Που έχετε φάει το καλύτερο burger?

Α και ένα τρου στόρυ. Σε μπεργκερ κινγκ στο αμστερδαμ, στον πάνω όροφο μάλιστα, είχε ένα γαμάτο ποντικάκι που πήγαινε πέρα-δωθε =) Και ναι, ήμουν νηφάλιος όταν το είδα.

Γενικά δεν είμαι μεγάλος φαν του μπέργκερ, μάλλον γιατί ό,τι μπέργκερ έχω φάει από αλυσίδες/μεγάλα ντελιβεράδικα κτλ. μου έχει φανεί εντελώς για το μπούτσο, ενώ για τα χημικά απόβλητα των Γκούντις και Μακδόναλδς καλύτερα να μην ανοίξω το στόμα μου. Δε θα ξεχάσω όμως ένα θεϊκό μπέργκερ που είχα φάει κάμποσες φορές όταν δούλευα Παγκράτι, από ένα τοπικό μαγαζί, το Κολίμπρι. Έχει φάει κανείς άλλος; Επίσης παλιά έτρωγα συχνά το σπέσιαλ μπέργκερ του Buono Gusto, ντελιβεράδικου στην ΚΥΨΕΛΑΡΑ αν δεν κάνω λάθος. Γάμαγε - δυστυχώς όμως τελευταία έχει χαλάσει κι αυτό. Φακ!

Γενικά δεν είμαι φαν του μπιφτεκιού, εκτός του σπιτικού. Να μου πεις τα άλλα κρέατα που δίνουν έξω είναι καλύτερα? Μπα, άλλα κάτι δεν μου κάθεται καλά στο μπιφτέκι απέξω. Οπότε παραμένω πιστός οπαδός του πιτόγυρου!

Α και αγαπαμε burgers με διπλο μπιφτεκι.

Όταν τρως το Beefeater πιο γρήγορα απ’ όσο τρώνε οι άλλοι το Cowboy, έχεις πρόβλημα…

Το προβλημα μου ειναι οτι πειναω.

κολύμπρι, καλλιμάρμαρο/μετς. Απίστευτό σπιτικότατο μπέργκερ

Μόλις εξαφάνισα ένα Golden από Goodys…σταθερή αξία αν και δεν πολυγουστάρω το “απ΄ έξω” φαγητό!

αν ειναι δυνατον…

[-X
my thought, exactly…

Φαντάζομαι σε μένα πηγαίνουν
Στο golden αναφέρεστε ή στο ότι δεν μου αρέσει το πρόχειρο φαγητό?
:-s

Ruby Tuesday
BurgerMeester 'Αμστερνταμ, τίγκα στο λαχανικό. γιαμ.

πολυ πολυ νοστιμα
(ακομη και τα σιμπλυ μπροστα τους μου φαινονται μαπα)
επισης τρελλη πατατα (οχι τηγανιτη!!!)
σλουρπ

Αν μαντέψεις σωστά από μόνος σου σε κερνάω μπύρα όποτε θες ε! :lol::lol::lol:

Όπως είπα δεν μου αρέσει να τρώω έξω(φοιτητής γαρ, το έχω σιχαθεί) οπότε δεν έχω πάρει σβάρνα ένα ένα τα φαστφουντάδικα ώστε να βρω κάτι καλύτερο από το golden(που προσωπικά μου αρέσει8))
Άσε που δεν έχω και πολλές επιλογές εδώ στην επαρχία

Beer for PaSxaLak0s it is then! :drunk:

Το burger που μου άρεσε περισσότερο ήταν σε ένα μαγαζί στην Γλυφάδα που δυστυχώς έκλεισε το καλοκαίρι. Daily Burger το λέγανε, σε μια γωνία αμέσως μετά τα μπιφτεκάδικα. Άλλα πολύ γαμάτα burgers έχει το Queen (επίσης Γλυφάδα) και το American στο Πασαλιμάνι. Και το Jack Daniels είναι ωραίο αλλά έχω να φάω κοντά 5 χρόνια.

Συμφωνώ για Queens.

Μου λέγανε συνέχεια τρομερά λόγια για simply και μου φάνηκαν πολύ μέτρια…σχεδόν άνοστα…όχι ότι έχω μέτρο σύγκρισης εκτός απο fridays πχ αλλά σε σχέση με πιτόγυρα σαν εναλλακτική ή πίτσα ντάξει είναι χιλιόμετρα πίσω…

το cowboy είχα φάει αν δεν κάνω λάθος