Blind Guardian:Αθήνα: Fuzz (15-16 Ιουνίου),Θεσσαλονίκη: Principal (17 Ιουνίου)

Mererfin έχεις μήνυμα στο φβ :smiley: :smiley: !!

St3ven ευχαριστώ αλλά τα κανόνισα, δεν θα χρειαστεί να κάνεις κάτι…

Μια απορια, γιατι στην Σαλονικα εχουν 30 και εδω 35? Δεν βρισκω λογικη σε αυτο…

λογικά πιο μεγάλος και ακριβός χώρος…

εδώ είμαστε πιο πολλοί μαλάκες που θα τα δώσουμε ,οπότε καλύτερα να πάρεις 5 ευρώ το κεφάλι από 3000 άτομα παρά από 1000 :slight_smile:

…και πέρσι έτσι δεν ήταν…35 εδώ, 30 Θεσσαλονίκη;:):!:

Διάβασα ότι το setlist παίζει να είναι πολύ επικεντρωμένο στα πρώτα τους. Ισχύει κάτι τέτοιο ??

To setlist θα είναι επικεντρωμένο στο Memories of A Time To Come :wink:

DISC 1
1 - Imaginations from the Other Side (Remix 2011) 7:12

2 - Nightfall (Remix 2011) 5:36

3 - Ride into Obession (Remix 2011) 4:48

4 - Somewhere Far Beyond (Remix 2011) 7:34

5 - Majesty (Remix 2011) 7:31

6 - Traveler in Time (Remix 2011) 6:03

7 - Follow the Blind (Remix 2011) 7:13

8 - The Last Candle (Remix 2011) 6:03

DISC 2
1 - Sacred Worlds (Original Version) 9:19

2 - This Will Never End (Remix 2011) 5:08

3 - Valhalla (New Recording 2011) 5:15

4 - Bright Eyes (Remix 2011) 5:16

5 - Mirror Mirror (Remix 2011) 5:11

6 - The Bard’s Song (In the Forest) (New Recording 2011) 3:28

7 - The Bard’s Song (The Hobbit) (New Recording 2011) 3:43

8 - And Then There Was Silence (New Recording 2011) 14:05

Ντάξει το 80% από αυτά τα παίζουν έτσι κ αλλιώς οπότε πιστεύω δεν θα έχει καμιά τρελή διαφορά μόνο κανα 4-5 κομμάτια που δεν συνηθίζουν να παίζουν. Γιατί αν είναι να λιώσουν battalions πχ να ξέρω να μην πάρω 2ήμερο :stuck_out_tongue:

Δυστυχώς δεν μας έχουν συνηθίσει σε εκπλήξεις (πέρα από κάποιες ελάχιστες). Πάνω κάτω τα ίδια θα ακούσουμε

και να παίξουν και παραπάνω απί 1,30 ώρα ε, γκούχου γκούχου.

Πέρσι Θεσσαλονίκη παίξαν 2ωρο…

δε νομίζω. στην αθήνα παίξαν το ίδιο σετλιστ σε μέγεθος με τη θεσαλλονίκη (15 κομμάτια τη μια μέρα,16 την άλλη) και ήταν 1,40 λεπτά , με πολύ φλυαρία του χάνσι. πολύ όμως :wink:

2 ώρες μου φαίνεται ρε είχαν παίξει αθήνα πέρυσι.θυμάμαι που είχα κοιτάξει το κινητό μόλις τελείωσαν από περιέργεια για να δώ πόση ώρα έπαιξαν.

1,40 λεπτά με το ρολόι ήταν το σάββατο. παρασκευή παίξαν 16 κομμάτια,άντε να ήταν λίγο παραπάνω. αλλά το σάββατο ήταν 1,40 μπαμ.

Μωρε μονο το Hobbit ας παιξουν…

ελπίζω να έχει παλιατζούρες το σετλιστ γιατί αν παίξουν πάλι τα ίδια θα είναι μεγάλη ξεφτίλα.

Ό,τι και να θέλουν να παίξουν άμα οι απο κάτω γκαρίζουν ‘‘βαλχάλα ντελίβαρανς’’ τι να σου κάνει ο Hansi.
btw 35 ευρώ τέτοιες εποχές?Αν είναι δυνατόν.Εμείς φταίμε πάντως που πάλι sold out θα το κάνουμε.

Λοιπον πρωτα πρωτα αυτο…καθως ξερουμε πως η μπαντα απανταει στο κοινο κανονιστε αντι για “majesty”,“bright eyes”,“mirror mirror” κλπ να φωναζουμε κατι διαφορετικο,επειτα να ξερετε πως η μπαντα θα παιξει κομματια που δεν εχει παιξει ποτε αλλοτε στην Ελλαδα με τις πληροφοριες που εχω…δεν θα ακουσουμε παλι τα ιδια με ΤΙΠΟΤΑ.Ο ιδιος ο Χανσι ειπε πως σκοπευουνε τα last candle and somewhere far beyond να τα εχουνε ως στανταρακια σε ολη την περιοδεια!!!

ε οσο να 'ναι πιστευω οτι στανταρακια ειναι τα “Mirror Mirror” και “Valhalla”!