Αυθεντικά και Bootlegs

τα bootlegs ζουν και βασιλευουν
σε μουσικα φορουμ αν πεις οτι εισαι απο ελλαδα ακους παναγιες
απο χρηστες που δαγκωσαν οι γνωστοι αγνωστοι μουσικοφιλοι-τυρεμπορες
καλο οαεδ σε ολους τους

Άντε μωρέ με τα μουνιά τους ξένους, να δώσουν πρώτα τις γερμανικές αποζημιώσεις και τα ελγίνεια κμαι μετά να μιλάνε για μπούτλεγκς :!:

Διασταύρωνα κάτι τιμές στο ebay σήμερα και έπεσα πάνω σε ένα συμπατριώτη —>

[I]http://stores.ebay.com/cdwasteland[/I]

Πολύ φθηνές τιμές και όλα αυθεντικά.

[SPOILER][-X και κάτι μου λέει πως είναι μαγαζί του κέντρου της Αθήνας…[/SPOILER]

Μεινε μακρυα απο αυτον φιλε

Χαχα, ναι θενξ ! Ειρωνικά το έλεγα ;p

Κοίταζα για το ομώνυμο των Trouble και πέτυχα τη bootlegg-ιά του —>

[I]http://www.ebay.com/itm/TROUBLE-Same-CD-/320820724200?pt=Music_on_Vinyl&hash=item4ab267c1e8[/I]

Μέχρι και τα βιβλία που πουλάει αυτός θα είναι bootlegs… :lol:
Εντωμεταξύ, οι περιγραφές του δεν υπάρχουν ! Κυριολεκτικά…

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Βρήκα κι άλλον ένα Έλληνα απατεώνα: [I]http://stores.ebay.com/phobuscreation[/I]

Ναι, μου πουλάς το ομώνυμο των Obsessed στα $15,49 (κλικ) και περιμένεις να πιστέψω ότι είναι αυθεντικό ε? [-X
Γνωστές μαιμούδες που άμα ασχολείσαι τις γνωρίζεις.
Υπάρχουν όμως κι αυτοί που δεν ασχολούνται και πολύ ή είναι αφελείς και τους πιάνουν κορόιδο.

Πραγματικά είναι κρίμα πάντως μερικοί τέτοιοι τύποι να μας καταστρέφουν.
Βλέπουν οι ξένοι Έλληνα και την κάνουν με ελαφρά πηδηματάκια…

Sxetika me to warlord best of to exo kai ego kamia 10ara xronia sigoura alla den einai opos to parousiasate stis photo.exofillo nai alla to mesa einai diaforetiko.xerei kaneis kati??pantos to exo sigoura pano apo 10 xronia…kai vale.nomizo sto 7+7 to eixa parei…i sta rock city.

iparxoyn 2 aythentika kapote ta eixa kai ta 2 alla edosa to ena…ena einai UK kai ena usa nomizo …pantos eixan vgei 2 kai an thimamai kala to allo den einai mov mesa to cd opos to uk pou exo ego kai to logo ap ekso exei allo xroma

tora pou to eida nai …to best of warlord einai grammeno me kokkina eno sto allo me aspra grammata…ayto me ta aspra einai to pio akrivo gi ayto eixa dosei to allo
iparxei kai i ekdosi tou 1989 pou kane kolotoumpes na tin vreis

κι εμένα το warlord καμμία σχέση… :-s

κάτι DOCdata Germany MB 3984-14022-2 με IFPI L357 γράφει.

φαντασου οτι δινουν 40αρια για το bootleg μεσα τωρα και δεν εχουν και ιδεα και που να ξερουν κιολας οι ανθρωποι

να ρωτησω κατι??
κατ’αρχας δεν ειμαι ουτε πωλητης, ουτε συμφεροντα εξυπηρετω κ.τ.λ. απλα θετω εναν προβληματισμο μου…

οταν μια κυκλοφορια εναι σπανια και μπορεις να τη βρεις απο 100? εως καθολου πιο ειναι το προβλημα στο να δωσεις 15? και να το παρεις σε ενα [B]προσεγμενο με καλη δουλεια[/B] μπουτλεγκ?

δηλαδη ειναι καλυτερο να το εχεις σε mp3 ας πουμε??

και οταν ο αλλος σου πουλαει το ομονυμο cloven hoof ξερω γω 15? το ξερεις οτι ειναι μπουτλεγκ, δεν εισαι μαλακας, αλλα αμα δεν εχεις τη δυνατοτητα να σκασεις ενα καρο φραγκα και το μπουτλεγκ ειναι σωστο γιατι να μη το παρεις??

κανενα προβλημα ισα ισα μερικα δεν εχουν βγει καθολου σε cd και εχουν κανει πολυ ωραιες δουλειες στα bootleg απλα το μονο θεμα ειναι να μην σε κοροιδευει ο αλλος και να σου λεει οτι προκειται για bootleg αυτο τιποτα αλλο απο κει ειναι θεμα του καθενος

καλα σιγουρα… δε λεω να το πουλαει ο αλλος 40 και 50 ? και να το πασαρει για γνησιο ενω ειναι μουφα…
αυτο ειναι κοροιδια…

Όλοι εσείς που καταφέρνετε και τα ξεχωρίζετε τα αυθεντικά από τα bootlegs δεν λέτε και σε μας που δεν ξέρουμε; Αν και γενικά συμφωνώ με αυτά που έγραψε ο Mariner.

με ψαξιμο απλα κοιτας απο κατω το matrix number ελεγχεις σε ενα site οπως το discogs να δεις αν ταιριαζουν…επισης τα περισσοτερα bootleg ειναι πιο θολα τα εξωφυλλα οπισθοφυλλα…αν και τωρα αρχιζουν και αντιγραφουν και τα matrix number οι κινεζοι και οι ρωσοι και χεσε μεσα…δυσκολα θα το ξεχωριζεις οπως τα τελευταια equinox που βγηκαν τωρα

Nα δεις κατι Λετονικα boot που εχουν σκασει τωρα τελευταια μυτη…Γαμησε τα κυριολεκτικα ολοιδια!Και με Ματριξ και με απο ολα απο κατω!
Τα ειδα προσφατα και επαθα πλακα!
Μακρια απο Ρωσους sellers στο ebay,μακρυα και απο το 95% των Ελληνων…
Και φυσικα αν προσεξετε καλα το ονομα του Seller που πουλησε το ελεηνο boot των Warlord 40τοσα δολαρια θα καταλαβετε ποιος ειναι…

έχουν βγει και βινύλια (μούφες) των WARLORD?

έχω τα Thy Kingdom Come (Metal Blade) και And The Cannons of d…(Roadrunner) αν και τότε που τα πήρα (αρχές 90ς) δεν πρέπει να είχαν αρχίσει ακόμη αυτές οι γελοιότητες.

πέρα από αυτό, αυτοί που τα δίνουν σε μαγαζιά ξέρουν ότι μπορεί να έχουν και νομικές συνέπειες αργά ή γρήγορα?

Φοβάμαι πως μάλλον έχουν καταλάβει πως κανείς δεν θα ασχοληθεί μαζί τους γιατί σε αρκετές περιπτώσεις οι εταιρείες που έχουν τα νόμιμα δικαιώματα είτε δεν ασχολούνται πλέον με αντι-εμπορικές cult μπάντες είτε έχουν και οι ίδιες κλείσει…

Απ’όσο ξέρω όχι. Απλά διαφορετικές εκδόσεις της εποχής, όλες original.

ειναι κανεις κατοχος του vauxdvihl - to dimension logic?
το βρισκω απο 100? και πανω…
ειναι τοσο σπανιο?

ayto les? http://www.discogs.com/sell/list?release_id=2279497&ev=rb