Camel

Έλα να ψηφίζουμε!!!
Λοιπόν εγώ επιλέγω το mirage λόγω των freefall,supertwister,nimrodel,earthrise και lady fantasy.

Τελικά το rain dances είναι αδικημένο άλμπουμ. Είναι πιο jazz και πιο εμπορικό αλλά έχει και την ποιότητα των προηγούμενων δίσκων τους. Μπορεί σε σύνολο να μην τους αγγίζει αλλά αυτό ίσως ισχύει για εμάς που προτιμούμε τον ροκ ήχο . Πάω στοίχημα ότι για κάποιους πχ εδώ μέσα είναι τα πέντε πρώτα είναι ισάξια.

Για τα υπόλοιπα δεν μπορώ να μιλήσω μιας και δεν τους έχω δώσει τη δέουσα προσοχή με εξαίρεση το Rajaz το οποίο αποτελεί αντικειμενικά ΔΙΣΚΑΡΑ και κοιτάει στα ίσα τα διαμάντια του παρελθόντος.

Και μια μικρή παρέμβαση στη ροή του θρεντ.

[SPOILER][SIZE=“6”][B]ΨΗΦΙΣΤΕ ΡΕ!!![/B][/SIZE][/SPOILER]

Ψηφιζω Mirage για προφανεις αντικειμενικους λογους…
Πλακα-πλακα μεχρι και το Nude ολοι οι δισκοι ειναι φοβεροι, με τους 4 πρωτους να ξεχωριζουν. Απο κει και μετα δεν εχω ακουσει, αλλα απο τι λετε δεν πρεπει να πολυαξιζουν…
Α, και το Rajaz με μια ακροση πριν πολυ καιρο μου ειχε φανει οντως πολυ καλο.θα το ξανακουσω…

σπουδαιο συγκροτημα…

Ξεθάβω μιας και έχω φάει κόλλημα.

Η ομορφιά σε νότες ρε :!:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=6vrAWeYtP04#t=114s

…Mirage…κιεγώ:):!:

εγω για να σας τη σπασω ψηφισα το ντεμπουντο:!:

Τεράστια μπάντα. Ψηφίζω Snow Goose, μάλλον το έχω αγαπήσει περισσότερο. Αξιοθαύμαστο είναι ότι ακούγονται ακόμα άνετα χωρίς να είναι “εκτός εποχής” και χωρίς να κουράζουν, πράγμα σημαντικό για progressive συγκροτήματα.

ρε παιδια μολις ανακαλυψα την μπαντα και πραγματικα εχω μεινει εκθαμβος.

τι μελωδια,τι συναισθημα,τι παιξιμο.

πραγματικα μπαντα που ξερει τι θελει.

κατεβαζω ολη τη δισκογραφια.

με τα τσιγαρα τι σχεση εχουν?

the snow goose απο μενα, ακομα θυμαμαι το κολλημα που ειχα φαει με rhayader κ γενικα με το αλμπουμ…

ευρισκόμενος σε διάθεση Camel τον τελευταίο μήνα ήρθε η ώρα και από μένα για μια ψήφο στο Moonmadness από εμένα. Έχοντας με καλύψει οι περισσότεροι γράφοντες τόσο για το λάιβ της Θεσσαλονίκης όσο και για δίσκους σαν το Rajaz έχω απλά να προσθέσω το πόσο καλό δίσκο θεωρώ το Stationary Traveller, ο οποίος και δεν έχει αναφερθεί. Με εξαίρεση τον ήχο των πλήκτρων σε ένα δυο κομμάτια η όλη ατμόσφαιρα του δίσκου και οι μελωδίες του πραγματικά με συνεπαίρνουν.

Καμία.Μόνο το εξώφυλλο του Mirage παραπέμπει στα τσιγάρα.Νομίζω πως υπήρξε συμφωνία με την εταιρία,δεν παίρνω κι όρκο.

Καταπληκτικό κομμάτι το Stationary Traveller.Μάλλον το group με τις περισσότερες όμορφες μελωδίες.

ρίχνω μια ψήφο στο RAJAZ, είναι αμαρτία να μένει άποντο… μαζί με τα 4 πρώτα, νομίζω πως είναι τα καλύτερά τους. και όχι πίσω από τα 4 πρώτα ε, με καμία δύναμη!

[SIZE=“5”][U]Camel - Rajaz[/U]
[U]Camel - Straight to the Heart[/U][/SIZE]

Από ότι είχα διαβάσει παλιότερα είχαν κυκλοφορήσει και κάποια μικρά διαφημιστικά πακέτα στην τότε περιοδεία αλλά σύμφωνα με τα λεγόμενα του Latimer ούτε ο ίδιος δεν είχε πάρει κάποιο. Πέραν τούτου ουδεμία σχέση από όσο γνωρίζω.

ξερουμε σε τι κατασταση ειναι μπαντα τον τελευταιο καιρο?

any newS?

Αυτό κυκλοφορεί κάπου εκεί έξω.

τι εννοεις?

…ωραίος:):!: