Brutus - Unison Life [2022]

Μπορεί να μην ακούω όση “νέα” μουσική θα ήθελα τα τελευταία “πολλά” χρόνια, πού χρόνος για ψάξιμο, γίνεται και ένας πανικός με αυτά που βγαίνουν διαρκώς…
Και εδώ πρέπει πω πόσο ευτυχής είμαι που είμαι μέλος στο φόρουμ αυτό. Παιδιά που έχουν όρεξη για ανακαλύψεις και που φέρνουν στην επιφάνεια μπάντες και δισκάρες σαν τους Brutus και το unison life που θα το είχα προσπεράσει από άγνοια σε άλλη περίπτωση. Συνεχίστε λοιπόν έτσι, εσείς που ακόμη μπορείτε!

17 Likes

6 Likes

Φαίνεται ο ήχος κάπως μπουκωμένος και σε άλλους ή αρχίζω και κουφαίνομαι;

2 Likes

Same here, κι εγω θα τον ηθελα ενα κλικ πιο καθαρο τον ηχο, χωρις ομως να στερει κατι σημαντικο αυτο απο το δισκο.

Πολυ ωραιο το Unison Life στις μεχρι τωρα ακροασεις. Βγαζει πολλα διαφορετικα πραγματα που με καποιο τροπο ταιριαζουν πολυ.

1 Like

Νομιζα οτι φταιει το spotify αλλα μαλλον οχι

1 Like

For too long, been dying inside… δε μπορεί να μην μιλάει στην καρδούλα σου, αν έχεις…

10 Likes

Μη γινεσαι emo (!)

καθαρόemo

6 Likes

Λίγο λίγο θα τ’ αραδιάζουμε κάθε φορά, γιατί έτσι μας αρέσει, και επειδή αυτό είναι σωστό.
Η Στεφανία έχει εξελιχθεί απίστευτα δυναμικά στο drumming. Σ’ αυτόν το δίσκο του δίνει και καταλαβαίνει και φαίνεται στην τεχνική της. Συν το ότι έχει και αρκετά κουδουνίσματα φέτος. Αλλά… αυτό που κάνει στο “Desert Rain” είναι ό,τι καλύτερο.

Περιμένουμε δυνατή συνέντευξη. Να ξέρετε εσείς εκεί από πάνω, έχουμε απαιτήσεις. Μη μας αναγκάσετε να κάνουμε κανά ντου.

1 Like

Κάποιος όμως να βάλει μια φωνή στο management τους

5 Likes

Ο Αντώνης τα έγραψε πολύ ωραία και δε θα μπορούσα να διαφωνήσω ούτε στο ελάχιστο για καθετί που αναφέρει:

Οι διοργανωτές συναυλιών ας διαβάζουν και λίγο rocking forum.

17 Likes

Όχι ότι παίζει και κανένα ιδιαίτερο ρόλο (αφού ο δίσκος επιεικώς σπέρνει), αλλά τι ακριβώς υποτίθεται οτι παίζουν ?

hard rock based on 70s blues oriented riff rock :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Like

Ναικαλημέρα

11 Likes

μονοτονό. νταξ, η τυπισσά δινει σωψυχά, αλλά πολύ “βασικό” για τα γούστα μου. γκοθοποστπανκ?

Στην υπερκομματαρα των 89 γαλαξιων και 678 αστρικων σμηνων με τιτλο A Forest αναφερεσαι?
Πραγματικα ελπιζω πως οχι… Αν και γελασα λιγο που τα γουστα σου δεν ειναι βασικα.
Οχι οτι ειναι πολυ καλυτερο σχολιο αν αναφερεται στην δισκαρα των Brutus δηλαδη.

Ρε τα παιδιά… ρε ΤΑ παιδιά! Μπάσο στα πετάλια, κιθάρες δύο, η Στεφανία σε εξαιρετική φόρμα και ασματάρα.

Τυχεροί όσοι θα πάτε Roadburn. Εκτός… κι αν έρθει καμιά ανακοίνωση. Έτσι, λέω τώρα…

4 Likes

σιγά μην ακούσω διασκευή κιουρ. βάζω δίσκο κι ακούω.
απλά δισκάρα βλέπω, δισκάρα ακούω, λεω για να δούμε. και ακούω, “αυτό που ακούω”. μια τυπισσά λιγο κραμπερις, λιγο μπγιορκ, αλλά ούτε το ενα ούτε το άλλο, μαζί μ ενα μουντό πράγμα, μονοδιάστατο, επαναλαμβανόμενο, απλοϊκό. ε ναι. αλλά γούστα είναι αυτά. διαφορετικά.

γλασκωβη σιτυ, σας ταμάμ το σπίτι

14 Likes

Για πες, έκλαψες καθόλου;

4 Likes