Bon Jovi

Επειδή πλησιάζει η κυκλοφορία του νέου τους cd…

Εγώ είμαι ανάμεσα σε NEW JERSEY και KEEP THE FAITH και καταλήγω στο δεύτερο, γιατί το θεωρώ πιο ώριμο και πιο ευρωπαικό! Επίσης περιλαμβάνει το καλύτερο για μένα τραγούδι τους ever!!! Το Dry County βέβαια…

Επειδή έχει γίνει θέμα συζήτησης, για μένα το BOUNCE στα rock κομμάτια είναι υπέροχο, αλλά χάνει στις μπαλλάντες!!!

These Days … μακραν το καλυτερο τους … ποτε δεν θα το ξεπερασουν … και τα 14 songs ειναι το ενα καλυτερο απο το αλλο .

Το έχω πει πολλές φορές και θα με κατηγορήσει ο jim_lick για γραφικό (βλ. Φιλανδός)!!!Αν δεν έχει λακ στο μαλλί, δίσκος καλός δεν γίνεται!!! Όπότε “Slippery when wet”.
Αλλώστε μαζί με το “Final Countdown” των Europe (ΟΛΕ, ΟΛΕ, ΟΛΕ), πιθανότατα οι δίσκοι που έκαναν πασίγνωστο το poser. (Τέλη, φτιάξε topic "Ποιος δίσκος έβαλε το poser στα σαλόνια?).

Μα ειναι πασιγνωστο …ο πρωτος του ντουετου Μανωλης Χιωτης / Μαιρη Λιντα :smiley:

Το έχω πει πολλές φορές και θα με κατηγορήσει ο jim_lick για γραφικό (βλ. Φιλανδός)!!!Αν δεν έχει λακ στο μαλλί, δίσκος καλός δεν γίνεται!!! Όπότε “Slippery when wet”.
Αλλώστε μαζί με το “Final Countdown” των Europe (ΟΛΕ, ΟΛΕ, ΟΛΕ), πιθανότατα οι δίσκοι που έκαναν πασίγνωστο το poser. (Τέλη, φτιάξε topic "Ποιος δίσκος έβαλε το poser στα σαλόνια?).[/quote]

Οι δύο συγκεκριμένοι δίσκοι δεν έβαλαν μόνο το poser, αλλά όλο το metal στα σαλόνια… To These days είναι για μένα μακράν το πιο αδύναμο τους… Σχεδόν όλο μπαλλάντες!!!

θελω να συμπληρωσω οτι ψηφισα το these days , γιατι ειναι η αδυναμια μου … αν ειχα το δικαιωμα πολλαπλης ψηφου θα ψηφιζα ολα εκτος του πρωτου και του τελευταιου … ολα τα αλλα ειναι διαμαντια … και ξερετε ολοι οτι με τους Βον Jovi ειμαι αρρωστος …

Τωρα σε αυτο που λεει ο Πετραν και ο Τελης , ειναι γεγονος αν δεν ηταν αυτοι οι δυο πολλα πραγματα σημερα δεν θα ηταν αυτα που ειναι σημερα .

Υ.Γ. Το these Days σηματοδοτησε μια καινουργια αρχη για τους Bon Jovi σε ποιο Rock και mainstream δρομους … "κλεινοντας " την Slippery , New Jersey , Κeep The Faith περιοδο .

makran i kaliteri melodikou rock / hard rock mpanta pou evgale i ameriki…

to “Keep the faith” einai to kalitero tous kai to pio orimo album tous, kai opios exei alli apopsi na piei to tsai tou…

ΧΕ ΧΕ ΧΕ Είσαι φίλος μου. Ρίξε την ψήφο σου κιόλας…

MEXRI TO KEEP THE FAITH KALOI HTAN .ME KALYTERO TO SLIPPERY

εγώ ψήφισα το New Jersey πιο πολύ γιατί ήταν ίσως το πρώτο μου rock άκουσμα ever.
(8 περίπου χρονών απο κάτι κασέτες της ξαδέρφης μου :roll: )

These Days και τα μυαλά στα κάγκελα!

Εγώ θα έλεγα το This left feels right γιατί δίνει άλλη αίσθηση σε τραγούδια που αγαπήσαμε. Ειδικά τα Wanted dead or alive και Livin on a prayer είναι αριστουργηματικες διασκευές των εαυτών τους! 8)

[
Υ.Γ. Το these Days σηματοδοτησε μια καινουργια αρχη για τους Bon Jovi σε ποιο Rock και mainstream δρομους … "κλεινοντας " την Slippery , New Jersey , Κeep The Faith περιοδο .[/quote]

aman!! toutos exei pathei kofosi!!! Ti sxesi exei to NEW JERSEY kai to SlLIPPERY me to KEEP THE FAITH??? allou gia allou ta dio prwta se sxesi me auto…

VRE, MPAS KAI VAZEIS ZELE KAI STA AUTIA???

xa…xa…x.a…

aman!! toutos exei pathei kofosi!!! Ti sxesi exei to NEW JERSEY kai to SlLIPPERY me to KEEP THE FAITH??? allou gia allou ta dio prwta se sxesi me auto…

VRE, MPAS KAI VAZEIS ZELE KAI STA AUTIA???

xa…xa…x.a…[/quote]

Και τι σχέση έχει πχ ηχητικά το These days με το Bounce…

Keer the faith για πολλους λογους αλλα ο βασικος ειναι οτι περιεχει το απιστευτο 9λεπτο επος των BON JOVI το Dry Country…Mακραν για μενα το καλυτερο τραγουδι του μελοδικου hard rock…

olous tha sas kanoume san ta moutra mas!!! OLOYS!!!

AOR vre tha akoute oloi sas sto telos!!

…χλωμό σε βλέπω SirJim !! 8) 8) :stuck_out_tongue:

nai, ela mia Deutera kai esi sto TEXAS, kai tha sou po ego meta an tha eisai kai esi xlwmos!!!

xa…xa…x.a…x.a…x.a…x…

axxxx… pali to kaname mpaxalo xtes… nistazw…

Την Καθαρά Δευτέρα παίζει AOR?
Λέω μπας και φέρω τη δικιά μου που γουστάρει και κατηφορήσω εγώ για κάνα Revenge!
:lol: :lol:

Όλοι εδώ μέσα έχετε κονέ με Texas?? :?:

Βασικά , ο Petros_Kar , Chk_Chillin, Jim_Lick , Finlandos εγώ είμαστε φίλοι πολλά χρόνια στην παρέα προστέθηκε ο Τelisvas . Ο Sirjim βάζει μουσική στο Texas.