Που έχετε φάει το καλύτερο burger?

Εχουμε πει για σουβλακια, πεινιρλι, βρωμικο, αλλα εχουμε αφησει εξω αυτη την υπεροχη κατηγορια.

Προφανως δε μιλαμε για πιπουλες Goody’s/McDonald, αλλα για ζουμερα λαχταριστα burger.

1.Simply Burger ωραιο, καλο σε μεγεθος, και ικανοποιητικη ποσοτητα.

2.PapaGeorge’s στη Δαφνη(εδω χρωσταω credits).Ζουμερο μπιφτεκι, ωραιες πατατουλες, μεγαλη μεριδα.

Burgers house δεν εχω φαει ποτε.

Και περαν αυτων των 3 καταστηματων(και των tgi friday’s), δεν εχω στα υποψην κανα καλο burgerαδικο:-s

Και στα εγχώρια στηρίζουμε Simply. Συμπαθητική προσπάθεια μίμησής τους από Burgering House (με extra kudos για το Dr Pepper).

γτπ τα μπεργκερ κιγνκ. Μέτρια τα σιμπλυ.

Γενικά στηρίζουμε τζακ ντανιελς μπεργκερ.

handmade burger σε Αγγλια, μετα το χαος…

simply burgers και γω
burgering house εχει ακριβυνει το τελευταιο καιρο
papageorge’s ειχα χτυπησει πιτογυρο για πρωινο νταξει οτι εχει σε στρωνει :stuck_out_tongue:
mc σαπιλα σκετη
goody’s ειχαν το αθανατο green τωρα δεν το φτιαχνουν πλεον εχουν βγαλει μια αλλη σειρα εξισου καλη
αλλα το πιο καλο burger το εχω φαει σε μια ιρλανδεζικη pub

Friday’s Jack Daniels Burger ftw

then

αν κ νοσταλγω τα :

σκατα στα μπεργκερ κινγκ, οπως τα λεει ο μανος ειναι και ο evil οσον αφορα τα γουεντιζ. επισης οποιος εχει δοκιμασει Mr Burger στη Πατρα γνωριζει απο καλο σπιτικο μπεργκερ, εχει μπει και στα θενκς ελληνικης ντεθμεταλ μπαντας \m/

Το Jack Daniel’s burger στα TGI είναι το καλύτερο έβερ… (ειδικά με συνοδευτικά τα Jack Daniel’s susame chicken fingers)8)

Καλό είναι επίσης το bacon cheeseburger του Burger Place στο Μαρούσι και στο Χαλάνδρι

[SPOILER]γάματο είναι και το τσιζμπεργκερ στα γκούντυς…το μονο κακό είναι ότι πρέπει να φας 5 για να χορτάσεις[/SPOILER]

Νάξος, σε (λατρεμένο) μπιτς μπαρ του Αγίου Γεωργίου. το καλύτερο μπεργκερ εβερ. φρέσκο, τεράστιο, πεντανόστιμο.

στο los angeles

Γενικα το καλυτερο burger το εχω φαει στη Νεα Υορκη σε ενα μαγαζακι απο εκεινα με τα 3-4 τραπεζια που βλεπεις σε ταινιες. Τεραστιο, με τηγανιτες πατατες φρεσκες τηγανισμενες εκεινη την στιγμη (σπανιο για Αμερικη), ζουμερο μπιφτεκι medium ψημενο, πικλες, τηγανιτα κρεμμυδια, μπεικον τραγανιστο, ωραιο ψωμακι (οχι το κλασσικο των burger) κτλ κτλ… και ολα αυτα στην τιμη των 12-13 δολλαριων, δλδ κατω απο 10 ευρω

Βεβαια εφαγα και μια-δυο μουφες αλλου, δεν σημαινει οτι ολα τα burgerαδικα εκει ειναι σουπερ

Ελλαδα, καποτε ειχα φαει καλο burger στο Jackson’s στο Κολωνακι, αλλα παραειναι ακριβο. Οποτε τα Fridays σε αυτο το θεμα ειναι αρκετα καλα, αλλα αν ξερει κανεις κανα κρυφο διαμαντι πουθενα στην πολη να το δοκιμασουμε

TGI Fridays και Jack Daniels Burger (γενικά ολα τα πιάτα με jack Daniels σως γαμάνε)
Ruby Tuesdays στο Mall και Smokehouse Burger (πολλές πατάτες μεγάλο μπιφτέκι και πολλή bbq σως)
Simply Burgers και Cowboy Burger για παραγγελία στο σπίτι

δυνατό αυτό.
πάντως δεν είναι και τόσο περισσότερο ακριβό σε σχέση και με όλα τα άλλα που έχουν αναφερθεί.
και φυσικά, να προσθέσω και τα hard rock στη φιλελλήνων.

1.Simply Burgers (The Godfather ,The Cowboy ,The Rodeo )
2.TGI Fridays (Jack Daniels Burger )
3. papageorge!!
4. Ruby Tuesdays
:D:D:D:D:D:D

ΕΤΣΙ!

Burger King στο εξωτερικό κάτι λένε πάντως.

Επίσης το μπάρμπεκιου μπέργκερ που βάλανε πρόσφατα τα γκούντις είναι αξιόλογο, αλλά κάνει κι ένα 5ευρο. Όσο για Friday’s κτλ γαμώ το τζακ ντάνιελς μπέργκερ αλλά δε θα δώσουμε και μισό μισθό για ένα μπιφτέκι.

Τέλος, προσωπική ανωμαλία είναι τα μονόευρα μπέργκερ από μακ γιατί τα παίρνω 5-5.

Burger King πολύ overrated, ταπεινό προσκύνημα σε combo’s meals στα Wendy’s όπως και στα Friday’s.

Ελα ρε μλκ τι fridays?Μικρες μεριδες.

Μια χουφτα πατατουλες μονο

Δε ξέρω, τα αγάπησα απ’ τη πρώτη στιγμή!

Τα Burger King της Αγγλίας πάντως κάνουν τα Goodys να μοιάζουν με εστιατόριο πολυτελείας.

Καλα σε burger king λονδινου, ειχα παρει ενα απλο τσιζ, και ηταν οσο ενα πλαστικο ποτηρακι νερου στα goody’s ξερω γω.

Και η μεριδα πατατες ηταν μια σταλια.

και ολα αυτα 7 λιρες.πουστρακια αγγλοι :stuck_out_tongue: