Συνελήφθη ο ιδιοκτήτης του bourdela.com

Λαίς λέγεται και το σινεμά στο βραχάτι btw ε :stuck_out_tongue:

Δηλαδή για να καταλάβω, το παράνομο της ιστοσελίδας ήταν που είχε και τους παράνομους οίκους. Με άλλα λόγια το κράτος είχε μια λίστα με όλα τους παράνομους οίκους ανοχής και αντί να τους κλείσει, έκλεισε το σάητ που τους διαφήμιζε. :? :?

Μπουρδελοκράτος που λέμε…:lol:

Ενω οι πορνοαγγελιες σε διαφορες εφημεριδες αφορουν νομιμα εκδιδομενες γυναικες :p…εκει γιατι δεν γινεται παρεμβαση της δικαιοσυνης?? Γιατι προφανως αλλη η δυναμη του Εθνους (για να φερω ενα παραδειγμα) και αλλη η δυναμη ενος αγνωστου τυπακου που σηκωσε σαιτ σαν το προαναφερθεν στο δικτυο…

α) τι αποδεικνύει αυτό? Οτί κακώς το έκλεισαν το site? (άσε που η ενημέρωση για του λόγους που έκλεισε μου φαίνεται ελλειπέστατη και δε νομίζω να έχουν γραφτεί όλα όσα έπρεπε πίσω από αυτή την ιστορία). Άσε που δεν είναι το ίδιο, γιατί στην αγγελία κάποια πράγματα δε γράφονται και δε διαφημίζονται ακόμα και αν προσφέρονται από το διαφημιζόμενο

Καταλαβαίνω πως κάποιοι διάβαζαν το παρόν site, αλλά σόρυ παιδιά. Σιγά την υπηρεσία που προσέφερε. Πηγαίντε σε νόμιμο όπου οι ιερόδουλες περνάνε κάθε 2 εβδομάδες ιατρικό έλεγχο. Μόνο και μόνο με το νόμο των πιθανοτήτων, τα περισσότερα για τα οποία μίλαγαν εκεί ήταν παράνομα.

Όταν βρω χρόνο θα σας ποστάρω λινκ από τα ψηφίσματα των Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων ενάντια στην Ελλάδα για το trafficking και πως τις φέρνουν στην Ελλάδα…

εγώ δεν κατάλαβα τι κακο έκανε…:-s

δεν ειπα οτι αποδεικνυει κατι… αν οντως ευθυνεται για αξιοποινες πραξεις καλα καναν κ το κλεισαν… Δε βλεπω το ιδιο ομως να κανουν με τις πορνοαγγελιες στις εφημεριδες … Εφοσον εγινε η αρχη απο εκει, ας συνεχισουν και στις εφημεριδες…αλλα εκει μαλλον δεν ειναι τοσο ευκολο…

εγω παντως googlαριζοντας,μονο στο bourdela.com ειχα καταφερει να βρω τη δισκογραφια του πανουση(ηθελα το ντισκο τσουτσουνι)…:lol::lol::lol:

Καρβου δεν τις εφερνε ο ιδιοκτητης του site στην Ελλαδα ουτε τις εκμεταλλευοταν αυτος, νομιζω.
Κλασσικη Ελληνικη αντιμετωπιση προβληματος: Σπασμενο ποδι–>hansaplast.

Υ.Γ.:Ωραιο φορουμ ειχε παντως. :stuck_out_tongue:

Ρε παίδες μισό λεπτό.
Ας υποθέσουμε ότι το Rocking.gr φιλοξενεί διαφήμιση ενός δισκάδικου, το οποίο φέρνει παράνομα δισκάκια. Και μέσα στο φόρουμ γίνεται συζήτηση από τους φορουμίτες σχετικά με τις καλές τιμες που έχει το συγκεκριμένο μαγαζί κλπ. Όταν αποκαλυφθεί η παρανομία το τύπου, θα πρέπει να κλείσει και το rocking?

Ή ακόμα καλύτερα, ας υποθέσουμε πως αποκαλύπτεται ότι η didi music έχει εμπλακεί σε σκάνδαλο με “μαύρο χρήμα”. Το rocking και όλα τα υπόλοιπα σάιτς που φιλοξενούσαν προτάσεις για τις συναυλίες της θα πρέπει να κλείσουν?

'Η μήπως το πρόβλημα του συγκεκριμένου site ήταν ότι γνώριζε (από την “πιάτσα” φυσικά, δεν νομίζω το κάθε μπουρδέλο να βγάζει Δελτίο Τύπου κάθε πότε και υπό ποιές συνθήκες ανανεώνει το “προσωπικό” του) πως κάποιες κοπέλες ήταν παράνομα εδώ, και δεν το κατήγγειλε? Τιμωρήθηκε επειδή ΔΕΝ ήταν ρουφιάνος?

+1 αυτο που ειπε ο ΛεΠα

το θεμα ειναι αν εκλεισαν τους παρανομους οικους ανοχης η μονο το σαιτ!! :lol:

παντως σε μενα δεν εχει καμια λογικη αυτη η αποφαση, εκτος και να ηταν εμπλεκομενος αμεσα (που κατι τετοιο θα συμβαινει μαλλον)…

Απ’όσο γνωρίζω, (καθώς είχα ρίξει στο παρελθόν μια “εγκυκλοπαιδική” ματιά στο συγκεκριμένο σάιτ8)) ο συγκεκριμένος τύπος (ως web-developer) είχε συνάψει συμφωνίες web-hosting/developing με 2-3 “οίκους πολυτελείας”.
Δηλαδή τους είχε φτιάξει σάιτ για την προβολή τους και τα διατηρούσε/ανανέωνε σε δικό του domain. Δεν γνωρίζω καλά τη νομοθεσία περί ηλεκτρονικού εγκλήματος, αλλά αν η δράση του περιοριζόταν εκεί, δεν βλέπω κάτι αξιόποινο…

Εγω το συγκεκριμενο σαητ το θυμαμαι απο το 2000…εχουμε 2008

Οι κατηγορίες που απαγγέλθηκαν σύμφωνα με τον Τύπο είναι :

  • Διευκόλυνση ακολασίας άλλων (!!!)

  • Μαστροπεία (υποτίθεται πως έφερνε γυναίκες από το εξωτερικό ή έτσι ακούστηκε)

    Όσο για την “διευκόλυνση ακολασίας”, όπως ορίζεται από τον ΠΚ:

" Οποιος κατ’ επάγγελμα διευκολύνει με οποιοδήποτε τρόπο την ασέλγεια, μεταξύ άλλων τιμωρείται με φυλάκιση μέχρι ενός έτους."

Τώρα, το κατά πόσον το site διευκόλυνε την ασέλγεια χωράει μεγάλη συζήτηση.

Προσωπικά πιστεύω ότι έπαιξε ρόλο και ο Τύπος στο να κλείσει το site, αφού υποτίθεται πως το bourdela.com ανταγωνιζόταν τις αγγελίες των εφημερίδων και άρα τις εισπράξεις από τις ροζ αγγελίες…

Ε κοιτα, θεωρητικα βοηθουσε στην “ακολασια”, αλλα δεν παυει να’ναι μαλακια…με την ιδια λογικη αμα δουμε στο δρομο κουκλαρα με ντεκολτε να τη μπαγλαρωσουμε γιατι οπως και να το κανουμε με κολαζει…

Η ασέλγεια λοιπόν είναι νόμιμη, αλλά μόνο η δύσκολη. Η εύκολη διώκεται.:lol:

Ασέλγεια = σεξουαλική πράξη με ανήλικο

Μίνι φούστα = προκαλεί τον άντρα, με άλλα λόγια λειτουργεί ως ερωτικό κάλεσμα και οδηγεί πολλές φορές σε ακολασία

Πωλητής Μίνι Φούστας = έχει σκοπό την πώληση όσων των δυνατών περισσότερων μίνι για να μεγιστοποιήσει το κέρδος του

Άρα…

Πωλητής Μίνι -> Προσπαθεί να πουλήσει φούστες -> Οι φούστες προκαλούν -> Ακολασία -> Ασέλγεια (αν η κοπέλα είναι ανήλικη)

Συνεπώς…

  1. Απαγορεύεται η πώληση φούστας σε ανήλικα άτομα

  2. Απαγορεύεται στις ανήλικες να φορούν τις φούστες

  3. Απαγορεύεται η άμεση/'εμμεση διαφήμιση μίνι φούστας σε ανήλικα άτομα, γιατί βέβαια η διαφήμιση ανεβάζει τις πωλήσεις

  4. Απαγορεύεται η αγορά περιοδικών/εφημερίδων με διαφημίσεις μίνι από ανήλικες κοπέλες

  5. Θεσπίζεται μέτρο ελέγχου ταυτοτήτων στα δοκιμαστήρια ρούχων, ώστε να αποφευχθεί η δοκιμή μίνι από ανήλικη

Κι έτσι επιστρέφουμε στην ένδοξη εποχή του Πάγκαλου (όχι του τωρινού, του δικτάτορα Πάγκαλου) που απαγόρευσε τη μίνι φούστα!

+1

Και άμα κλείσουν και τα μπουρδέλα, να δουμε πού θα ξεχαρμανιάζουν οι απανταχού ρέψες… άμα οι ρέψες δεν έχουν ένα μπουρδελάκι να εκτονωθούν, τους βλέπω να αρπάζουν από ένα όπλο ο καθένας και να γίνεται εδω πέρα της Κορέας!!!:lol:

Δεν είναι να το γελάς. Μπορεί να ακούγεται αστείο αλλά οι βιασμοί θα ανεβούν δραματικά. Τώρα απλά σκάνε ένα 20αρακι και εκτονώνονται, μετά τι θα κάνουν? Είναι όπως ξέρω γω η πείνα, δώσε μου συσσίτιο αλλιώς θα αρχίσω να τρώω σκυλιά. Μόνο που στην προκειμένη περίπτωση δεν θα την πληρώσουν τα σκυλιά. :b