Burst - Lazarus Bird

we are dust

2:56 - 3:34 8O8O

δεν υπαρχει 8O8O

απλα σβηνει δισκογραφιες

τα καλυτερα 28 δευτερα της χρονιας!!!

Τα άλλα 10" που πήγαν ωρέ; Τα 'φαγε το πουλί του Λάζαρου; :p.

Επικά δευτερόλεπτα, όντως…

χαχαχα

σωστος

διορθωνω

τα καλυτερα 38 δευτερα!!!

Μιας και μ’ έβαλες στο τρυπάκι με τα δευτερόλεπτα…

“Cripple God”
, (01:56 - 02:25) και πάει λέγοντας…

Λοιπόν το πήρα σήμερα… το ακούω κάνα 2ωρο συνεχόμενα…

Η πρώτη αντίδραση ήταν…

:o:o

η δευτερη…

:metal::metal:

η τρίτη…

:vibrate::yahoo::bounce::bow:ΑΑΑΑΟΟΟΥΥΥΥΥΥΑΑΑΑΑ!!!

Το Cripple God μου έφερε ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ με τότε που πρωτοάκουσα το hearts alive…:wink::wink:

έλα ρε ομάδα :D.

για μένα είναι ο δίσκος της χρονιάς και μες τα καλύτερα της δεκαετίας. καμμία κοιλιά, 8 στα 8 αριστουργήματα.- μόνο οι animal alpha τους κοντράρουνε για φέτο.

να προσθέσω το αλά my dying bride πέρασμα στη μέση του i hold vertigo, το θέμα που παίζει στο i exterminate the i μετά το 4:40 (μου χει κολλήσει άσχημα) και το απίστευτα growing ξεκίνημα του (we watched) the sliver rain με τα drums να ζωγραφίζουνε για μια ακόμα φορά.

το ξεκίνημα (και όχι μόνο) του θεϊκού cripple god είναι mastodon-like κ γουστάρω. σε αυτό το κομμάτι υποκλίνομαι στο διάστημα 2:52-3:40…

Θέλω να το ριπ-άρω για να το πάρω στο mp3-player, αλλά ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να σταματήσω την ακρόαση!!!

HEEEELP!!! :smiley:

αν θες να το χεις ριπαρισμένο απ το σιντί, κατέβασέ το απ το ιντερνετ, βαλε αυτό που κατέβασες να παίζει και ρίπαρε το σινδί :p.

Μη θάβεσαι ρε θρεντ! Cripple God λέμε! Τεράστιο κομμάτι!!!

Και για να πω την καθιερωμένη και άκρως ανούσια ευχή: ¶κου λέει να έρθουν για συναυλία πακέτο Opeth, Between the buried and me, The Ocean και Burst:!:

Ναι τώρα μετά από αυτήν την ευχή νιώθω λίγα επίπεδα πιο βλάκας!

Απίστευτος δίσκος. Απίστευτος.

Δεν γίνεται να θαφτεί αυτό το θρέντι! Απλά δεν γίνεται!!!

Cripple God λέμε!!!
Και από κοντά (We watched) the silver rain

(αυτό θα μπορούσε να πάει και στο this or that)

και ιδου το ερωτημα lazarus η Origo?

lazarus για μενα

i exterminate the i ftw

Τώρα θα την πω την αμαρτία μου…

Μέχρι πρόσφατα δεν είχα εκτιμήσει τους Burst ιδιαίτερα.Τους γνώρισα στο prey of life, όταν ήρθαν πρώτη φορά ήμουν μέσα, είχα πάρει και το in converting ways, αλλά τους θεωρούσα “δεύτερους” ρε παιδί μου, “φτωχούς συγγενείς” ένα πράμα. Το origo μάλιστα, δεν μπήκα καν στον κόπο να το ακούσω… #-o
Μετά το lazarus όμως, κατάπια τη γλώσσα μου, έκατσα στη γωνιά ρουφώντας μια πιπίλα, και απλά πλέον υποκλίνομαι!

ΜΠΑΝΤΑΡΑ!!!
Και πλέον είναι από τα ελάχιστα συγκροτήματα που παρότι έχω ξαναδει, σήμερα τους περιμένω πως και πως να ξανάρθουν!

δε θάβεται ρε λέμε. πάνω που ήμουν έτοιμος να ποστάρω κι εγώ :smiley:

δισκάρα, από αυτά που χω ακούσει φέτος είναι στο τοπ-3 μέχρι τώρα ΑΝΕΤΑ. αυτή τη βδομάδα βγάζω κάρτα κ φεύγει παραγγελία για lazarus bird, origo & prey on life 8)

πω ρε πλακα πλακα τωρα συνειδητοποιω ποσο δισκαρα ειναι!!

Εγώ το συνειδητοποιώ όλο και περισσότερο τις τελευταίες 25 μέρες…:smiley:
Ναι! το ακούω κάθε μέρα!!!:lol:

Μα πόσο ΔΙΣΚΑΡΑ??? ΠΟΣΟ???

ΤΟΣΟ!!! :lol:

εγώ μόνο ένα πρόβλημα έχω με τους burst. δεν ξέρω τι να βάλω στο genre :stuck_out_tongue:

gamato

Ασταμάτητο λιώσιμο. Μαζί με Gojira.
Το Burst φυσικά πάει για δίσκος της χρονιάς.

δε σε είχα για τόσο κάφρο! :roll:

Ντάξει, δεν είναι και κάφροι οι Burst. Οι Gojira το ψιλοπαλεύουν πάντως.
now playing Moon Safari - Blomljud
:slight_smile: