Που έχετε φάει το καλύτερο burger?

2 φορές που έχω δοκιμάσει πάντως μπεργκεράκι στα Simply Burgers ήταν απίστευτα ζουμερό-λαχταριστό-γευστικό. Θα ξαναπήγαινα ευχαρίστως. Και χορταστικές μερίδες ε!

Αλλά εννοείται, αν είχα εναλλακτική σουβλάκια, τα σουβλάκια νικούν πάντα 8)

Δεν ξέρω εγώ απογοητεύτηκα και όντως γενικά τα burgers είναι τελευταία επιλογή για φαγητό απέξω.

Μπορεί να φταίει ότι μου είχαν ανεβάσει τις προσδοκίες…Πάντως το western στα goodys μια χαρά είναι για goodys!

Έτσι Neniel πιτόγυρο for the win!

Ξέρω αρκετά burgeradika αλλά τόσο χάλια burger σαν το american burger δεν έχω φάει ποτέ.
Οn topic: Burger king στην ισπανία, Fridays,simply burgers και burgering house

Το καλύτερο μπέργκερ που έχω φάει είναι σοτυ Big Nick’s burger broadway & 77th (ΝΥC ofc) ένα βράδυ λιώμα από ουίσκια δίπλα από υπογεγραμμένη φωτό Νίκου Γκάλη… :blues:

Από αλυσίδες Wendy’s… Μόνο εκεί έχεις την υποψία ότι μπορεί και να μην είναι πλαστικό. Προφανώς γιατί είναι και το μόνο που οι χημικοί του δεν πίνουν μπάφους όλη μέρα…

Τα wendy’s στη γλυφάδα πριν περάσουν στην ιστορία σε έκαναν να αναρωτιέσαι αν μασάς λάστιχο για τα ξένα δεν ξέρω.

Τα νταμπλ μπεικον γουπερ του Μπεργκερ Κινγκ στο Λονδίνο κάπου στο μακρινό '94 γαμ…σαν, καμιά σχέση με με τα λοιπά ετοιματζίδικα.

Αυτά τα σημερινά δεν λένε τίποτα. Κάτι λένε τα Fridays, τα Κιτσεν μπαρ λκαι κάτι τέτοια που έχω φάει, αλλα ειναι πανάκριβα. Σου τον πιάνουν κανονικά και άμα βγάλεις και τις πρασινάδες δεν χορταίνεις κιόλας.

Κορυφή όμως ήταν το μπιφτέκι του Φάνη στη Νεα Σμύρνη, διπλό με μπεικον, τυρί, ζαμπόν. Απολύτως διαιτητικό και υγειινό…

υπαρχει ακομη?
αν ναι, ΠΟΥ ακριβως ειναι?
:stuck_out_tongue:

Μπα δεν πιστευω μιλάμε για την εποχή του Χριστοδούλου.
Υπάρχει ο Βαλεσα? Ηταν κάπου όλο ευθεία μετα νεκροταφεία αν θυμάμαι καλα.
Κανας Νεοσμυρνιώτης?

Εγω εχω να πάω καμια 10-15 χρόνια προς την “πλατεία”…

Πείτε παιδιά μου πέφτουν τα σάλια:):!:

2 bacon cheeseburger από τα Queen στη Γλυφάδα σήμερα, not bat at all 8)

Στο Σταμάτη στις Σέρρες…είναι ανοικτό ακόμα;:):!:

http://www.simplyburgers.gr/game/index.php LOL!!!

Eνα double bacon cheese burger για να γουσταρουμε.
Βεβαιως εχει και αλλα ωραια.
Το κακο ειναι οτι τωρα τελευταια σαν να τα μικρυναν λιγο
αν και ο montecristo & o mandrake που φαγανε προσφατα
εντυπωσιαστηκαν.

Αυτες οι πιπουλες του γκουντις.

Αληθεια.

υπογράφω

δυναμη. φθωχικη πχιοτητα, αλλα δυναμη

ον τοπικ - ποζεριλα

σε ένα diner στο route για san fransisco από los angeles, τον μέσα δρόμο όμως, όχι αυτόν της παραλίας.

έδεσμα. τεράστιο, ζουμερό, με φρέσκο κρομμύδι κέτσα κ μανιτάρι

μάρεσε πολύ ομολογώ

Καλά, αν βάλουμε και από Αμερική μέσα…:roll:

Μineta tavern στη ΝΥ!
Αλλά το χρεώνει $25 ο κερατάς! 8O

Ντάξει παιδιά, αν είναι να ποζεριάσουμε τελείως, το καλύτερο μπέργκερ το φτιάχνω σπίτι μου.

Οπότε σας έχω όλους. 8)

:lol: στα friday’s φτιαχνει καλα παντως.

Αν μιλάμε καθαρά για burger-burger τότε στο [B]Α12[/B] στη Λάρισα. ΤΟ ΣΠΕΣΙΑΛ. Αλήτικο από τα λίγα! Αν το βρείς εκεί που είναι! Από αυτά τα παρακμιακά της γειτονιάς… Κάτι σαν τον BURIAN στην Τούμπα (“Τσέχος”) είναι σε γειτονιά… Αν βρεθείτε κατά εκεί σας πηγαίνω ! :smiley:


Κατα τα άλλα το “ΕΤΣΗ” στη Θεσσαλονίκη υπάρχει ακόμα ωρε? Επειδή δε το λες ακριβώς burger…
Απέναντι από το Λευκό Πύργο που ήταν. Να κάνουμε καμιά επίσκεψη… :!:

Τα simply γάμησαν κι έδειραν με το chili burger που έβγαλαν πρόσφατα, ή είναι μόνο δική μου ιδέα;

Κορυφαίο μπέργκερ που μάλιστα έρχεται καπάκι μετά από άλλη μία (σχετικά) πρόσφατη μεγάλη επιτυχία τους, το memphis. Μπράβο ρε simply, περιμένουμε την τρίτη συνεχόμενη υπέρβαση.