Bon Jovi - Have A Nice Day

Ελπίζω να αστειεύεσαι. Τα προηγούμενα δηλαδή ήταν έπη ε;[/quote]

Σε άλλο topic γράφεις:

Άποψή μου λοιπόν…

Καλα ,πού είναι το περίεργο; Στο ότι μιλάω για τα προηγούμε του bon jovi και τα κατακρίνω εμμέσως; Οκ εσένα μπορεί να σ’άρεσαν, σεβαστό.
Αν απευθύνεται μόνο σε οπαδούς του bon jovi το topic οκ, το λήγω εδώ.

Ελπίζω να αστειεύεσαι. Τα προηγούμενα δηλαδή ήταν έπη ε;[/quote]

Mηπως εισαι πολυ βλακας ?[/quote]

Εγώ δεν έβρισα οπότε πρόσεχε πώς μιλάς μην ακούσεις κάναν εξάψαλμο πρωινιάτικα. Στα forums ο κόσμος συμπεριφέρεται ανθρώπινα και λέει την άποψή του. Αν εσύ δεν συμφωνείς σε αυτά που λέω για τον υπερφλώρο Bon Jovi, πρόβλημά σου.[/quote]

Moνο ανθρωπινα δεν φαιρνεσαι γιατι μπαινεις μεσα εδω μονο και μονο να φανεις εξυπνος … εγω δεν μπηκα στις αγαπημενες σου μπαντες που εγραψεις να πω οτι ειναι κουλοι και οτι ειναι για τον π*****ο , ουτε ειχα διαθεση κοροιδυτικη οπως εσυ … εκτος αν νομιζεις πως εχεις χιουμορ που σε ενημερωνω οτι ειναι τελειως ανοστο . Δεν φαινεσαι πιο εξυπνος ετσι . Οσο για τον εξαψαλμο χαλαρωσε μην σκισεις τιποτα .

Δεν το ειχα δει … οταν το ποσταρε ο θωμας ποσταρα και εγω .

Εγω απο τα λιγα που εχω ακουσει απο bon jovi μ’αρεσει…Δεν κοβω φλεβα δλδ αλλα λεει…Παντως το καινουργιο θα το παρω και ανυπομονω μαλιστα για να δω μηπως εχει να δειξει κατι ακομα καλυτερο… :smiley:

Το να μην αρέσουν σε κάποιον οι Bon Jovi μπορώ να το δεχτώ. Το γεγονός ότι έχουν πουλήσει εκατό εκατομύρρια cd δεν σημαίνει και τίποτα, σημαίνει όμως και πάρα πολλά… Εδώ ο “λούστρος” Νο2 (petros kar) έχει δίκιο…
Αυτό που δεν δέχομαι είναι ο χαρακτηρισμός “υπερφλώρος”… Δηλαδή τι σημαίνει φλώρος, γιατί δεν έχω καταλάβει… Μήπως πούστης; Απ’ όσο γνωρίζω οι Bon Jovi τις είχαν τις γκόμενες για ηλιόσπορο…

Όποιος δεν ακουεί όλα αυτά τα γρουπ που γράφουν το όνομα με gothic fonts που δεν μπορείς να καταλάβεις πως λέγονται, είναι φλώρος.
Όποιος επίσης δεν ακούει necroborboric- dethobrutalic-grindthrashcore είναι φλώρος.
Α, και εσύ που ακούς Europe είσαι φλώρος.

Όποιος δεν ακουεί όλα αυτά τα γρουπ που γράφουν το όνομα με gothic fonts που δεν μπορείς να καταλάβεις πως λέγονται, είναι φλώρος.
Όποιος επίσης δεν ακούει necroborboric- dethobrutalic-grindthrashcore είναι φλώρος.
Α, και εσύ που ακούς Europe είσαι φλώρος.[/quote]

Τιμή μου και καμάρι μου να θεωρούμαι φλώρος, επειδή πιστεύω ότι οι Europe είναι θεϊκό συγκρότημα κι ας μην είναι τόσο metal… Απ’ όσο θυμάμαι βέβαια, “κραγμένη πούσταρα” (και μαγκιά της σε τελική, δεν μας νοιάζει) δήλωσε φόρα παρτίδα κάποιος πολύ metal god και όχι οι Europe ή οι Bon Jovi για παράδειγμα…
Να σε ρωτήσω Petros kar κάτι; Οι Iron Maiden στο Somewhere in time και στο 7nth Son of the 7nth Son ήταν φλώροι; Ρωτώ δηλαδή αν εκείνη την περίοδο τον ψιλοκολάτσιζαν, επειδή είχαν πολλά πλήκτρα;

ΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ

Τοσο καιρο ειχα να μπω αλλα παλι στην χαρμανα ειμαστε…Αμαν ρε παιδια…Επι του θεματος ε οχι και υπερφλωρος ο Bon Jovi ελεος δλδ…Τελικα με τοσο μπλα μπλα και δεν καταλαβα ποτε θα βγει το νεο του cd??
Ασχετο,ποζερια ηρθε στα χερια μου ενα promo των Harem Scarem(νομιζω οτι κυκλοφορει σε λιγες μερες),λοιπον αν και δεν ειχα καν ακουσει κατι απο δαυτους δηλωνω οτι επαθα μεγαλη ζημια με αυτο που ακουσα…Σπερνει… :lol:

Πολύ σπουδαία μπάντα… Οι συνήθεις ύποπτοι Ανδρέας, Πέτρος, Japan μάλλον το έχουν… Κάποιος απ’ αυτούς μου είπε ότι είναι όντως δισκάρα…
Sorry για την ειρωνεία πριν παιδιά, αλλά η φλωριά δεν μετριέται με την παραμόρφωση και τα πλήκτρα…

Αν μιλατε για το Overload ειναι δισκαρα.

Για το Overload λέμε. Το έχω από τη Μ. Πέμπτη και το άκουσα πολλές φορές. Είναι καλό, αλλά δεν τρελάθηκα. Άλλωστε δεν έπαθα ποτέ πλάκα με τους Harem Scarem οπότε ακούστε και κρίνετε…
Προτείνω Gotthard “Lipservice”!!! και Styx “Big Bang Theory”.
Και για τους κάφρους Black Label Society “Mafia”!!!Κόλαση!!! Ρωτήστε και τους γείτονές μου…αυτοί ξέρουν

Snippet από Have a Nice Day http://bonjovi.aeglive.com/haveaniceday.mp3

BON JOVI’s forthcoming album is being released in September.
September 14 in Japan
September 19 in Europe and other international territories
September 20 in the US and Canada
The first single is “Have A Nice Day.”
It is CONFIRMED that the ALBUM TITLE is HAVE A NICE DAY.

“Have A Nice Day” to world premiere at radio on July 18th, first single from new album

Tι άποψη έχετε για το τραγουδάκι (Have a Nice Day); Προσωπικά μου άρεσε… Γυρίζουν σιγά σιγά στο hard rock… Προσωπικά μου άρεσε και το Bounce άσχετα αν δεν έκανε τη μεγάλη επιτυχία…

Από το video και το sample που είναι περίπου 1:30’ θα έλεγα καλό. Λογικά σήμερα θα έχω το promo single οπότε πιστέυω θα μπορώ να έχω πιο πληρη εικόνα. Για μένα, μετά το Keep the Faith δεν έχουν βγάλει κανένα σοβαρό δίσκο.
Μόνο μερικά singles που συντηρούν το όνομα τους.

Τελικά καλό κομμάτι χωρίς κάτι το καινούργιο, που ακολουθεί τη συνταγή των τελευταίων singles “One wild Night” και “It’s my life”. Αν σας άρεσαν αυτά τα κομμάτια θα σας αρέσει λογικά και το “Have a nice Day”. To video clip είναι ωραίο και το παίζει και το MAD τακτικά αυτές τις μέρες.
Για να δούμε τι θα λένε και τα υπόλοιπα κομμάτια του δίσκου.
Υπομονή λίγες μέρες ακόμα.

Λοιπόν , το cd κυκλοφόρησε, η αναμονή τελείωσε αλλά…οι Bon Jovi δεν επέστρεψαν στα παλιά. Απ’ ότι φαίνεται ακολουθούν τη γνωστή οδό του ενός τραγουδιού και τα υπόλοιπα…Χλιαρές συνθέσεις σε “μοντέρνους” ήχους, γενικά καμμία σχέση με αυτό που ξέραμε οι παλιοί. Από το cd “σώζονται” κατά τη γνώμη μου εκτός του “Have a nice day”, τα “Last Man Standing”, “Complicated”, “Dirty Little Secret”. Έχει αρκετές μπαλάντες, και λογικά κάποια από αυτές θα πρέπει να είναι το επόμενο single…
Μια ιδέα από τους τίτλους που περιέχονται στο cd:

Bon Jovi - Have A Nice Day

01 - Have A Nice Day
02 - I Want Be Loved
03 - Welcome To Wherever You Are
04 - Who Says You Can’t Go Home
05 - Last Man Standing
06 - Bells Of Freedom
07 - Wildflower
08 - Last Cigarette
09 - I Am
10 - Complicated
11 - Novocaine
12 - Story Of My Life
13 - Dirty Little Secret(bonus track)
14 - Unbreakable(bonus track)
15 - These Open Arms(bonus track)

Θα ήθελα να ρωτήσω με κάθε ειλικρίνια…πότε εισήγαγαν οι Bon Jovi νέα στοιχεία στη μουσική τους?! :roll:

Τα ίδια πράγματα παίζουν μία ζωή!
Δεν λέω, καλοί και ακούγονται ευχάριστα αλλά δεν τους χαρακτηρίζεις με τίποτα “μεγάλη” μπάντα! :wink: