Blondie

To πασιγνωστο Punk/New Wave συγκροτημα της θεας Debbie Harry με επιτυχημενα Singles οπως One Way or Another,Call Me,Maria κλπ.Ποια η γνωμη σας?

Αν και μ’αρέσει πολύ το είδος,δεν έχω ψαχτεί ιδιαίτερα με το συγκεκριμένο συγκρότημα.Μόνο τα πιο γνωστά έχω ακούσει,One Way Or Another,Heart Of Glass,etc.Πάντως η Ντέμπι Χάρι έχει φοβερό στυλάκι.Ποια άλλα κομμάτια θα πρότεινες να τσεκάρω?

[SIZE=“2”]Debbie Harry[/SIZE], ω θεεεεεεεεεεεεε…!!!

=P~=P~=P~

σόρρυ, άποψη για τη μουσική τους κάποια άλλη στιγμή :stuck_out_tongue:

Επηρέαστηκα από ellanor,αυτή είναι η αγαπημένη μου

Εύγε, εύγε, βαδίζεις σε σωστό δρόμο. 8)

(χαχα, το θρεντ απο μουσικό θα γίνει κάτι σαν επίδειξη της Debbie Harry!)

Χαχα,ναι,για να μείνουμε ον τόπικ,αυτό είναι ένα από τα αγαπημένα μου κομμάτια τους (Hanging on The Telephone) http://www.youtube.com/watch?v=OTVANp6Psd4

Ποπο στυλάκι…

Φιλτατε Fishcakes οριστε μερικα links για Blondie

Και μερικα απο τη σολο καριερα της θεας Debbie(κυριοι ωραιες οι φωτο)

Και 2 ενδιαφεροντα ντουετα

Γιου ροκ!Ακούω το Rapture τώρα,γαμάει…Και με έπιασες και σε φάση που είχα όρεξη για κάτι τετοια.

Δε κανει τιποτα man.Χαιρομαι που σ’αρεσε.

Κι ότι σήμερα τους είδα στο mad σε ένα αφιέρωμα για τα πιο ωραία εξώφυλλα!:stuck_out_tongue:
Κι εγώ τα hitάκια τους ξέρω μόνο και μου αρέσουν αρκετά!Θα ακούσω όμως και αυτά που έβαλες και θα εκφέρω πιο ολοκληρωμένη άποψη!
ellanor συγκεντρώσου!:stuck_out_tongue:

Γιατι καλε?αφηστε το καλλιτεχνη ησυχο.Ετσι μωρε για να χαρει το ματι μας.
Παρτε κι αλλο ενα βιντεο(Muppet Show rulez)

Ok, έχεις δίκιο. Θα συγκεντρωθώ. Θα συγκεντρώσω όλη μου την προσοχή στην κάτω εικόνα:

droooooool… =P~

:lol::lol:

αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!
τα λόγια είναι περιττά ε?:lol:

Eτσι σε θελω Ellanor.Συνεχισε ετσι και μη τους ακους.Αντε να σε βοηθησω και λιγο.

Goddess

αλητεια! 8)
πολυ μου αρεσει αυτο το Group!

Όπα, ωραίο thread! Κι ότι σκόπευα αυτόν τον καιρό να ασχοληθώ μαζί τους, ο,τι πρέπει! :smiley:

Outlaw αυτά τα δυο albums που πόσταρες να υποθέσω ότι είναι τα κατεξοχήν προτεινόμενα;

Debbie Harry, αααααχ… Μακράν το καλύτερο “κομμάτι” στην ιστορία της rock. :naughty:

Πριν δύο χρόνια, σ’ ένα παζάρι, βρήκα αυτό σε βινίλιο και φυσικά το τσίμπησα !!!

Το hanging on the telephone είναι και’ μένα το αγαπημένο μου :slight_smile:

Συμφωνώ για την Blondie…
GRACCHUS BABEUF, τελικά εμείς έχουμε το ίδιο γούστο στις γυναίκες (βλ. Eva Green)


Υ.Γ. Όντως Off topic βγήκαμε, να το μεταφέρουμε λέω εγώ:p

Ελπίζω ότι αυτό δε σημαίνει ότι θα έπρεπε να σε… ανταγωνιστώ :? αν ποτε μου καθόταν μια τέτοια “ευκαιρία” έτσι;

:smiley: όχι όχι είμαι [SIZE=“4”]καραstraight[/SIZE], δεν βλέπω ερωτικά τις γυναίκες [-X οπότε don’t worry honey…:wink: