαινεται να ειναι διαφορετικο. Οντως εχει αυτο το “τραβηγμενο απο τα μαλλια” που ανεφερε ο Ανγκμαρ αλλα δε χαλιεμαι. Δεν περιμενα και πολλα. Ως παλια μπαντα ειναι λιγο δυσκολο να συνεχισει να βγαζει διαμαντια οπως τα παλια.

Το σολο που μοιαζει με του Traveller in Time δε το ειχα παρατηρησει. Ωραιος :stuck_out_tongue:

  • Punishment Divine, Battlefield, Under the Ice και Precious Jerusalem για μενα. Το ΑΝΑΤΟ ειναι καλος δισκος και το ακουω πολυ πιο συχνα απο οτι το ΑΤΙΤΜ ας πουμε.

να πω και γω σαν παλιος φαν πως για μενα το πιο ολοκληρωμενο κομματι που χουν γραψει βρισκεται στο anato. ασχετα τι λεει σαν συνολο ο δισκος.

Ακομη να διαρευσει?:-s

Ελα ντε…φευγω μεθαυριο:p
Παααμε 2 βδομαδες (και κατι) ακομα…
Eχει βγει και το “The sacred wheel of time cannot erase the medieval song” Session Part 5 παντως.

Την πεμπτη 29 ιουλιου θα υπαρξει στην θεσσαλονικη επισημη παρουσιαση του νεου δισκου των guardian εγω παντος θα ανεβω απο λαρισα θα παρω αδεια δεν χανεται με τιποτα:D8)

http://www.metalhammer.gr/magazine/news.html

Λέω να σκάσω και γω μύτη!!!

εχει ξαναποσταριστει απο εμου:)

Και εγω το κοβω να παω στην Αθηνα στο Legacy για την παρουσιαση του δισκου…

Εγώ πήγα! Λοιπόν με την μία φορά που άκουσα το δισκάκι δεν ενθουσιάστηκα, έτσι κι αλλιώς κρατάω μικρό καλάθι. Βέβαια δεν βγάζω συμπεράσματα με την μια οπότε αναμένουμε…

Ρε φιλε τι εννοεις?Που πηγες και το ακουσες?? 29 του μηνος δεν ειναι η παρουσιαση αθηνα?

Έκανε χτες και το Rock Hard σε συνεργασία με την Nuclear Blast στο Revenge

Ναι πήγα στο Revenge όπου έπαιξε όλο το δίσκο και μάλιστα το κέρδισαν και 2 τυχεροί. Μου κάνει εντύπωση πάντως που ακόμα δεν έχει βγει στα γνωστά μέρη.