Bon Jovi - Have A Nice Day

Ti thes twra esi na mas peis?

Oti to New Jersey moiazei me to keep the faith kai to keep the faith moiazei me to crush??

marmelada sta autia vreeeeeeee!!!

xa…x.a…x.a…xx.a…

Λοιπόν η αλήθεια είναι ότι αρχικά πέφτεις καπως απ’ τα σύννεφα μιας και περιμένεις έστω και λίγο να μοιάζει στα παλιά. Δε θα 'λεγα ότι έχει εξελιχτεί κι άλλο ο ήχος τους αλλά τα κομμάτια είναι παρομοίου στυλ με αυτά του “Crush”. Πάντως έχει μερικά τραγουδάκια που ακούγονται πολύ άνετα.

Συμφωνώ με τον πουρόγερο… Δεν μπορείς να πεις ότι οι σημερινοί Bon Jovi έχουν κάποια σχέση μ’ εκείνους των 80’s… Αν και η χαρακτηριστική φωνή του “ακατανόμαστου” και η καταγωγή του, περιορίζει τη μουσική τους σε συγκεκριμένα μονοπάτια… Εννοώ δηλαδή ότι πολύ δύσκολα θα μπορούσαν να παίξουν κάτι που δεν εχει blues και country επιρροές… Φαντάζεστε τον Jon Bon Jovi να τραγουδάει I’ll see the light tonight; Αυτά τα κάνουν μόνο οι Soto και Hughes…

Bgazei cd o theos!!!
:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

ΟΧΙ!!! dvd βγαζω!! Εσυ που το έμαθες όμως??

Προφανώς δεν έχεις παρακολουθήσει δισκογραφικά τους Bon Jovi. Στους τελευταίους δίσκους έχουν μια στροφή ηχητικά σε πιο “μοντέρνους δρόμους”. Αυτό αποτελεί νέο στοιχείο, άσχετα εάν δεν ήταν πρωτοπόροι.
Δεν παίζουν τα ίδια πράγματα σε σχέση με το παρελθόν, και προσωπικά θα ήθελα να έπαιζαν.
Εάν δεν είναι μεγάλη μπάντα μια μπάντα που έβαλε το hard/poser/glam, και όπως θέλουμε να το πούμε, σε όλα τα μέσα ενημέρωσης, σε όλες τις δισκογραφικές, το έκανε γνωστό σε όλο τον κόσμο, που γέμιζαν και εξακολουθούν να γεμίζουν στάδια, είναι σχεδόν 22 χρόνια στο χώρο, τότε πια είναι μεγάλη μπάντα? Και οι Stones σε πολλούς δεν αρέσουν, αλλά είναι πολύ μεγάλη μπάντα. Μάλλον έχουμε διαφορετικά κριτήρια αξιολόγησης…

Προσωπική άποψη (προς αποφυγήν παρεξηγήσεων) :

Το ότι δεν τους έχω παρακολουθήσει δισκογραφικά είναι βέβαιο και δεν το αρνούμαι.
Με τα σκόρπια ακούσματα που έχω (και είναι σχετικά λίγα αυτά) μπορώ να καταλάβω με τη μία αν κάποιο καινούριο κομμάτι είναι Bon Jovi.
Έχουν μεν ένα χαρακτηριστικό ήχο, αλλά ποτέ δεν κατάφεραν να με εκπλήξουν με τη μουσική και τις συνθέσεις τους.

Τώρα…το ότι γεμίζουν στάδια δεν μου λέει και πολλά πράγματα!
Και η Βίσση γεμίζει στάδια…! :lol:

nai, i vissi gemizei stin ellada, oi BJ se olo ton kosmo… pes mas kati allo!!!

Τι λές ρε “μπούρδα Καραβάγγο” ! :lol:
Έχεις δει συναυλία της Βίσση στις ΗΠΑ να δεις κόσμο που μαζεύει?? :?:

Και τι πιστεύεις, ότι αν έρθουν εδώ οι Bon Jovi θα γεμίσουν κάποιο στάδιο?! :!:
Χλωμό το βλέπω!! :wink:

xa…xa…x.a.

eisai theos!!

an erthoun den tha gemisoun?? Tha gemisoun sigoura ena xwro 20.000 theswen gia na min kai parapanw…

to thema einai oti me 1.000.000 dollaria pou theloun gia amivi den prokeitai pote na erthoun ellada…

Τώρα αυτό γιατί μας το θύμισες? Σου αρέσει να μας βλέπεις να υποφέρουμε…άκαρδε…

Και τι πιστεύεις, ότι αν έρθουν εδώ οι Bon Jovi θα γεμίσουν κάποιο στάδιο?! :!:
Χλωμό το βλέπω!! :wink:[/quote]

Αν έρθουν στην Ελλάδα οι Bon Jovi και γίνει η διαφήμιση που έγινε στους Scorpions θα γεμίσουν το ΟΑΚΑ…
Ακόμα κι εσύ θα τρέξεις κρυφοποζέρι… Γιατί επιτέλους δεν παραδέχεσαι πως το μίσος που τρέφεις για το Poser είναι αγάπη με γκρίζα χρώματα…
Δεν βλέπεις τον φίλο και συμπάικτη σου το Φράγκο πως “έφτιαξε”;
Σάκη Σάκη είσαι ποζεράκι…

Ρε Σειρηνάκη εντάξει οι BON JOVI θέλουνε 1 μύριο, οι EUROPE θέλανε μόνο 50.000 ευρουλάκια. Γιατί δεν τους φέρανε γαμώ… Άνετα θα μαζέψουν 2000 κόσμο… Πολύ άνετα σου λέω…

Μα και βέβαια θα πάω να τους δω, δεν είπα εγώ όχι.
Ρε, σου το έχω ξαναπεί, είμαι poserας και γι’αυτό γουστάρω να την λέω στους ομοΐδεάτες μου!! :lol: :lol:
Κάνω το δικηγόρο του διαβόλου!! :wink:

Και τώρα που βρεθήκαμε … τη Δευτέρα θα πάτε Texas??
Σας ρώταγα συνέχεια προχθές αλλά με γράψατε στα … φρίδια σας!! 8)

Μα και βέβαια θα πάω να τους δω, δεν είπα εγώ όχι.
Ρε, σου το έχω ξαναπεί, είμαι poserας και γι’αυτό γουστάρω να την λέω στους ομοΐδεάτες μου!! :lol: :lol:
Κάνω το δικηγόρο του διαβόλου!! :wink:

Και τώρα που βρεθήκαμε … τη Δευτέρα θα πάτε Texas??
Σας ρώταγα συνέχεια προχθές αλλά με γράψατε στα … φρίδια σας!! 8)[/quote]

Εγώ πήγα ρε φριδάκια… Απλά δεν είχα πρόσβαση στο Pc… Και την άλλη εβδομάδα θα πάω… Θα φέρω και νέο dvd Manowar γιατί ο Σειρηνάκης εντελώς αυθαίρετα τους έχει κόψει από το set list του…

Άντε μπράβο, να φέρω κι εγώ το καινούριο live dvd της Βίσση από τη Νέα Υόρκη, να δει ο Σειρηνάκης τι λαό μαζεύει η Αννούλα…που θα μου πει για τους Bon Jovi!! :lol: :lol:

Άντε μπράβο, να φέρω κι εγώ το καινούριο live dvd της Βίσση από τη Νέα Υόρκη, να δει ο Σειρηνάκης τι λαό μαζεύει η Αννούλα…που θα μου πει για τους Bon Jovi!! :lol: :lol:[/quote]

Δεν ανοίγουμε ένα topic που να ρωτάει…

Ποιος είναι πιο poser καλλιτέχνης;

Μanowar
Bon Jovi
Άννα Βίσση

  1. Manowar
  2. Αννούλα
  3. Bon Jovi

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

…καλό μεσημέρι! 8)

  1. Manowar
  2. Αννούλα
  3. Bon Jovi

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

…καλό μεσημέρι! 8)[/quote]

Είδες που αμα θες είσαι σωστός… ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧ Δευτέρα στο TEXAS για ξιφομαχίες…

:lol:

Ferte kai bbe oil kai aspides, valte kai katsikoprovies!!!