Bon Jovi

Βοunce μου είναι αδιάφορο μάλλον, δε θυμάμαι κανένα τραγούδι… :?

κανενα! :stuck_out_tongue:

Slippery, αν και στα αλμπουμς της δεκαετιας του 90 δεν εχω δωσει μεγαλη προσοχη (ακομα).

Για μένα το καλύτερο είναι το keep the faith μακράν για δύο λόγους.Πρώτον εχει το drycounty kai δεύτερον με αυτό το δίσκο έγιναν ίσως το μοναδικό poser συγκρότημα που κατάφερε να διατηρηθεί στα 90’ς μετά την επέλαση του grunge!

Υ.Γ. Ακούσατε τίποτα για πότε περίπου θα βγάλουν νέο δίσκό;Θα είναι acoustic-counrty όπως φημολογείται τελευταία?

αυτό μας έλειπε τώρα…

Σλιπερι γουεν γουετ μπικαζ δατς δε γουει αι λαικ ιτ!!!

άι λάικ δε γουει γιου θέτεις ιτ!

Ειμαι αναμεσα στο Slippery και Keep the Faith. Στο πρωτο μου αρεσουν ολα τα τραγουδια, στο δευτερο ειναι καποια τραγουδια που δεν μου αρεσουν αλλα εχει το θεικο Dry Country, δυσκολη επιλογη.

Κατι ασχετο, εχω παρει την remaster εκδοση του Keep the Faith και αντι να εχει το βιντεο του ομονυμου τραγουδιου μου εχει ενα bonus track που δεν ξερω πιο ειναι, εχει συμβει σε αλλον αυτο?

Ξεθαβω ακουγοντας στο ριπιτ το Runaway live και εκφραζοντας την αποδοκιμασια μου που το Bounce δεν εχει καμια ψηφο.

Παλιότερα έλεγα το “Keep The Faith”, αλλά τελευταία ψηφίζω δαγκωτό “These Days”.

έτσι!!!samborιακός δίσκος:wink:

To These Days to tragoudi omws to vrisko apisteyta ksenerwto kai aneyro…

:lightsabre: :tomato:

Ντου και ξύλο. Από τα καλύτερα του δίσκου και των Τζόβι γενικά!!! 8)

Kai me enan filo mou ta idia eixame! Aytos elege poso kalo einai kai egw poso la la la ksenerwto!:stuck_out_tongue:

όλος ο δίσκος αποτελείται από κομματάρες!!!ούτε ένα δεν είναι μέτριο!

[SIZE=“2”][FONT=“Arial”]Το ομώνυμο! Γιατί διαθέτει τα στοιχεία εκείνα, που χαρακτηρίζουν ένα album κλασικό![/FONT][/SIZE]:wink:

Bounce δαγκωτο

Άλλο αγαπημένο group…Κύριο χαρακτηριστικό της μουσικής τους η θετική ενέργεια και αύρα που μεταδίδει.Επίσης,κατάφεραν να κρατηθούν στην κορυφή,αλλάζοντας έξυπνα το στυλ τους όταν χρειαζόταν,από το keep the faith και μετά…Μεγάλη μορφή ο Richie Sambora που κάνει όλη την κιθαριστική δουλειά και φυσικά έχει φωνάρα,κατά την ταπεινή μου άποψη,καλύτερα από του Jon που στα live από τότε αλλά τώρα περισσότερο,δεν πολυτραβάει…
Αγαπημένα album τα These Days,Keep The Faith,Slippery When Wet

Απ’ την πρώτη μέρα που ακουσά το One Wild Night…ο έρωτας διαιρκεσαι 1 χρόνο μέχρι που μετατράπηκε σε αντιπάθεια.

Από όλο αυτό το στύλ,που δεν είναι και του γούστου μου ιδιαίτερα,η αλήθεια είναι ότι οι Bon Jovi-για καθαρά μουσικούς λόγους-είναι μέσα στη λίστα με τα 5 χειρότερα γκρούπ.Τα τραγούδια τους μου ακούγονται επιτηδευμένα ευαίσθητα-και καλά-,η μουσική τους στάσμη και πλαστική,και όσο για στοίχους κατά κύριο λόγο απλοικοί μέχρι νύστας.

Αυτά βέβαια είναι η πρωσοπική μου άποψη απλά(η οποία αφορά κυρίως τα παλιά τους κομμάτια,μιάς και τώρα πια δεν ασχολούμαι),δεν σημαίνει ότι έχω δίκιο.