Breaking Benjamin

Έχετε ακούσει το broken soul από τους breaking benjamin? Μιλάμε για γαμώ τα πορωτικά τραγούδια!!:metal: Το έψαξα περισσότερο και κατέληξα ότι την πάω πολύ αυτήν την μπάντα, παρόλο που είναι αμερικανιά του κεράτά.
Αλήθεια, τι genre θα λέγατε ότι είναι η μουσική τους;

Υ.Γ.1: Μάλλον θα τους προτιμούσα αντί για stone sour στο rockwave…
Υ.Γ.2: Το broken soul κομματάρα.Το είπα ε? lol Πάντως μπορεί να έχουν nu στοιχεία, αλλά για κάποιο λόγο με πορώνουν.

σαν grunge που κανουν εμενα…δεν ξερω…εχουν στοιχεια απο 2-3 ειδη σιγουρα αλλα δεν μπορω να τα προσδιορισω.

Και εμένα μου άρεσουν και ας είναι αμερικανάκια:P Aλλά θέλω πολύ περισσότερο να δω τους stone sour μόνο και μόνο για τον frontman τους:)

Ρε τι γινεται εδω περα ελειψα δυο βδομαδες και πολλαπλασιαστηκανε τα αμερικανακια; Αντε να γινομαστε περισσοτεροι μπας και το γεμισουμε το ταξι με τον ταξιτζη μαζι φυσικα!
Λοιπον μαγκες ο Αμερικανος γυρισε μολις αφιχθεις απο το LA και θα βαλει τα πραγματα στη θεση τους.
Καταρχην τι προβλημα εχετε ολοι αν ειναι αμερικανακια; Κι εγω ειμαι μισος αμερικανος και αρκετα με τις στραβομουτσουνιες τετοιου τυπου για την μουσικη και μονο παντα. Για τα αλλα πειτε οτι θελετε κι εγω βριζω συνεχεια…

Λοιπον το ειδος που παιζουν οι ΒΒ ειναι post grunge και vedder με τετοιο ονομα θα επρεπε να ξερεις. Εγω τα λεω απλα αμερικανια και εχω κατωχηρωσει τα δικαιωματα.

Αγαπητε manos87 μαλλον ακους αλλο τραγουδι και δεν πειραζει γιατι αυτο σε εκανε και ανακαλυψες τους ΒΒ . Μαλλον θα λες το κομματι της επισης γκρουπαρας Brand New Sin που ομως υπηρετει το southern rock και το οποιο κομματι ειναι Η ΠΟΡΩΣΗ και οποιος δεν το εχει ανακαλυψει χανει.

Το κομματι των ΒΒ με αυτο τον τιτλο ειναι λιγο δυσκολο να το βρεις και αν το βρηκες μαγκια σου αλλα δυσκολο να πορωθηκες με αυτο.
Αυτα τα ολιγα για τωρα και συνεχιστε το ψαξιμο σε αυτα τα συγκροτηματα και εδω ειμαστε για περαιτερω πληροφοριες.

Kαι επειδη δεν επεμεινα πολυ λογω off topic θα το κανω τωρα…
Ανακαλυψτε και τους Brand New Sin και δεν θα απογοητευσουν κανενα ροκα αυτο ειναι σιγουρο…Μια τεραστια LIVE μπαντα.

Εγώ επιμένω οτι το καλύτερο τραγούδι τους είναι το Diary Of Jane.
Τρελή κομματάρα και με ωραίο video.
Απορώ που δεν το έχω ακούσει ή δει πουθενά.
Και δεν μιλάω για Ελληνικά, αλλά για VH1 κλπ…

Αν και οι Breaking Benjamin προσωπικα δεν μου λενε τιποτα, συγκεκριμενα το Diary of Jane ειναι πολυ καλο κομματι.

Οπως ειπε και ο Dazmaniak, αφιερωστε λιγο χρονο στους Brand New Sin. Πολυ καλη μπαντα!!!

E οχι και δεν το δειχνει πουθενα βαρεθηκα να βλεπω αυτη την κακασχημη που εχει στo video. Aπο προωθηση καλα παει.
Μου αρεσει που επιμενεις γιατι προερχεται απο το καλυτερο τους αλμπουμ μεχρι τωρα. Εγω λατρευω το so cold απο τον προηγουμενο αλλα και το diary ειναι ενα κομπλε single τι να λεμε.

Πράγματι, το so cold κομματάρα… Ώστε το broken soul δεν είναι των breaking benjamin? Γ@@@@νο limewire, ότι θέλει γράφει ο καθένας!!!

Εισαι σε καλο δρομο αγορι μου. Το κομματι των ΒΒ για την ιστορια ειναι ενα χιουμοριστικο και δεν το βρισκεις :slight_smile:

Πάντως και οι Brand New Sin πολύ καλοί… Προς το παρόν μου φαίνονται ακόμα καλύτεροι και απο τους BB αλλά θα το ψάξω κι άλλο… Τώρα για στίχους δεν έχω προσέξει τι λένε και οι 2, αλλά ok δεν περιμένω και πολλά σε αυτόν τον τομέα!

Ολα τα τραγουδια που χω ακουσει,so cold,diary of jane,breathe,blow me away ειναι παρα πολυ ωραια.Εχω κατεβασει και δισκογραφια αλλα δεν την εχω ακουσει εδω και 1μισι χρονο για καπιο λογο:p

Άκου και τα : Here we are, Had enough, Polyamorous, Next to Nothing , Sooner or later…Πολύ ώραια τραγουδάκια:)

to sooner or later einai poly wraio song… kata ta alla den 3erw k polla gia autous #-o

Εγώ λατρευώ τους ΒΒ. Τους εμαθα από το soundtrack του Halo 2. Ξετρελάθηκα και δεν με νοιάζει αν ειναι αμερικάνοι. Το αγαπήμενο μου τραγούδι τους ειναί το Had Enough από το Phobia. Eιναι φανταστικό!!!:band:!!!

Εγω του ακουω καιρο τους BB.Nαι ειιναι πολυ καλο συγκροτημα,και εμενα αγαπημενο ιναι το dance with the devil.Αλλα δυστυχως η δισκογραφια που κατεβασα ειναι χαλασμενη…

Αυτοί δεν έχουν ένα τραγούδι στο Halo 2?

Nαι…(δεν θυμάμαι τον τίτλο…)

το blow me away

katebase to μtorrent apo to internet. Meta mpes sto site www.isohunt.com kai stin anazitisi bale breaking benjamin discography. Pata sto proto tag pou 8a bris kai pata download torrent kai perimene gia ligi ora.