Bruce Dickinson: What Does This Button Do? - Αθηνα - 04.11.19

χχχχχαχαχαχαα.

έκοψε τον αχίλλειο ο Μπρους ;; Αουτς

1 Like

Ναι, τον έκοψε αλλά επειδή είναι superman βρήκε άλλο τρόπο να κινείται στη σκηνή - zig-zag αριστερά-δεξιά - γιατί δεν μπορούσε να πηγαίνει μπρος-πίσω! :joy:

Έτσι μας είπε τουλάχιστον και χαιρόταν που κανείς δεν το καταλάβαινε στις συναυλίες! Τέλος πάντων, τον έραψε (τον τένοντα) κι όλα καλά.

@Outshined πολύ ωραίο το report! Μου αρέσει ιδιαίτερα που αναφέρεσαι με χρονική σειρά (όπως κι ο Bruce εξάλλου) σε όσα είπε, αλλά με τέτοιο τρόπο που βγαίνει ένα συμπέρασμα ότι όλα συνδέονται με το πώς χτίστηκε η προσωπικότητά του. Ομολογώ ότι δεν το είχα δει με αυτή την οπτική και θεωρούσα ότι λέει random ιστορίες από τη ζωή του.

6 Likes

Για να κλείσω κι εγώ, πέρα από το motivational κομμάτι στο τέλος “μη σκέφτεστε τι δε μπορείτε να κάνετε, αλλά τι μπορείτε να κάνετε” και από κάποια ερώτηση σχετικά με την ξιφασκία που ψιλοβαρέθηκα - εντάξει, το κρίκετ πρέπει επίσης να είναι το πιο βαρετό άθλημα του κόσμου - προσωπικά απόλαυσα το event και νομίζω ότι το report του rocking τα λέει όλα.

Επίσης, επειδή ως τώρα έχω δει τον Dickinson αποκλειστικά στον “φυσικό” του χώρο, δηλαδή σε συναυλίες, μου άρεσε αυτή η διαφορετική εμπειρία. Το Παλλάς γαμάει, είναι από τους λίγους τόσο ωραίους κλασικούς χώρους στο κέντρο της Αθήνας - μακάρι να ξαναδούμε και το Αττικόν κάποια στιγμή. Κι αν δεν κάνουμε συγκρίσεις με συναυλίες Maiden, όπου τα κόστη είναι διαφορετικά, αλλά και η προσέλευση του κοινού επίσης μεγαλύτερη, θεωρώ ότι η τιμή του εισιτηρίου ήταν εντάξει.

Και τέλος, μπορεί σε συναυλίες να πηγαίνω πλέον 8 στις 10 φορές μόνος και να μη με πειράζει, αλλά θεωρώ ότι σε τέτοια events είναι καλύτερα με παρέα, οπότε χαίρομαι που είχα εξαιρετική παρέα :slightly_smiling_face:

2 Likes

Thank ya both Ian και Αχιλλέα. :smiley:

Έχει λίγο πλάκα, πάντως, που συνήθως αυτοί που ξέρουν καλύτερα γιατί δεν άξιζε μια συναυλία ή ένα τέτοιο event είναι αυτοί που δεν πήγαν.

6 Likes

τα περισσοτερα που περιγραφετε τα ειδα σε βιντεακια στο youtube,αλλα αν εμενα Αθηνα δεν θα το εχανα…

You 're very welcome, αλλά εγώ δεν είπα, ούτε έγραψα τίποτε!
Ωραία ανταπόκριση πάντως, μιας και το 'φερε η κουβέντα, ειδικά για εμάς που δεν ήμασταν παρόντες!

dude excuse me. για κάποιο λόγο μπερδεύτηκα μάλλον. μη με ρωτήσεις γιατί…