Breach

εδω ειμαστε.

πρωτα αυτο:

στη συνεχεια ο κοσμος ψηφιζει:

εγω θα συνιστουσα:

και τελος αυτο:

ειναι ολα τους διαμαντια και το εχετε αργησει πολυ.

οκ οκ, εγώ θεωρώ το βένομ ανώτερο, αλλά θα παίξει ολονύκτια (μ)πριτσο-κατάνυξη σύντομα και συγκριτικό κρας-τεστ μπας και αναθεωρήσω, γιατί δε λέει να είμαι ο τρελός του χωριού.

Απο τις αγαπημενες μου μπαντες evah.Αυτη η Σουηδια εβγαλε 2 απο τις καλυτερες 90΄s μπαντες στο hardcore [refused,breach].Οι μπριτς ομως εχουν αυτη την σαπια ατμοσφαιρα,καργα επηρεασμενοι απο αμερικανικο sludge,που δεν μπορεις να τους πεις καθαρο hardcore.Κριμα που διαλυθηκαν,αν και καναν καποιο λαιβ περσι μου φαινεται.

ειναι ελαχιστες η διαφορες ζουζουνε, το κολλαπς ειναι απλα μια εκτενης ψυχωση, ακουγοντας το καταλαβαινεις οτι το αλμπουμ δεν ειναι απλα ενα συνηθισμένο κοινοτυπο ποστ-χαρκορ αλμπουμ.

απλη ερωτιξη απο μσν σε χρηστη αλλου φορουμ:

Ο χρήστης .:. λέει:
ti gnwmh exoume gia to kollapse twn breach;

Ο χρήστης the smiler λέει:
ε το καλυτερο τους, ανετα

=P

εντιτ: σωστα τα λεει ο bilzzoras κατι ειχε παρει τ’ αυτι μου για το λαηβ. μεγιστο λαθος παντως ν’αφηνεις τους οπαδους σου με το που στο χε.

K εγω πιστευω οτι το kollapse ειναι καλυτερο αλλα το venom το χω ακουσει πολυ περισσοτερο…

Η διαφορα ειναι απειροελαχιστη.Εμενα προσωπικα, επειδη ακουσα πρωτα το venom εχει ξεχωριστη θεση στην καρδια μου.Και παλι ομως venom και kollapse τα βαζω στα ιδιο επιπεδο.

Ότι έγραψα στο άλλο topic

Αδικημένοι κυρίως γιατί ήταν μπροστά από την εποχή τους. Δηλαδή το sludge/post-metal που ακούμε τώρα αυτοί το έπαιζαν πριν μια δεκαετία και. Με εξαίρεση την διάρκεια (τα τραγούδια τους κυμαίνονται γύρω στα 3-5 λεπτά) δεν έχουν καμία διαφορά με τους cult of luna.

Εχω κατεβασει το Kollapse αλλα δεν το εχω ακουσει ακομη.
Κακως απ’οτι διαβαζω.

Απατεώνα αλλήτη Nomisteraki, τι αίσχος είναι αυτό που με έβαλες να ακούσω?

Αλήθεια το λέω, δεν ακούγεται. Αλλού βαράν τα τύμπανα αλλού χωρεύει η νύφηΔεν ψάρωσες εεε? Παναίαμ πθαλεγε και ο Bleeding τι ειν τούτο γαμεί και δέρνει.[Νομιστερακις εγκεφαλικο]Μου θυμίζει Crack The Skye αλλά λίγο κατώτερο[/Νομιστερακις εγκεφαλικο]Σου δίνω επίσημα τον τίτλο του Σκανδιναβολαγωνικού μου. Μπορεί να φτιάξω και κάνα πρόγραμμα να σκανάρει ότι ποστάρεις και να κατεβάζει αυτόματα.

Πως θυμιζει κρακ τεχ σκαι ρε?

Πουθενά ρε, Το tag που μπήκε δεν το πρόσεξες?

σοζ ναυαγησα:lol::lol:
ον τοπικ ομως.
Η σαπιλα του τραγουδιου σε ενα βιντεο ------>http://www.youtube.com/watch?v=XWtgAACp5j0

Τώρα ακούω το Friction. Έχω ακούσει και το Kollaps.
Όλα μία φορά, οπότε επιφυλάσσομαι για εντυπώσεις.

Πάντως καλά μου ακούγονται.

Χωθηκες και εσυ στα βαθια με την μια.Ακου καλα Kollapse και venom και τα αλλα θα ερθουν μονα τους:wink:

χιεχ, να σου πω την αληθεια δεν τρελαινομαι για σουηδιλες.
νορβηγια και καναδα ψηφιζω σαν αγαπημενες μουσικες χωρες =)

με το κρακ δυ σκαυυεου δεν ξανασχολουμε, αφου υπαρχουν τυποι που του βαζουν 10 και αααααααλλοι τυποι που το θεωρουν καλυτερο της χρονιας, ας τα βρουν οι ιδιοι με τις αντρικες τους ανησυχιες, ποιος ειμαι γω που θα κρινω τα πουστακια;

Βλέπω ότι το Crack The Skye είναι Grower, Mέρα με τη μέρα το απεχθάνεσαι παραπάνω:lol::lol: οκ αν και εμένα μου αρέσει παρόλαυτά πρέπει να είναι ο πιο υπερεκτιμημένος δίσκος της δεκαετίας(για 10ρι με τίποτα και για δίσκος χρονιάς κτλ ούτε για ανέκδοτο).

Όταν έλεγα για Σκανδιναβία πρωτίστως στη Νορβηγία αναφερόμουν γιατί τη Σουηδία ψιλοπεταμένη τη θεωρώ, τα περισσότερα πράγματα που μου αρέσουν από εκεί δεν έχουν και πολύ σχέση με τις Σουηδίλες απλά βλέπω ότι είσαι μεγάλο λαγωνικό ακόμα και εκεί και Καναδάς επίσης από τις αγαπημένες μου σκηνές.

Πάντως Breach αναμένεται λιώσιμο τις ερχόμενες μέρες για να ποστάρω και πιο πολλά ύστερα από το αρχικό σοκ.

Το Breach έχει μια ψυχιατρική ψυχρότητα, κάτι το απειλητικό που μ αρέσει πολύ. Το βρίσκω πιό ωραίο απο το Βένομ. Teeth out, Kollapse, MrMarshall κομματάρες. Τα άλλα δεν τα χω ακούσει ακόμα αν και εμπιστευόμαστε Νομιστερακη. Εσείς που ξέρετε το Κολλαπς hardcor δεν το λες έτσι δεν είναι; (αν και δεν έχει σημασία).

Πολύ ωραίοι.

Bump
1ον γιατι βαριεμαι και 2ον επειδη επεσα σε αυτο το βιδεο στο γιουτουμπι ------>http://www.youtube.com/watch?v=OVZGxZgQ2fk&feature=related

ενας απ’ τους λογους που το θεωρω καλυτερο αλμπουμ απ’ το βενομ. σναρφ σναρφ =)

:thumbup:

Το βιδεο ειναι sick btw.