Αυθεντικά και Bootlegs

Δεν πουλάμε bootlegs gia original βρεεεεεεεεεεε :lol::lol::lol:

Πάντως η δική μου κόπια έχει κωδικό DIDP - 070861 F4 1A 02 λες ? :smiley:

Χαχα αυτη που εγραψα εχει το κοιταξα. Αλλα επιβεβαιωσε ο Τραμπ…

Οπως και να χει δεν ηθελα να πω τιποτα για σενα, οπως εγραψα παραπανω μου κατσαν καποιες περιπτωσεις τις τελευταιες μερες, το ψαξα λιγο το θεμα και ειπα να ξεσκαρταρω ολη τη δισκοθηκη μου σιγα σιγα. Οποτε γι αυτο ρωτησα :wink:

Να δεις τι ανακαλυψα τοσες μερες, που για καποιον που ξερει απο bootleg το θεωρει φυσιολογικο, αλλα ενας ανιωθος σαν κι εμενα δεν το ηξερε… :stuck_out_tongue:

και η δικια μου το ιδιο.Ειναι της epic αλλα γραφει 1988,CBS Records

προφανώς διαφορετικές κοπές

Για να είστε ενημερωμένοι περί αυθεντικότητας (barcodes klp) στο μέγιστο δυνατό βαθμο, τσεκάρετε το

http://www.musik-sammler.de/

Είναι στα Γιαρμανικά αλλά θα τη βρείτε την άκρη :slight_smile:

Αυτο το εχω κι εγω! Και θυμαμαι οτι οταν ειχαν παιξει Θεσσαλονικη οι Atheist το '06 το ειχα παει για υπογραφες (δεν ειχα ιδεα για bootlegs κλπ.) και η μπαντα το κοιτουσε με απορια και γελαγε.

Aπο που το χες παρει? Εγω απο το συγχωρεμενο το PMW :stuck_out_tongue:

Απο Αθηνα μου το ειχε παρει παρει ο πατερας μου, αλλα δε θυμαμαι απο που.

όχι πως με κόφτει και πολύ, περισσότερο από περιέργεια ρωτάω.

Coroner - Punishment for Decadence

υποτίθεται πως είναι η 8231074111-2 έκδοση της Noise του 91 (βέβαια έχει και το σηματάκι της Sanctuary στο back cover, οπότε σίγουρα είναι πιο φρέσκια).

στο βιβλιαράκι τα τραγούδια δεν είναι με τη σειρά (Absorbed, Skeleton, Sudden Fall, Masked Jackal, Voyage, Shadow, New Breed).

από κάτω το σινδί γράφει IFPI L327 και DIDX-256337

Aπο που το πηρες καταρχην?

Στο δικο μ εχει αλλο matrix no, εχει το barcode και το catalogue no. (το 82310…).

χαχα κοιτωντας τους τιτλους ειμαι σιγουρος απο που τα πηρες :lol: …και να ηταν μονο αυτα [-X

χεχεχ οταν σου εχει ταμπελακι NEW πάνω στο σιντι και το εχει 12ε. το οριτζιναλ και καλα, δεν υποπτευθηκες και εσυ τπτ να ουμε?

Οταν εισαι ανιωθος απο τιμες οχι δεν υποπτευεσαι κι εκει στοχευει :wink:

internet. για πες τα δικά σου ΝΟΥΜΕΡΑ.

L388 9842 82310741112 030306-18 A και μετα εχει barcode (IFPI 6100)

Παντως ενα αντιστοιχω cd της Νoise (με σημα sanctuary κτλ) to Dimension Hatross των Voivod, σαν το δικο σου matrix εχει απο πισω DIDX-κτλ

Eσενα ειναι distributed by NAVARRE?

Distributed by Universal Music Enterprises λέει…

E αλλη εκδοση εχουμε τοτε…

νταξ, δε γαμιέται, ας παίζει το cd και δεν έχω πρόβλημα εγώ. δεν έδωσα και καμμιά περιουσία δα…

ψιλο οφφτοπικ, αλλά έχεις βρει άλλο από coroner? :stuck_out_tongue:

εχω τα 4(εκτος του Punishment for Decadence)απο την Noise με το R.I.P. να το χω διπλο(επανακυκλοφορια-οποιος ενδιαφερεται,το τραμπαρω)

Τα χω ολα εκτος απο το R.I.P. To Grin οπως ειπα και πιο πανω ειναι 6bootleg, το χω παρει απο μαγαζι στο κεντρο, το Mental Vortex το χα παρει πριν 6 χρονια απο Rock City, το Νο Μοre Color δε θυμαμαι απο που, το Punishment ειναι ευκολο να το βρεις απο play το χα παρει 8 ευρω.