Burst - Lazarus Bird

To diskio ta spaei deontos. Koryfaia metalia fetos stin lista mou. Gemato idees kai nostimotato apo tin arxi mexri to telos. Ante kai eis anotera…8)

Cripple God ----------> ΥΜΝΟΣ, στα καλύτερα κομμάτια της χρονιάς.
Και οι ακροάσεις συνεχίζονται, πολύ καλός δίσκος.

Μετα απο πολλες ακροασεις:
Πολυ ωραιος δισκος με πολυ λαθος παραγωγη. Δε μου αρεσει καθολου. Προσπαθησα μια, δυο, τρεις, αλλα δε καταφερα να τη χωνεψω. Συγκριτικα θα το εβαζα στα ιδια επιπεδα με το Origo.

τι δε σαρεσει στην παραγωγη?

για μενα παντως καλυτερος δισκος 2008

Πολυ ξερη εν συγκρισει με την αντιστοιχη στο Origo…

και για μενα
ανετα
τελειος δισκος
ειναι το progressive οπως θελω να το ακουω εν ετει 2008
γεματο εκπληξεις

We used to care
But things have changed
Where joy should reign
Painted lines on your face
To grasp your gaze restrained
So tranquil the outside rain

Δεν εχω ακουσει τοσο πολυ το Origo για να μπορω να συγκρινω παραγωγες.
Ασε που αυτο δεν γινεται μεσω mp3.Μηπως φταιει αυτο Angmar ?
Επειδη το ενα το εχεις αυθεντικο και το αλλο οχι ?
Στο τοπ-3 της χρονιας απο οταν βγηκε.Αμετακινητο.

και το καλυτερο τραγουδι του καλυτερου δισκου τηε χρονιας :roll:

α ρε sverige :!:

edit
το tshirt lazarus bird απο το site της relapse ειναι out of stock!! μονο xxl υπαρχει :lol:

To ενα το εχω σε κανονικο (και βινυλιο :oops: ) και το αλλο σε promo. Δε νομιζω να παιζει διαφορά…

Edit: Μια μικρη σημειωση: Το Origo μ’ αρεσει πολυ περισσοτερο απ οσο (μπορει να) πιστευετε.

To diskio gamaei…

A ok then.Οπως ειπα παντως δεν εχω ακουσει το Origo τοσο πολυ (κακως,πολυ κακως!) για να μπορω να συγκρινω.Στο Lazarus Bird παντως δεν με χαλαει η παραγωγη.Ισως γιατι δεν το εχω ψυρισει τοσο
πολυ το θεμα.

Μονο ? :stuck_out_tongue:

Lazarus Bird vinyl cover

ναι!!!1
το πρωτο μου βινυλιο!!! :slight_smile:

http://www.rocking.gr/review2174.php

here you are

angmar θα μπορουσες να πεις και κανα 2 πραγματα παραπανω στην κριτικη

μιλαμε για εναν απο τους καλυτερους δισκους της χρονιας
και συ μου δωσες την εντυπωση οτι προσπαθησες να δικαιολογηθεις γιατι δεν σου αρεσε παρα πολυ

Και ποιος σου ειπε οτι ειναι στη κορυφη της λιστας μου; :stuck_out_tongue:

By the way, δεν εχω αναγκη να δικαιολογηθω. Οταν κατι δε μ αρεσει, το θαβω. Plain and simple. Προσφατο παραδειγμα αποτελουν οι Evergrey. Αν και υπαρχουν καλυτερα και πιο τρανταχτα…

Απλα παιδια, οι Burst δεν εκαναν τωρα το μπαμ. Το εχουν κανει εδω και πολλα χρονια, εξ ου κι η αντιμετωπιση στο κειμενο. Συνεχιζουν μια ηδη καλη πορεια. Επαναλαμβανω πως τα Origo και Prey On Life μου αρεσουν αρκετα περισσοτερο σε σχεση με τους περισσοτερους εδω μεσα, οποτε το να το βαζω το Lazarus στα ιδια επιπεδα ΔΕΝ ριχνει την αξια του δισκου, απλα ανεβαζει αυτη των προηγουμενων. Περαν αυτου πες μου τι δε καταλαβαινεις να το επανεξηγησω. :stuck_out_tongue:

πολυ απλα

οτι για πολλα ατομα εδω μεσα το burst αποτελει μια απο τις κορυφαιες κυκλοφοριες της χρονιας

και το review σου αντιμετωπιζει το δισκο υποκειμενικα και οχι αντικειμενικα
οπως λες και ο ιδιος οταν δεν σαρεσει κατι το θαβεις

επιπλεον ο συγκεκριμενος δισκος ηθελε περισσοτερη αναλυση

το ποτε εκαναν το μπαμ οι burst δεν εχει να κανει με το αν το lazarus bird ειναι ο καλυτερος τους δισκος
ή ο δισκος που μπορει να αποτελεσει πηγη εμπνευσης για αλλες μπαντες

πχ
οι metallica καναν μπαμ με το kill em all
το master αποτελει οροσημο στη heavy μουσικη
ενω με το ομωνυμο τους εμαθε και η κουτση μαρια

ελπιζω να με καταλαβαινεις

Λοιπον για μενα αντικειμενικα, η καλυτερη κυκλοφορια της χρονιας ειναι το Dead Congregation. Οποτε καταλαβαινεις πως δεν υπαρχει αντικειμενικοτητα. :yes:

Ξερεις κατι Signal; Το να γραφεις κειμενα ειναι πραγματικο σπασιμο αρχδων ωρες ωρες, επειδη οτι και να πεις, στο τελος βγαινεις ο κακος της υποθεσης. Οτι μου βγαζει ο δισκος, αυτο αποτυπωνω σε λεξεις. Το συγκεκριμενο μου εβγαλε κατι αναμεικτο λογω της παραγωγης. Το ειχα τονισει απο πριν, φανηκε και στο κειμενο. Ηθελα επισης να προβω και σε συγκρισεις. Καλυτερα που το εκανα μη σου πω, επειδη ειδαλλως θα μου 'χε χτυπησει ασχημα.

Αμα δεν αρεσει σε καποιον, τοτε απλα δε συμφωνει με την οπτικη μου γωνια. Και για να το καννιβαλισω λιγο, καλυτερα να μη παμε τη κουβεντα σε αντικειμενικοτητες επειδη θα αρχισω να μιλαω για τις απιστευτες φετινες black metal κυκλοφοριες. :stuck_out_tongue:

ναι ρε angmar
οκ

τοτε ομως ποιος ειναι ο λογος να γινονται οι κριτικες??
για να μαθαινουμε δημοσια την αποψη ενος συντακτη??

μηπως θα πρεπε τοτε το θεμα “κριτικη” να προσεγγιστει διαφορετικα??
πχ οπως γινεται στο metal archives οπου ο καθενας μπορει να γραψει την κριτικη του
ή ακομα καλυτερα οπως στο amazon που υπαρχει το επισημο review απο το συντακτη του site και απο κατω ακολουθουν τα review των users???

Πες μου τι ακριβως κανει την αποψη σου αντικειμενικη. Μιλαω σοβαρα. Εχω τεραστια απορια.

Τι ορεξη ειναι αυτη αδερφακι μου… που να το εθαβα κιολας… :lol:

Για να απαντησω στο ερωτημα παντως, τα metal archives και amazon δεν ειναι webzines. Ο ρολος τους δεν ειναι η πληροφορηση του κοινου μεσω κριτικων. Ειναι μια απλη προσθηκη, οπως και τουτο το φορουμ στο γενικοτερο σαιτ… μεσω του οποιου λες κιε συ την αποψη σου…