Bring Me The Horizon

Eιναι απο την Αγγλια ειναι κατι σε Deathcore,τα σπανε αγρια και στο εξωτερικο εχουν κανει καλες πωλησεις.Στην Ελλαδα εγω τουλαχιστον δεν εχω συναντησει καποιον που να τους γνωριζει μεχρι στιγμης ενω σε οσουσ τουσ εχω προτεινει εχουν γινει φανατικοι…
εκφραστε ελευθερα γνωμες:rockon:

Μη νομίζεις, τους γνωρίζουν αρκετοί μόνο που λένε ότι τους ακούνε λόγω “μόδας”…
Χωρίς να αντέχουν δηλαδή άλλα κάφρικα συγκροτήματα, λένε ότι ακούνε Bring Me The Horizon…

Καλή μπαντούλα πάντως, όταν έχω όρεξη για καφρίλες μπορεί να βρουν καμιά φορά θέση στην playlist μου.

deathcore=emocore? #-o

Γενικα θεωρω το metalcore ενα αθλιο παρακλαδι, το οποιο για μενα μικρη σχεση εχει με το metal γενικοτερα.
Ολα τα συγκροτηματα μoιαζουν τραγικα μεταξυ τους.
Ε και αυτοι δεν ξεφευγουν απο τον κανονα.
Ενα Trendy Μηδενικο.

Ωπα μην τσουβαλιαζουμε ολα τα metalcore.Καταρχην δεν ειναι metalcore αλλα deathcore αλλα μικρη σημασια εχει αυτο.To metalcore εχει αρκετες συγκροτηματαρες απλως εγινε μοδα πριν 5-6 χρονια και τωρα περασε.Αλλ συγκροτηματα οπως as i lay dying,all that remains,calliban και parkaway drive σβηνουν πολλα “μεγαθηρια”

Aκουω λιγο, αλλα γενικα ο μαλακακος ο o Sykes μου σπαει να νευρα με κατι σουπερ δηλωσεις του τυπου ειμαι γαματος και και ποιος εισαι συ και τετοια… οταν ετρεχε σαν κοριτσακι οταν πηγε να φαει μπουκετα απο τον Brent των Mastodon ηταν ωραια.

Γενικα μετριοι σε ενα genre που κρυβει ομορφιες που λεει και ο αποπανως

Mια μπαντα με ψωνισμενα αγορακια, που πολλα τραγουδια τους ειναι κοπιες Black Dhalia Murder…
Το μισο τους κοινο ειναι κοριτσακια που γουσταρουν τον Sykes… Να πω την αληθεια μονο το Pray for Plagues μαρεσει

Τα παιδια τα σπανε αν και ο φροντμαν τους ειναι οντως μαλακας.Ειδικα οι κιθαριστες τους ειναι πολυ τεχνιτες.Death μεταλ αγριαδα αυστηρως ακαταλληλη για emoυλες.Για μερικους αποπανω:μην βιαζεστε τοσο να τους χαρακτηρισετε,το να μην σας αρεσουν οκ αλλα οχι και μηδενικα.

Οσοι τους ακουνε καλα κανουν,εμενα μου φαινονται πολυ μετριοι.Γενικως αυτου του ειδους η σκηνη δε μ’ενθουσιαζει ιδιαιτερα(πλην ελαχιστων εξαιρεσεων).

8O8O8O

Πρώτη φορά που συμφωνείς με Nightsky, σε λίγο θα ακούς και Manowar.:lol::lol::lol:

Οξω ρε.:stuck_out_tongue:

egw pantws eimai poromenos me to gorup ayto !!
isxiei pantws pws to perisotero koino tus einai kati ilithia koritsakia…:stuck_out_tongue:
alla ws latrhs tu metalcore/deathcore yfus eimai poromenos me BMTH

Εμενα βασικα οι BMTH ειναι μια απ τις αγαπημενες μου μπαντες. Παρ’ολα αυτα εχω απογοητευτει τωρα τελευταια. Το EP τους οπως και το Count Your Blessings (1ο Full Album) ειιναι φανταστικα. Το Suicide Season (2ο Album) αν απεχει πολυ πλεον απο το Deathcore σαν ειδος αφου το μονο κοινο πλεον με τον παλιο τους δισκο ειναι καποια breakdowns, ειναι θα μπορουσα να πω καλυτερο οσον αφορα την ποιοτητα του ηχου και τους στιχους. Το γεγονος ομως πως απ το 2008 και μετα η φωνη του Oliver Sykes δεν ειναι πια η ιδια, με τα screams του πλεον να ειναι αθλια κανει τα live τους κατωτερα… Οσον αφορα την προσωπικοτητα του Sykes… ασχολιαστο. Συμφωνω πως ειναι μαλακας, αλλα βλεποντας τους στιχους του μπορω να του το συγχωρεσω. Αυτο το καλοκαιρι θα κυκλοφορησει το νεο τους Album του οποιου ο τιτλος δεν ειναι ακομα γνωστος.

Οσον αφορα τα σχολεια σας για Metalcore, μην ξεχνατε να συμπεριλαβεται τους Avenged Sevenfold.

Η αποψη μου γενικα για ολα τα -Core ειδη ειναι πως ειναι απλα μια πιο pop εκδοση του πρωτου συνθετικου του ειδους. Ακομα κι αυτο ομως ειναι καλυτερο απ ολη τη ζημια που εχει δεχθει η μουσικη απο την Hip - Hop και Pop σκηνη

o Sykes στα λάηβ φωνή ΜΗΔΕΝ, τους είχα δει πέρσι και σχεδόν κατάπιε το μικρόφωνο για να καταφέρει να ακουστεί πιο πέρα απ την πρώτη σειρά. δε το’χει.

Το Sempiternal πως σας φανηκε?Rocking κριτικη,δεν?

Ενδιαφέρουσα συνέντευξη με Architects για το επικείμενο headline στο London…

:raised_hands:

3 Likes

Τι είδος μουσικής είναι?? Γιατί δεν μπορώ να ακούσω τώρα?

Είναι σαν μια μίξη των δύο τελευταίων, με ολίγη από Sempiternal. (σοβαρά)

Δε λέω περισσότερα για να μη σποϊλάρω, αλλά αν το είχαν βάλει στο Amo θα ήταν στα καλύτερά του ιμχο.

GIVE ME A BREAK λέμε.

1 Like

Αλήθεια??? Τώρα καίγομαι να το ακούσω… :open_mouth: