Bruce Dickinson: What Does This Button Do? - Αθηνα - 04.11.19

πριν μερικα χρονια ειχε ερθει Θεσσαλονικη ο Devon Graves (psychotic waltz) για ενα ακουστικο Live που επαιζε μονος…στο τελος βγαλαμε φωτο και το αστειο ειναι οτι τσεκαρε την φωτο ο ιδιος και δεν του αρεσε…ζητησε να βγαλουμε ξανα :stuck_out_tongue:

3 Likes

Δε νομίζω κανένας τους να έχει θέμα με κάποιον που τους βλέπει τυχαία και τους χαιρετάει ανθρώπινα η ζητάει να βγουν μια φώτο. Έχει διαφορά αυτή η προσέγγιση από κάποιον που τους ακολουθεί και γίνεται φορτικος.

Αν έβλεπα το Bruce με την οικογένεια του πχ δε θα τον προσεγγιζα. Αν έτρεχε να προλάβει την πτήση του το ίδιο. Κοκ. Μιλάμε για κοινη λογική. Απλά έχω τύχει και σε περιστατικά που ντρεπόμουν για λογαριασμό άλλων. Οπότε είμαι λίγο επιφυλακτικός σε φήμες περί “του μαλακά του ροκ σταρ που την έχει δει και έβρισε οπαδούς”

2 Likes

Ε ναι αυτης της αποψης λεω. Ειμαι κατα στο να ενοχλείς και να κυνηγάς. Απλα ρωτας ευγενικά και ζητας μια φοτο κτλ.

Το ξενοδοχειο ειναι για να μενεις, οχι για να φωτογραφιζεσαι και να υπογραφεις. Επισης τα ξενοδοχεια που μενουν οι μουσικοι οταν ειναι σε περιοδεια δε δημοσιευονται σε καποιο δελτιο τυπου ε. Ειναι “ιδιωτικος χωρος”.

Λιγο ελεος καπου.

5 Likes

Κι εγώ , να διακόπτεις μουσικό απ’ το φαγητό του σε ταβέρνα στο Μοναστηράκι , ασχέτως αν δεν δυσανασχετησε καθόλου ο άνθρωπος ή απ’ την ίδια μπάντα να περπατάει με γυναίκα και παιδί και να του ζητάνε να κάτσει μαζί τους στην καφετέρια . Έκατσε πολύ ώρα προς τιμήν του αλλά τα σκέφτομαι και γελάω

1 Like

Έχω πετύχει από κωλοφαρδία Bruce στο Chiswick σε pub με τη σύζυγό του. Πριν φύγει, πλησίασα, χαιρέτησα, μου μίλησε ευγενικότατα για 2-3 λεπτά, βγάλαμε φωτό και τον άφησα στην ησυχία του. Το 2008 αυτό. Μια χαρά άνθρωπος είναι και αυτός και σχεδόν όλοι αν δεν “μπουκάρεις” με δικαιωματισμό.
Δε λέω ότι δεν υπάρχουν εξαιρέσεις ή ότι μπορεί κάποιος που γενικά είναι οκ , περιπτωσιακά να είναι down, να μη γουστάρει και να αντιδράσει άσχημα ακόμα και σε κομψή προσέγγιση. Αλλά, γενικά, τουλάχιστον στο metal, η συντριπτική πλειοψηφία, ανταποκρίνεται ευγενικά στην ευγένεια.

5 Likes

Καλησπέρα.

Δυστυχώς μου έσκασε επαγγελματικό ταξίδι και δεν θα μπορέσω να πάω.

Είναι των €54 (€49 χωρίς την προμήθεια), 19η σειρά, θέση 10. Το δίνω €25 έαν κάποιος το θέλει.

Μια Αθήνη χρειάζεται ο Βρασιδας για να στρωσει μαγουλακια και χαρακτηρα :stuck_out_tongue_winking_eye: Να δεις μετα για πότε κανει εισοδο Μαλακασα με περικεφαλαια τραγουδωντας Μεγαλέκο.Πωωωω ανατριχιασα!Είναι ο μόνος που μπορει να το υποστηριξει και να πεισει χωρις να φανει γραφικό.

7 Likes

Το ότι θα βρισκόταν κάποιος να θυμηθεί την Νατάσα Αθήνη - Τσούνη και το πως “έκλεψε την παράσταση” σε… πολυδιαφημισμένο signing session (τότε δεν τα λέγαμε έτσι), είναι κάτι που δεν το περίμενα με τίποτε!

Για όσους λοιπόν ήταν πολύ μικροί το 1997 για να έχουν μνήμες…

Εμείς βέβαια εννοείται ότι αγαπάμε Μπρουσάκο!

10 Likes

Είχαν κάνει και οι ΑΜΑΝ σκετσάκι τότε για το περιστατικό ή δε θυμάμαι καλά; :grinning:

4 Likes

Σιγα μη δεν ειχαν κανει! Αυτη ηταν υποψηφια με τον Καρατζαφερη μετα και ειχε σλογκαν κατι του στυλ “δωσε χαστουκι στο κατεστημενο”…

6 Likes

Γενικα το εχω συζητησει με ατομα απο το εξωτερικο απο το Official Fan Club της μπαντας στο οποιο ειμαι μελος οτι ο Bruce ειδικα τα τελευταια χρονια εχει γινει πιο απροσιτος και παραξενος απο παλαιοτερα. Δεν ξερω τον λογο αλλα αυτο μου εχουν μεταφερει ατομα που τον εχουν πετυχει αρκετες φορες ανα τα χρονια, μαλλον εχει γεροπαραξενεψει ή του εχουν τυχει ακραια σκηνικα που τον “στραβωσαν” και εχει αλλαξει η προσεγγιση του. Η αληθεια παντως ειναι καπου στην μεση, εννοειται οτι ειναι σπαστικο να γινεσαι stalker και να ενοχλεις τον αλλο στις προσωπικες του στιγμες αλλα οταν π.χ. τον περιμενεις ευγενικα χωρις να εισβαλεις στον προσωπικο του χωρο για μια φωτογραφια ή μια υπογραφη θεωρω οτι οφειλει τουλαχιστον να σου αρνηθει ευγενικα, οχι να σε βρισει.

Υ.Γ. Ξερουμε λεπτομερειες για το event, τι ωρα αρχιζει κτλ?

Λογικά θα ανακοινωσουν 2 μερες πριν.
Εγω επειδή θελω αν μπορεσω να παρω μια υπογραφη στο βιβλιο θα κανω 1, 2 προσπαθειες. Θα εχω report.

1 Like

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
Οι πόρτες ανοίγουν: 19:30
Bruce Dickinson on stage – part A: 21:00 – 21:45
Διάλειμμα: 21:45 – 22:00 (15′)
Bruce Dickinson on stage – part B: 22:00 – 22:45

⇻ Προς αποσαφήνιση πιθανών ερωτήσεων θέλουμε να διευκρινίσουμε τα παρακάτω:
Ο καλλιτέχνης δεν θα υπογράψει βιβλία, δίσκους, αφίσες στο κοινό.
Ο καλλιτέχνης δεν θα φωτογραφηθεί, πριν, μετά ή και κατά τη διάρκεια του show με τους fans!

Επίσης όποιος θέλει να κάνει ερώτηση να πάρει και στιλό μαζί του

1 Like

Εντάξει, νομίζω αφήνει ένα μικρό παραθυράκι ανοιχτό αν κάποιος είναι ευγενικός και δεν ενοχλήσει και προσπαθήσει μόνο 2-3 φορές. Το πολύ-πολύ αν φάει χυλόπιτα, πάει στο ξενοδοχείο ή στο αεροδρόμιο. Η ανακοίνωση δεν αφορά κι αυτά, ε;

5 Likes

εγώ στην ανακοίνωση θα έβαζα και ένα " μετά το πέρας της ομιλίας , καλό θα ήταν να μην ακολουθήσετε τον καλλιτέχνη κατά τις μετακινήσεις του " :grin:

5 Likes

Ναι και αμα βρεθω τυχαια στο μπαρ που θα τα πινει μετα. Τι να μην βγαλουμε μια σελφι δλδ.

1 Like

Ή αν βρεθείς τυχαία στο δωμάτιο του ξενοδοχείου του βρε αδερφέ. Άνθρωποι είμαστε.

13 Likes

Ο καλλιτέχνης όχι, ο συγγραφέας όμως; Με αυτή την ιδιότητα έρχεται ο Μπρουσάκος, να το ανοιχτό “παραθυράκι”!