Bruce Dickinson

Αυτος οταν αποσυρθει απο τη μουσικη σκηνη,θα βαλει υποψηφιοτητα για βουλευτης στη βρετανια.

Τόλμησε να αμφισβητήσει τον φασίστα Πούτιν. Μεγάλο ατόπημα :roll_eyes:
πες ρε Bruce κανένα go back Merkel να γουστάρουμε…

Στο θέμα του Brexit δεν συμφωνώ μαζί του, αλλά τουλάχιστον το τεκμηριώνει. Δεν λέει τις βλακείες του Farage.

Η αλήθεια είναι ότι η Αγγλία πάντα ήταν με μισό πόδι έξω από την Ε.Ε. Με ειδικές συμφωνίες και με ειδική μεταχείριση από την Ε.Ε. κατ’ εξαίρεση.

Οι εκεί λαικιστές τους έπεισαν ότι δίνουν πολλά χρήματα για χώρες όπως η Ελλάδα και η Ιταλία. Δεν ήξεραν βέβαια ότι παίρνει πίσω πολλά ανταλλάγματα η χώρα τους από την ενιαία αγορά.
Σε τελική ανάλυση δεν μιλάμε για μια χώρα τύπου Ελλάδας, θα βρουν την άκρη είτε εντός ή εκτός Ε.Ε.

Δεν αμφισβήτησε τον όντως φασίστα Πούτιν, είπε μια ηλιθιότητα περί δήθεν στόχων κυριαρχίας της Ρωσίας στην Ευρώπη γενικά , και το Ηνωμένο Βασίλειο ειδικότερα.Τέτοιες ανυπόστατες δηλώσεις είναι τουλάχιστον επικίνδυνες,ειδικά σε μία περίοδο που η ακροδεξιά ρητορική σαρώνει σε πολλά πρώην προοδευτικά κράτη.

Στη χώρα του Πού(σ)τιν μια χαρά παίζει.

Το παράδοξο είναι πως ο Πουτιν όχι μόνο ήταν υπέρ του Brexit, αλλά χρηματοδότησε και πολλές οργανώσεις και δεξιούς πολιτικούς, μάλιστα η καμπάνια του leave πρόσφατα έφαγε και μεγάλη καμπάνα για τη χρηματοδότηση της.

Τι στον π&$&^@ παρακολούθησα μόλις τώρα; Έντονο mindfuck κι έχει και part I!

7 Likes

Το ότι ο αλγόριθμος του YouTube μου το προέβαλε κι εμένα πριν μία ώρα και το είδα;

Γαμημένο ΑΙ, όταν θα αρχίσουμε να βρίσκουμε απαντήσεις για το τι φτιάξαμε, θα είναι πολύ αργά.

4 Likes

Μπορεί να το έχετε ακούσει μπορεί και όχι. Είναι σχεδόν ανατριχιαστικό.

https://youtu.be/R9dciT8tIso

4 Likes

έχουν πετάξει το lick του deja vu μέσα :joy: . Heavily inspired για να μη τους κακολογήσω

γαμάτοι είναι δεν λέω

Φιλάκια στη μπιμπιμπό.

Ακούγοντας αυτόν τον τύπο θυμήθηκα που σε μια συνέντευξη με τους Count Raven ρωτάει ο δημοσιογράφος, όλο σοβαρότητα, τον Dan Fondelius: “Μήπως έχεις φάει τον Ozzy Osbourne;”

1 Like

Αυτόν τον φάγανε οι Κινέζοι και ήπιαν και μια Κορόνα για χώνεψη. Γνωστά τα αποτελέσματα.

Ναι, απαντώ στον εαυτό μου. Είμαι καλά για όποιον ανησυχεί.

Ο θεότρελος αυτός τύπος συνεχίζει από εκεί που το άφησε (Bruce Dickinson)…

4 Likes

97323212_2713242965471856_8763353972569276416_n
23 χρόνια :metal: :heart: Από τα καλύτερα άλμπουμς του Bruce…

14 Likes

Look at your future
Take a look at your burning sky

6 Likes

Συναισθηματικά συνδεδεμένος με το συγκεκριμένο δίσκο του Βρασίδα, για συγκεκριμένους λόγους.
Για μένα η καλύτερη κυκλοφορία με μέλη των Iron Maiden μετά το Seventh Son. (χρονολογικα)

Edit : και τον ειδαμε και εκεινη την χρονια στο Rockwave, να σκαρφαλωνει σκαλωσιες σαν 18αρης!

3 Likes

Φοβερός δίσκος, μεγάλη ευχάριστη έκπληξη τότε, ακόμη θυμάμαι το 10άρι στο Hammer. Τεράστια και η συγκίνηση όταν άνοιξα το booklet και είδα την φωτογραφία όπου είναι μαζί με τον Smith, δεδομένης και της ανύπαρκτης τότε πιθανότητας για κάποιο reunion.
Νομίζω πάντως ότι το επόμενο είναι καλύτερο, στα σημεία έστω.

9 Likes

Μπορεί, προσωπικα επηρεάζομαι απο το συναισθηματικό δέσιμο που εχω με το συγκεκριμένο δίσκο. Και οι 2 μου αρέσουν πάρα πολύ, εαν όμως ήταν να επιλέξω να πάρω μαζί μου σε ενα ερημονήσι (λέμε τώρα) θα διάλεγα τo Accident Of Birth.

Στην περιοδεια του Chemical Wedding, πιστεύω ότι είδαμε το καλύτερο live του Bruce στην Ελλαδα τότε στο Περιστέρι.

Μπορεί να εχει ξαναμπεί, αλλα η επαναληψη ειναι η μήτηρ πάσης μαθήσεως.

2 Likes


Χαχα. Να και το δικό μου. Συναυλιαρα τότε και στη Θεσσαλονίκη.

6 Likes

Και για μένα το Accident είναι ένα κλικ καλύτερο από το επόμενο, ίσως έχει να κάνει με το συναίσθημα, τι σημασία έχει όμως, μιλάμε για εξαιρετικό δίδυμο.

5 Likes