Breaking Bad

καθόλου άδικο, πατάς το play, τυχαίνει το μάτι σου να πέφτει στο χρονόμετρο μετά απο λίγο και είσαι ήδη στο μισάωρο, η σειρά δεν παίζεται

[SPOILER][/SPOILER]

πρωτη φορα που η σκαιλερ εγινε συμπαθητικη

γιατι; επειδη υπερασπιστηκε εναν δολοφονο και εμπορο ναρκωτικων;

Χαζομαρες, η Skyler δε θα γινει συμπαθητικη ακομα κι αν αυτοκτονησει.

γιατι δεν τα ξερασε που αν το εκανε θα ειχαν γινει ολα τσαμπα

:lol:

[SPOILER][/SPOILER]

Στα καλύτερα επεισόδια της σειράς γενικά.

[SPOILER]Υπέροχος Walt με Jr & Hank, και το ξύπνημα του Jesse αναμενόμενο.
Ψιλοφανταζόμασταν θαρρώ ότι θα γίνονταν αντίπαλοι.[/SPOILER]

[SPOILER]Αυτό το βίντεο ‘ομολογία’ από τις μεγάλες ύβρεις του Γουόλτ στη σειρά. Με ένα απλά καλογραμμένο σενάριο θα το πληρώσει (και συνήθως το σενάριο του BrBa είναι καλογραμμένο)

Σιχαμένη Σκάιλερ ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ. Υπέρ του Χάιζενμπεργκ, κατά του Χάιζενμπεργκ, απλά ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΣΟΥ. Μου αρέσει που η Anna Gunn σε άρθρο στους NY Times λέει πώς είναι σεξισμός και πως οι άντρες φοβούνται τις δυναμικές γυναίκες. Όχι, είναι απέχθεια στην αδυναμία που έχει η μαλάκω (η Skyler, όχι η Gunn), και στην έλλειψη ατομικότητας που δείχνει σε κάθε σκηνή.

Παρεμπιπτόντως, το ‘πάνε αυτοκτόνα’ της Μαρί, πόσο γαμάτο :respect: Θύμησε το παθητικότερο ‘περιμένω να ρθει ο καρκίνος’ της σπαστικιάς.

Το μέρος που περιμένει ο Τζέσι τον τύπο που θα τον εξαφανίσει, και του ρχεται η φλασιά με την ρικίνη:

ΟΚ, το πιάσαμε, θα γίνει μακελειό :smiley:

Επίσης: Όλες οι σκηνές έχουν, πρέπει να έχουν κάποιο νόημα. Η πρώτη τι μας δείχνει? Την απροσεξία του Διαβόλου (Τοντ) και της συμμορίας του (το αίμα στην μπότα που δεν καθάρισε και καταλήγει στην τουαλέτα). Αυτοί κάποια στιγμή θα κάνουν χοντρό παιχνίδι με Χάιζενμπεργκ.

Στοίχημα ότι ο Τζέσε έγραψε ‘Heisenberg’ στον τοίχο στο flash forward :smiley:
[/SPOILER]

Αυτο το μερος τι ειναι ακριβως?Εχει ξαναδειχτει σε καποια ταινια η σειρα?

και έχουμε ακόμα 5 επ:!:

[SPOILER]τη φάση με τον τοντ δε νομίζω να τη δείχνει για κάποια συνέχεια με χάιζενμπεργκ απλά για να βγεί στην αγορά το χάιζενμπεργκ προϊόν και να τη φάει άσχημα ο χανκ.
δε νομίζω να χει κάθαρση του στυλ νικάει ο χανκ.[/SPOILER]

[SPOILER]ας πει καποιος για την μαλακια με τη ρικινη.Δεν το καταλαβα.Ο πιτσιρικος δεν ειχε δηλητηριαστει απο ενα λουλουδι αλλα εζησε?Γιατι φρικαρε ο τζεσι?[/SPOILER]

[SPOILER]Ο Χιουελ είχε πάρει το πακέτο του, άρα και το τσιγάρο με την ricin. Ο Walter άλλαξε την ricin με lily of the valley. [/SPOILER]

Είναι φράγμα νερού στα προάστεια του Αλμπουκέρκι.

sametaler,

[SPOILER]τους δείχνουν τέρμα απρόσεχτους και αλαζόνες. Άγνωστο γιατί, αλλά σίγουρα υπάρχει λόγος που ξοδεύουν τηλεοπτικό χρόνο για αυτούς. Κάτι θα γίνει.

Ούτε εγώ πιστεύω ότι θα βγει αλώβητος ο Χανκ, αν και θα θελα. Όσοι είναι μέσα στο παιχνίδι θα την φάνε μάλλον την πίκρα, για άμαχους τύπου Φλυνν δεν ξέρω[/SPOILER]

[SPOILER]Τα είχαν σπάσει τότε με τον mr White και έτσι τον πήρε με το μέρος του πάλι και τον έστρεψε εναντίον του Γκας
Ότι και καλά ο Γκας δηλητηρίασε τον μικρό[/SPOILER]

[SPOILER]ο Φλυνν το πολυ πολυ να φαει κανα τηγανιτο αυγο :p[/SPOILER]

[SPOILER]Ο Walt είχε δώσε την ρικίνη στον Jesse να σκοτώσει τον Gus… o Brock δηλητηριάστηκε… ο Jesse πηγαίνει στο σπίτι του Walt κατηγορώντας τον πως τον δηλητηρίασε μιας και γνωρίζει πως ο Brock δεν του πήρε κατά λάθος την ρικίνη (το πρωί την είχε στην τσέπη του…)

Walt: "You said it yourself- you had it this morning. Then when could I have possibly gotten it"
Jesse: “You had Saul do it. Yeah, I went to his office. He called me and just had to see me today. His big man mountain body guard patted me down. That’s when he must have stole it off of me, right?”

Ο Walt τον πείθει τελικά πως το έκανε ο Gus μέσω του ανθρώπου του, αφού γνώριζε για την πιθανή απόπειρα προς το πρόσωπο του από τις κάμερες ασφαλείας του εργαστηρίου.[/SPOILER]

[SPOILER]Ωραιος.Τα θυμηθηκα τωρα.Ειχα στο μυαλο μου οτι το πιτσιρικι δηλητηριαστικε απο το λουλουδι που ειχε ο Γουολτερ στην αυλη του αλλα δε θυμομουν οτι οντως πηραν τη ρικινη του Τζεσι.[/SPOILER]

Όλα τα βραβεία 2ου αντρικού ρόλου εδώ και τώρα στον Jesse.

fixed.

πω ρε πουστη…ΠΩ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ.+1 στον ριπνουμπ