Αυθεντικά και Bootlegs

Τη μουσική τη ξαναβρίσκεις, αλλά φώτος?:frowning:

ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ μακριά απο μας!

Γενικα και απ’οσο διαβαζω σε ξενα φορουμ οι ελληνικες κοπιες απο κυκλοφοριες της ΕΜΙ
ειναι καλες μονο για αρχειακους λογους.

Ασε και οι περισσοτερες ηταν απο την ψηφιακη και ηταν απο πασχα,χριστουγεννα
και γιορτες με οικογενεια και σοι γενικοτερα.

προφανώς δεν μπορεί να σου πει, γιατί έχει φάει μπαν… :smiley:

Isxuei auτο!

Με 2 ποστς εφαγε μπαν? μα τι ειπε? :lol:

κι εγώ την έχω την απορία.

κανάς διπλός λογαριασμός?

κι εξαπλός μη σε πω. :lol:

Double account.

πορνο δεν εχεις???

Eχω 24αρα και τα βλεπω με streaming 8)

αντι-στρήμιν είμαστε.

Να δω πότε θα μπει κάποιος πολέμιος του νταουνλόουντιν να μας πει για τις τσόντες και πόσο βλάπτει τις πορνοστάρ η παράνομη διακίνηση τσόντας. 8)

ξερω οτι πολλοι δεν θα συμφωνησουν μαζι μου αλλα εγω δεν πληρωνω για ο,τι μπορω να βρω δωρεαν.

και αν καιγοταν ο σκληρος παιζει να παθαινα καταθλιψη:p

fixed (for me) :stuck_out_tongue:

για να μην δώσεις λοιπόν λεφτά για σιντι μαϊμού αγοράζεις τα πάντα σε βινύλιο ! ξέρει κανείς αν παίζεται κ με το βινύλιο καμία τέτοια τσατσιά ;:stuck_out_tongue:

Άν υπήρχαν όντως τα πάντα σε βινύλιο να τα αγόραζες… Εμένα γιατί μου φαίνονται σαν περιορισμένα μέχρι αηδίας; :stuck_out_tongue:

ναι όντως , δν υπάρχουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ σε βινύλιο .
αλλά αν περισσότεροι το ζητούσαν θα έβγαιναν κ περισσότερα .:slight_smile:

Ε δεν είναι και πολύ βολικά, τι να τα κάνουμε??:stuck_out_tongue:

συνδρομή στο ράπιντσέαρ και εμπιθρί πλέγιερ.:stuck_out_tongue:
από τη στιγμή π στο σπίτι σ ακούς από δίσκους , αν θέλεις να ακούσεις στο δρόμο , στο πισι ή οπουδήποτε αλλού , απλά κατεβάζεις.

  • bump *

Tις τελευταιες μερες μου σκασαν αρκετα bootlegs και τα χω ψιλο-παρει. Και με δικη μυο ευθυνη καθως οφειλα να γνωριζω τι αγοραζω…

Ας γραψουμε ο καθενας τι εχει και να βοηθηθουμε γενικα σ αυτον τον τομεα :wink:

Κοιταμε το μπαρ κοουντ(bar code) στο οπισθωφυλλο.Το συνηθες ειναι οι τελευταιοι αριθμοι(μπορει και ολοι) να βρισκονται και στο πισω μερος(playable) του δισκιου.Υπαρχει περιπτωση να εχει απλα το αριθμο κυκλοφοριας της εκαστοτε εταιριας.Υπαρχει περιπτωση να…ή να…Παντως το μονο σιγουρο ειναι να ΜΗΝ γραφει απλα το ονομα της μπαντας ή του δισκου.Με ποια cds τηνπατησες φιλε μου,αν επιτρεπεται.

Οταν ολοκληρωσω το research μου, θα πω για ολα τα bootlegs που εχω :wink:

Κατα καιρους, εχω αγορασει καποια, αλλα τα μαθα λιγο καιρο μετα, αλλα τα μαθα τωρα που ψαχνω τις τελευταιες μερες, και αλλα παιζει να ειναι bootleg και ναμην τα χω παρει χαμπαρι!

Τα περισσοτερα παντως εχουν ενα κοινο…:wink: