Bruce Dickinson: What Does This Button Do? - Αθηνα - 04.11.19

Πολύ καλά ήταν, είμαι πολύ ικανοποιημένος τελικά. Περισσότερα αύριο, το μόνο που θα ρίξω εδώ:

Ερώτηση: αν δεν ήσουν αυτός που είσαι, ποιος άλλος μουσικός θα ήθελες να είσαι και σε ποιον δίσκο;

Απάντηση: ο Blackmore στο Rainbow Rising.

ΝΑΙ ΡΕ BRUCE

8 Likes

Ωραίος ο Bruce, αν κ το παρατράβηξε το αστειάκι με το Alexander the great και σα να έφυγε λίγο απότομα στο τέλος…

Ίσως επίσης θα μπορούσε να πει περισσότερα για την πρώτη εποχή στους Maiden και λιγότερα για το Βρετανικό σύστημα παιδείας και το ξύλο που έπεφτε κλπ…

Ίσως και το πιο ενδιαφέρον πράγμα, εκεί φέρτε τον να τον τιμήσουμε και με το παραπάνω!

1 Like

Μπορούσε να πει Steve Harris σε όλα. :stuck_out_tongue:

Μιας και έπιασε το Rising, δεν του βγήκε να πει Dio. Λεπτομέρειες.

Του το φώναξε κάποιος από κάτω για τον Dio και το αιτιολόγησε. Είπε, ναι, αλλά ήδη τραγουδάω ενώ το να παίζω κιθάρα και ειδικά σαν τον Blackmore είναι κάτι που δεν το έχω κάνει στη ζωή μου. Και μετά συνέχισε, εκθειάζοντας το πόσο σπουδαίος κιθαρίστας είναι ακόμα και σήμερα.

5 Likes

Ερωτήθηκε γιατί δεν είπε Steve Harris στο Rising;

6 Likes

Γιατι το Ronnie Rising το εχουν κανει διασκευη οι Metallica ! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

2 Likes

Αυτό ακριβώς που γράφει ο @vulture

Ανέφερε και το πόσο γαμώ θα ήταν να έλεγε ότι αυτός έγραψε/έπαιξε το solo του Stargazer.

Επίσης, αναφέρθηκε αρκετά στην (κοινή) αγάπη που έχει αυτός και ο Steve Harris για τους Jethro Tull. Οπότε να κι ο Steve Harris αγαπητέ Ιγνάτιε! :stuck_out_tongue:

4 Likes

Απολαυστικοτατος ο Bruce.
Προσωπικά το χάρηκα πολύ.
Περίμενα να γίνει ντου στο τέλος αλλά πρόλαβε και την έκανε:smile::smile::smile::smile:

5 Likes

Έφυγε όπως βλέπω στις ταινίες στις φυγαδεύσεις επισήμων προσώπων μετά από επίθεση ή σαν άνθρωπος ;;:stuck_out_tongue:

1 Like

Δε τον στριμωξε κανεις στην Πανεπιστημίου???

1 Like

Μέγας. Αυτό θα απαντούσα και γω
Παμε με τη σειρά τωρα τα πράγματα

  1. Μετα το event Βουδαπέστη δεν ηρθε εδω αλλα πηγε Παρίσι στο αμόρε για μια μέρα.
    2.Ηρθε χτες μεσημέρι 2 ωρα και έμεινε εκτος κέντρου.
    3.Ηρθε και έφυγε σα φαντομάς το event αφου αποφευγει επαφές με φανς.
  2. Η ομιλία ένταξη καλη ήταν μεσα στα πλαίσια.Αμα ειχε και βιβλιαρακι μαζι υππγεγραμενο θα ηταν το τέλειο. Αλλα ας όψεται.

1 Στην άφιξη λοιπόν αρνήθηκε φότος υπογραφες με το γνωστό στιλ.
2 Ελα ομως που μετα το event κατα την άφιξη στο ξενοδοχειο ητανε μεθυσμένος και καπως σώθηκε η παρτίδα.Καποιες γρήγορες σελφις και υπογραφές. Στη συνεχεια κατευθύνθηκε στο μπαρ για ενα απεριτίφ. Ραντεβου του χρονου με Ρόι Ζι.

5 Likes

Ρε τον παλιάνθρωπο! Να πάει στο αμόρε αντί να έρθει νωρίτερα στην Αθήνα να βλέπει εμένα κι εσένα! :stuck_out_tongue:

Πάντως @mike_blackie είσαι ωραίος, σε παραδέχομαι! Πήγες τελικά στο ξενοδοχείο ρε θηρίο!

Ρανεβού με Roy Z είναι η μεγάλη επιθυμία του λαού. Σε κάθε αναφορά στις εποχές 97-98 και σε κάθε φωτογραφία από τότε (με τη σύνθεση με Smith - Roy Z - Casillas - Ingraham) γινόταν χαμός από το κοινό - και δικαιολογημένα.

Μ’ αρέσει που μαθαίνουμε όλες τις λεπτομέρειες.

Ναι , Για να τα παίρνεις στο κρανίο περισσότερο! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Like

Εμένα παντως δεν με ενδιαφερει καθολου ουτε καινούριο σόλο άλμπουμ ουτε φυσικά ο Roy z. Μπείτε στο στούντιο για καινούριο Maiden χτες και καινουρια περιοδεια, τα χρόνια περνάνε…

1 Like

απ τη Ρώμη για τον Αlpha…

5 Likes

![74406131_10219758814138979_8448602770365218816_o|372x500(upload://8qRiXDRRyWuoDgS3L4iOBwdU0Fm.jpeg)
:smiling_face_with_three_hearts: :heart:

4 Likes

Τον ρώτησε κανείς για την περσινή συναυλία στο ροκγουεηβ;;; Πώς το έζησαν αυτοί ή οτιδήποτε

ο μαλάκας που φωναζε μονος “achiles was Greek” όταν ο τιτάνας μας εξιστορούσε την νέα περιπέτεια υγείας με την Αχίλλειο του μάθαμε ποιος είναι να του πετάξουμε γιαούρτια?

6 Likes