Bon Jovi

ΑΑΑΑ, έτσι εξηγείται!! Έχω πέσει σε σπίρα!! :stuck_out_tongue:
Κι όχι τίποτ’ άλλο, έχω πεί πολλές φορές να περάσω από Texas αλλά πάντα κάτι κάθεται και δεν πάω!
Θα προσπαθήσω πάντως ν’αποφύγω τις Δευτέρες!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
Ας μην γ@@μαμε το topic όμως με κατειδίαν συζητήσεις, γιατί θα θυμώσουν οι AOR fans και ποιός τους ακούει μετά!!!
:twisted:

πότε θα βγεί το νέο τους cd?

΄

Μέχρι το καλοκαίρι έχω ακούσει…

Και μάλιστα θα είναι πολύ heavy… Βλέπω κάποιους εδώ μέσα να παθαίνουν εγκεφαλικά… (γουστάρω ξεκούρδισμα)

Εγω ψηφισα το 7800 fahreneit λογω ηλικιας (μου θυμιζει τα νιατα μου) αλλα αν ειχα να διαλεξω αλλο ενα θα ηταν χαλαρα το keep the faith. Οσο για το slippery θα ηταν βεβαια ιεροσυλια να το αγνοει κανεις απλα παρα ακουστηκε και για μενα ψιλο εχασε την αιγλη του.

Kαλά το 7800 Fahreneit αν και δεν μου πολυαρέσει είναι ορόσημο για το μελωδικό hard rock ή pop metal όπως συνηθιζόταν τότε να λέγεται σε μια εποχή που έμπαιναν οι βάσεις για το μπαμ που ακολούθησε την πενταετία 86-91… Το Slippery στο ίδιο περίπου ύφος ήταν ακόμα καλύτερο. Παρόλ’ αυτά μαζί με το Final Countdown (λιγότερο αυτό) ήταν τα 2 πρώτα cd που έβαλαν την hard/heavy σκηνή στα σαλόνια, ακολουθώντας (μόνο) χρονικά τα Whitesnake 87 και Hysteria…
Το New Jersey ήταν ένα φανταστικό hard rock cd πιο ποιοτικό από τα δύο προηγούμενα και η πιο σωστή κίνηση στην καριέρα τους (σε πλήρη αντίθεση με το Out of this world των Europe και το Slip of the Tongue των Whitesnake), ενώ το Keep the faith είναι για μένα μακράν το πιο ποιτικό τους cd, το οποίο έκλεισε τα στόματα ακόμα και των πιο κακόπιστων κουραδοκριτικών, οι οποίοι για να δείξουν και καλά ποιότητα έβριζαν τους Bon Jovi…
Το Τhese days μπορεί να ήταν η πιο αδύναμη μουσικά στιγμή της καριέρας τους, ωστόσο επιχειρηματικά σαν κίνηση αποδειχτηκε γι’ ακόμα μια φορά πολύ σωστή αφού επιβίωσαν σε μια εποχή πλήρους απαξίωσης για το συγκεκριμένο μουσικό ιδίωμα…
Τους λατρεύω σχεδόν όσο και τους Europe…

Nomizw oti den xreiazetai na grafw pleon ston FORUM, o TelisVas, me kaliptei panta kai se ola… oi apospeism mas, opws olwn twn mwgalwn anthropwn, einai sxedon tautosimes!!!

As anafinisoume loipon oloi: ZITW OI EUROPE kai OI BON JOVI!!!

Εκτός από μεγάλα πνεύματα διαθέτουμε και μεγάλα σώματα, καθώς και μεγάλη ηλικία…

Ότι κι αν προτιμήσετε καλύπτουμε απόλυτα… Τώρα και στο σπίτι σας :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Επί του προκειμένου ζήτω οι BON JOVI και οι EUROPE. Αντικειμενικά αυτή είναι η σωστή σειρά…

Ξέχασα στο προηγούμενο Post να γράψω ότι τα Crush και Bounce είναι γαμιστερά άλμπουμ, τα οποία αν έβγαιναν στα 80’s θα πούλαγαν τρελά…

Ωραίο το dvd Μήτσο… Θέλω και τη Μόσχα…

Εγώ ήμουν μεταξύ Slippery When Wet και New Jersey. Πιστεύω ότι το New Jersey είναι λίγο καλύτερο οπότε και το ψήφισα.

[quote="“telisvas”"]

Το Out Of This World είναι δισκάρα!

Το Out Of This World είναι δισκάρα![/quote]

Φοβερές συνθέσεις και κιθάρα, αλλά παραγυαλισμένη παραγωγή…

Άσε που πούλησε σχεδόν το 1/5 απ’ όσο πούλησε το New Jersey

Slippery when wet kai to super-douper-ouaou omonymo Bon Jovi.

το πρωτο cd , οταν ηταν ψιλοαγνωστοι , ηταν αυτο που
μου προκαλεσε μεγαλη εντυπωση . Απο τοτε τους πιστεψα οτι κατι ειχαν αυτοι οι
τυποι ,

το runaway, και το shot through the heart (το δευτερο δεν το εγραψαν αυτοι αλλα
δεν εχει σημασια ) ειναι αξεπεραστα κομματια , υμνοι .

στο runaway ,εχει γραψει την μουσικη η στιχο , καποιος g.Κarakoglou , και δεν εμαθα
μεχρι σημερα τι εθνικοτητας ηταν , ισως Ελληνας η Τουρκος .

aor

Θα πω το Slippery When Wet.
Πιστεύω ότι υπερτερεί στα σημεία από το πολύ καλό Keep The Faith.

Απο καπου ειχα ακουσει οτι ειναι Ελληνας.

Keep the Faith για πλακα ναουμ. Αξεπεραστο.

To ομώνυμο και το Slippery When Wet είναι τα αγαπημένα μου και ακολουθούν τα Fahrenheit, New Jersey, Keep The Faith.

δύσκολο να πω γιατί κάθε δίσκος είναι και συγκεκριμένη περίοδος που το έχω σνυδέσει.

Άσχετα αν δεν θεωρώ πως είναι το καλύτερό τους με το These Days έχω ένα ιδιαίτερο συναισθηματικό δέσιμο. Ειδικά με το ομώνυμο κομμάτι…

το these days είναι ό,τι πιο ώριμο έχουν βγάλει…και πίνω το τσάι μου mister sirjim!!!

Τhese days.Γιατί είναι κορυφαίο.(Ειδικά το ομώνυμο) 8)

Νew Jersey για προσωπικούς λόγους… Mετά Keep the faith, Slippery, Bon Jovi, etc etc… These days πολύ καλό επίσης, όχι το καλύτερο όμως :wink:
Βounce και Crush δε θα τα άκουγα ευχάριστα… [-X =;

το bounce πιστεύω είναι πολύ καλύτερο απ’το crush…στο crush 3-4 κομμάτια δεν ακούγονται καθόλου…ενώ στο bounce 2-3!!!