Bolt Thrower

Το συγκρότημα που έχει καταννοήσει όσο λίγα την έννοια της εμμονής και του σκαλώματος. Εκεί που σε κάποιο τραγούδι ακούς ένα υπεργαμηστερογαμάτο Riff και στο αλλάζει για να μπεί το επόμενο και λες εσύ από μέσα σου “όχι ρε π@@@η μου κράτα το λίγο ακόμα”. Ε δε χρειάζεται να ψάχνεις άλλο εκείνο το ρημάδι το Riff του “World Eater” θα το ακούς σε όλη τη δισκογραφία τους για να το εμπεδώσεις καλά. Αν κάποιος πάει να αναφέρει ότι όλα τα Albums τους παραμοιάζουν έχεις το ελεύθερο να κοπανηθείς στα γέλια με το “επιχείρημα” του και λίγο πριν πάθεις ασφυξία από τα γέλια και με τα μάτια κατακόκκινα να του πεις “στα @@ μου”. Ακόμα και με μπάντζο με συνοδεία ινδικής άρπας να παιζόντουσαν οι μελωδίες τους πάλι θα παραμέναν από τα βαρύτερα πράγματα που έχουν ακουστεί ποτέ και η απόδειξη ότι μια μελωδία μπορεί να ακουστεί πιο πολεμική από 100000000000000000000000000000 BPM. Να μην τα πολυλογώ, το καλύτερο Death Metal συγκρότημα που έβγαλε ποτέ η Ευρώπη, όλα τα σιντιά τους είναι Super με μια μικρή προτίμηση σε …For Victory και Realms Of Chaos από εμένα. Εκθειάστε και όποιος πει κακιά κουβέντα παρακαλώ κάντε τον Report άμεσα και κάποιος ας πληρώσει κάποιον Mod να τον κάνει Ban με συνοπτικές διαδικασίες.

for victory για μένα.
Η κανονιά που σκάει στην εισαγωγή του remembrance γκρεμίζει οικοδομικά τετράγωνα και σκάβει χαρακώματα.
Στα όπλα!!!

[SIZE=“5”]Face the consequence alone
With honour-valour-priiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiide[/SIZE]

Warmaster. Period!

Γαμανε!Απο τις ελαχιστες death μπαντες που πραγματικα δε χορταινω να ακουω(κι εχω μπει στη διαδικασια να αγοραζω και τα σιδι της δηλαδη).ΡΙΦΦΑΤΗ μπαντα και γουσταρω,εχω ακουσει τρια αλμπουμς και μεχρι στιγμης λεω The IVth Crusade…

Αχχχχχχχχχχχ…Τώρα τελευταία όλες οι συζητήσεις μου καταλήγουν στους Bolt Thrower.Είτε μιλάω για λαηβ, είτε μιλάω για υπερ-μπάντες, είτε τρώω πίτσα και ψάχνω το κατάλληλο soundtrack, αυτή η μπάντα μου έχει στοιχειώσει όλη τη ζωή από τα 14 περίπου και μετά.Riffs μπετονιέρα,γρυλίσματα από την κόλαση,mid-tempo ρυθμοί που σε κάνουν να θες σηκώσεις την οικοσυσκεύη και να τα σπάσεις ΟΛΑ.Κάνουν το μυαλό μας να καίγεται,τα μάτια μας να γυρίζουν και μπορώ να σκεφτώ τουλάχιστον 4 άτομα από εδώ μέσα που ενώ δε θρησκεύουν είναι πολύ κοντά στο να αρχίσουν τις προσευχές μπας και έρθουν…Warmaster,…For Victory και Τhose once Loyal για μένα με τα IV Crusade και Realms of Chaos να ακολουθούν κατά πόδας.

[SIZE=“5”]No guts no glory[/SIZE]

Πιστευω οτι το warmaster ειναι το καλυτερο τους…Τετοιο ογκο και δυναμη (σαν να σε παταει οδοστρωτηρας) λιγες μπαντες εχουν καταφερει να αποτυπωσουν σε δισκο…Συν οτι εχει το απολυτο κομματι τους cenotaph…

ναι ρε φίλε.ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

η πρώτη λέξη που είπα (μετά τα κλασσικά - μαμά, μπαμπά) ήταν ΜΠΟΥΛΝΤΟΖΑ. αυτό μόνο, τπτ άλλο, ΤΕΛΟΣ.

η προτελευταία επιλογή μοιάζει ιδανική. σε cd έχω μόνο το warmaster δυστυχώς. λατρεύω τα εξώφυλλα τους αλλά ειδικά του …for victory με χει στοιχειώσει.

πάμε ρε! μπουλντόζΑΑΑΑΑΑΡΡΡΡΓΓΓΚΚ~!

Να σημειωθεί επίσης ότι οι Bolt Thrower γράφουν και φοβερούς πολεμικούς στίχους.

μεγιστη μπαντα!
τουλαχιστον στουντιακα!Κριμα που δεν καταφερα να τους δω οσο ημουν Λονδινο…
αληθεια,ξεσκαλωσαν με το ολο “αν-δεν-ειναι-τρου-και-αξιος-του-προηγουμενου-δεν-βγαινει-αλλος-δισκος”?

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΞΥΛΟ!

Sealed your fate
Condemned by hate
…Infiltrate

όχι…γι αυτό έχουμε όλοι χεστεί από το φόβο μας μη το διαλύσουν το μαγαζί…

σιγουρα θα ειναι μεγαλο πληγμα αν οντως δεν επανελθουν…

ΟΜΩΣ…
στις εκατονταδες φορες που εχω ακουσει πλεον τη δισκογραφια τους βγαζω ενα συμπερασμα:

δεν τους βαριεμαι ποτε…:stuck_out_tongue:

edit:επισης ΟΦΕΙΛΩ να παραδεχτω πως αν και τα ψηφησα ολα ισαξια,
επιθετικη τριπλετα σαν αυτη του “Mercenary” ΔΕΝ ΜΠΑΙΖ’ να’ουμ’!

Mercenary / To The Last… / Powder Burns

μιλαμε για μπαλλαρα!

Οι Bolt Thrower είναι κορυφή!

Δεν ξέρω τι να διαλέξω…

Λοιπόν: Mercenary!

Μόνο το IVth Crusade έχω ακούσει κι είναι δισκάρα, αλλά δεν ψηφίζω μέχρι να τσεκάρω και τα υπόλοιπα (αν γίνει αυτό ποτέ…:p)

A-ΠΑ-ΡΑΙ-ΤΗ-ΤΑ!

αντε,τι περιμενεις?:stuck_out_tongue:

Προσωπική αδυναμία το Mercenary. Καλύτερος και πιο ώριμος δίσκος τους το Those Once Loyal. Το οποίο και δύσκολα θα ξεπεράσουν. Φυσικά όλα τα album τους είναι τέλεια.
Μέσα στο top 3 των καλύτερων death metal group όλων των εποχών για μένα. Όλοι οι υπόλοιποι έρχονται δεύτεροι.

Λαμπάδες και ευχέλαια να τους δούμε κάποια στιγμή live. :papas:

Τι σας έλεγα πιο πριν για τις προσευχές?Ορίστε πως καταλήγουν κάφροι σα τον nihilist…

Εγω θα τους έλεγα αντι-πολεμικούς.

Βλεπω οτι αρκετοι λέτε το Mercenary για το καλύτερο αλλα διαφωνώ ριζικά. Παιζει να είναι και το πιο αδυναμο.

οκ…:stuck_out_tongue:
και ποιο λες εσυ?:-k