Brutus - Unison Life [2022]

Όχι ότι παίζει και κανένα ιδιαίτερο ρόλο (αφού ο δίσκος επιεικώς σπέρνει), αλλά τι ακριβώς υποτίθεται οτι παίζουν ?

hard rock based on 70s blues oriented riff rock :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Like

Ναικαλημέρα

11 Likes

μονοτονό. νταξ, η τυπισσά δινει σωψυχά, αλλά πολύ “βασικό” για τα γούστα μου. γκοθοποστπανκ?

Στην υπερκομματαρα των 89 γαλαξιων και 678 αστρικων σμηνων με τιτλο A Forest αναφερεσαι?
Πραγματικα ελπιζω πως οχι… Αν και γελασα λιγο που τα γουστα σου δεν ειναι βασικα.
Οχι οτι ειναι πολυ καλυτερο σχολιο αν αναφερεται στην δισκαρα των Brutus δηλαδη.

Ρε τα παιδιά… ρε ΤΑ παιδιά! Μπάσο στα πετάλια, κιθάρες δύο, η Στεφανία σε εξαιρετική φόρμα και ασματάρα.

Τυχεροί όσοι θα πάτε Roadburn. Εκτός… κι αν έρθει καμιά ανακοίνωση. Έτσι, λέω τώρα…

4 Likes

σιγά μην ακούσω διασκευή κιουρ. βάζω δίσκο κι ακούω.
απλά δισκάρα βλέπω, δισκάρα ακούω, λεω για να δούμε. και ακούω, “αυτό που ακούω”. μια τυπισσά λιγο κραμπερις, λιγο μπγιορκ, αλλά ούτε το ενα ούτε το άλλο, μαζί μ ενα μουντό πράγμα, μονοδιάστατο, επαναλαμβανόμενο, απλοϊκό. ε ναι. αλλά γούστα είναι αυτά. διαφορετικά.

γλασκωβη σιτυ, σας ταμάμ το σπίτι

14 Likes

Για πες, έκλαψες καθόλου;

4 Likes

Γιατί μας το κάνετε αυτό οι του εξωτερικού; Τη μία ο Καλαμούτσος Sigur Ros, και τώρα κι εσύ τέκνον Brutus?

7 Likes

πότε δεν κλαιω;

κλασσικα καρμπονατοι σαν το σιντι, μεγαλεια.

Δεν ειπαν βεβαια δυο αγαπημενα μου απο το καινουργιο (Chainlife, Dreamlife), αλλα νταξει τι να κανεις.

Φυγαμε με loot overpriced βινυλιακια στα 800 κομματια

Summary

edit: μονο εγω βλεπω σαιξακι στο εξωφυλλο;

εδιτ3: σε δευτερη αναγνωση επιασα το λογοπαιγνιο παραπανε, πολυ καλος.

7 Likes

Αφού ανακοινώθηκαν για την Ελλάδα θα πω χωρις πολλά πολλά (και χωρίς να Νοιώθω άσχημα πως σας τσιγκλαω) ότι ήταν το καλύτερο λαιβ που είδα φέτος.

Πηγαίνετε να τους δείτε.

Σοβαρά. Μην τους χάσετε.

Πηγαίνετε να τους δείτε.

ΥΓ: Πολύ γεμάτο το venue στο Λονδίνο. Στο φιναλε η Στεφανι της καρδιάς μας είπε “this is not normal guys, thank you” και την πήραν τα ζουμιά.



10 Likes

Ανακοινωστε ομως και καμια αμερικανικη περιοδεια ρε παιδια (!)

2 Likes

Βγαλαμε ηδη :grinning:

6 Likes

Εδώ κοιτάω εγώ για Αθήνα που δεν έχει ούτε μια ώρα που τους είδα (και θα τους δω και στο Download)…

6 Likes

Τικετο αγοράστηκε :sunglasses:

4 Likes



Τρελά μαθηματικά στο “Desert Rain” η Στεφανία.

7 Likes

Δεν καταλαβαίνω τα μαθηματικά, όπως δεν καταλαβαίνω τι γίνεται από το 0:20 και μετά στο “dust” και δεν θα βρεθεί ποτέ κανένας υπεύθυνος να μου εξηγήσει… Έπος…

3 Likes

Από Ουτρέχτη κάποιες μέρες πριν (σολνταου όπως και η βελγική date πιο πριν).

Πολύ ωραίο λάιβ. Τρομερή ενέργεια η Στέφη, φανταζομαι ότι όλο το effort που απαιτείται από εκείνη είναι και ο λόγος που δε παίζουν πάρα πολύ.

Ρισπεκτ και στους άλλους 2 που λογικά μεγάλωσαν με όνειρο να παίξουν σε μια επιτυχημένη μπάντα, και τώρα έχουν αποδεχθεί το ότι δε τους κοιτάει κάνεις στα λάιβ :smile:

14 Likes
6 Likes