Boardwalk Empire (HBO - TV)

Ξεκινησε.

κ ηδη ανανεωθηκε για 2η σεζον.

Ομορφα.

http://www.hitfix.com/blogs/whats-alan-watching/posts/boardwalk-empire-pilot-the-day-the-drinking-died

Ε πες και καμιά κουβέντα να μάθει ο κόσμος τι είναι!

Είδα το πρώτο επεισόδιο. Αρτιστικά άψογο, αλλά δεν μπορείς να βγάλεις και πάρα πολλά συμπεράσματα. O Μπουσέμι κουβαλάει μόνος του το επεισόδιο. Ο Ομάρ πετάει μια ατάκα λες και είναι στο Wire… Γενικά πάντως θα συνεχίσουμε να βλέπουμε…

οτι ειπε ο αποπανω

σλουρπ, αλ καπονε

θα το δω μεσα στο σκ… έχει όλες τις προδιαγραφές για το φετινό διαμαντάκι!!!

Απλά καλό το πρώτο επεισόδιο. Έχει δυνατότητες η σειρά. Να δούμε πως θα εξελιχθεί.

Η σκηνή στο τέλος, με τους φόνους στην βάρκα και στο εστιατόριο, πολύ godfather tribute

για μένα η πιο πολυαναμενόμενη σειρά για φέτος.
υπάρχει πουθενά με greek subs? αν ναι, ξέρετε που θα με βρείτε.8)

edit: thanx! :smiley:
κατεβαίνει ήδη…

καλο το πρωτο επισοδειο, promising αρκετα και αυτο ειναι που μετραει…οντως σκηνικα,κοστουμια κτλ ολα αψογα και το καστ πολυ καλο…θα δουμε και συνεχεια εννοειτε…

Ας μαζευτούνε τεσσερα πεντε επεισόδια και το τσεκάρουμε μετα…

σωστά μιλάς. πώς αντέχετε να βλέπετε ένα ένα τα επεισόδια ρε.

fixed :stuck_out_tongue:

επισης να προσθεσω οτι σημαντικο λογο για να γαμευσει η σειρα θα ειναι να μην ανακυκλωσει-εστω και πετυχημενα- ολα τα γνωστα γκανγκστεροκλισε που εχουμε ηδη δει σε αναλογες ταινιες…αν κοινως συνεχισει ακριβως ετσι ισως να με κουρασει εμενα πχ μετα απο λιγο,οσο καλογραμμενο και καλοστημενο ειναι…παραδειγμα προς μιμηση το επος του DEADWOOD…

υγ
ενα ενα ρε δουδ, σε κραταει πιο πολυ μετα η αγωνια (για να μαθεις τη συνεχεια)-το ολο νοημα της ‘σειρας’ και οχι ‘ταινιας’-

Μία απορία:

Where the fuck is Omar? (τελείωσα το wire και ήδη έχω συμπτώματα στέρησης…)

καλο και το δευτερο επ, γενικα αυτο το HBO εχει βαλθει ρε παιδι μου να παιρνει εποχες, και να αναλυει την παρανομια ανα εποχη, δεαδςοοδ, wire ξερωγω, και αυτο στα ιδια κυμαινεται… μονο που το καστ σο φαρ δε με συγκινει, εκτος απο

[spoiler] Καπονε

ο νοκι παντως δεν μαρεσει σαν φατσα, μου κανει για ΜΠΟΥΧΕΣΑΣ…

τεσπα, ξερει κανεις αν οι ηρωες ειναι based on real heroes, σαν το Deadwood, ή ο καπονες ειναι εξαιρεση;

Βαριεμαι να γκουγκλαρω βασικα [/spoiler]

αρκετοι οπως ο Lucky Luciano ειναι υπαρκτοι-και θρυλοι συναμα-…βγηκε και δευτερο? ωραια, κατεβαινει…

Έχω διαβάσει ότι είναι υπαρκτοί χαρακτήρες. Μέχρι κι ο τύπος από το Πρίνστον…

Καλο και το δευτερο, δειχνει μαλλον να εχει μελλον…ωραιος ο Μαικλ Πιτ, εχει αυτο το μπουχεσικο βλεμμα οπου μπορει να εξελιχθει σε αρχι-γκανγστερ μορφαρα αμα συνεχισει ετσι…plus πολλα likes σε ολες οι σκηνες με τους τοπ-γκανγστερς της εποχης…\μ/

:?::?:
οχι μπουχεσας ρε το παιδι, μια χαρα ειναι

στην αρχη νομιζα οτι 8α ηταν απλα ενα ωραιο γκομενακι αλλα
σε οποια ταινια τον εχω δει (οσο πατατα και αν ηταν και εχει παιξει σε αρκετες τετοιες :-k) αυτος ηταν μια χαρα

ειδικα στο bully και το funny games (με βλεμμα-παγοβουνο) δεν χρειαζοταν καν να μιλησει για να δεις την παρανοια του ρολου του

ον τοπικ: περιμενω να μαζεψω τουλαχιστον 5-6 για προβολη σ/κ με τα απαραιτητα συνοδευτικα

Το ξεκίνησα και εγώ, μου άρεσε αρκετά, όντως αρτιστικά άψογο όπως είπαν και άλλοι προηγουμένως, και ωραίες σκηνές βίας.

είδα τελικά κι εγώ το πρώτο επεισόδιo και μπήκα στο κλίμα…πολύ καλός ο buscemi, και μου άρεσε ιδιαίτερα το ότι στο κάδρο είναι πολλοί εγκληματίες της εποχής.άψογα σκηνοθετημένο και πολύ καλή αναπαράσταση της εποχής.

ειδικά οι τελευταίες σκηνές βίας με την όπερα να παίζει από πίσω είναι άρτιες.

οι σειρές είναι οι νέες ταινίες λοιπόν, και πάμε ολοταχώς για το δεύτερο επεισόδιο…

α, και να μην ξεχάσω:

http://www.youtube.com/watch?v=45HPaTF0u7U&feature=related \m/