Camel

Τι καθαρό ήχο έβγαζε ο Latimer.Aπίστευτος τεχνίτης!!!
Οι μελωδίες του σε συγκινούν τόσο πολύ,αδιανόητα πράγματα.

…Ρε τόσα λίγα είμαστε εδώ μέσα τα αρρωστάκια; (Α ναι, μπαμπ.)

Δεν μπορώ να ψηφίσω ανάμεσα στα 2 πρώτα φοβούμαι. Δεν το 'χω βέβαια γενικά με “αγαπημένα τάδε και τάδε”, επομένως οκ. Anyway, το ομώνυμο ήταν και το πρώτο που είχα ακούσει, οπότε παίζει και η συναισθηματική αξία. Από την άλλη όμως, το Mirage…ε…είναι το Mirage. Ακολουθούν τα επόμενα δύο από κοντά και έτσι τα 4 πρώτα συνθέτουν ένα αριστουργηματικό ψηφιδωτό της τόσο ξεχωριστής και ταξιδιάρικης μουσικής τους. Παπάδες με το original line-up, κλάμα ρε. Παρ’όλα αυτά αγαπώ και σέβομαι και τη μετέπειτα δουλειά τους, δεν υπάρχει ουσιαστικά κάτι δικό τους που να μη μου αρέσει. Δεν είναι όλα τα albums τόσο δεμένα ίσως, μα το καθένα έχει τις στιγμές του.

Μελωδιάρες, crystal-clear ήχος, στίχοι απίστευτοι και to the point που δένουν τόσο αρμονικά με τις συνθέσεις, συναισθηματική φόρτιση στο ζενίθ, ένα μυαλό χίλια κομμάτια που πετάει… Φεύγει, ανεβαίνει στην πλάτη της καμήλας προς αναζήτηση άγνωστων, θαμμένων θησαυρών της ερήμου…

…Ποια ναρκωτικά, Camel ρε.

[SPOILER]Είμαι γραφική. :|[/SPOILER]

[SPOILER]Φουρνιά του '91 και μαλακίες, το 2000 ήμουν 9 ρε. :([/SPOILER]

Ναι,είσαι γραφική.

κανουν ακομα συναυλιες? ισως εχουμε μια πιθανοτητα ακομα…

μονο rhayader…:’)

Τρελή αρρώστια με camel. Όλα, από τα παλιά μέχρι τα τελευταία τους. Είχα πάει και στο live το 2000. Πόσο γαματα!!!

[/B]

Κλαψ…

Λατιμερ μιλαμε για ΤΟ tone,καθε φορά που τον ακούω είναι λες και ακουω την ψυχη του.
Μακαριοι οσοι τους ειδατε

Ψήφο στο Snow Goose, για να ανεβεί λίγο. Το Mirage δεν είναι καλύτερο για να είναι τόσο μεγάλη η διαφορά. Που μπορεί και να μη μ’ αρέσει και τόσο στο κατω-κατω. Που μπορεί και να είναι και για το πέος για μερικούς! Όλες οι απόψεις είναι σεβαστές άλλωστε. Έτσι δεν είναι;
Ε ΡΕ ΧΟΥΝΤΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ !!!

http://www.classicrockmagazine.com/news/camel-return-to-stage/

νσαδξσξριςεξτρνςτν4ν534ν56ιο346ξιο56ο5ξ4

Το αγαπημενο μου και ισως μεγαλυτερο Progressive Rock συγκροτημα. Τι να πει κανεις για τους Camel… Η μουσικη τους ειναι η εισοδος σε ενα μαγικο κοσμο.
Αγαπημενη κυκλοφορια τωρα. Δυσκολο, εχουνε γραψει τοσα και τοσα πραγματα…
Θα πω ομως το moonmadness, γιατι το song within a song ειναι ενας απο τους ομορφοτερους υμνους που εγραψε ποτε ο ανθρωπος.


Δακρυσα.
ελπιζω καπως να τους δω…

Ακόμη το μετανιώνω που δεν πήγα στην farewell tour στην Θεσσαλονίκη. Μακάρι να είναι υγιής ο Latimer και να έρθει… αν και δύσκολο το βλέπω να επανέλθει στην ενεργό δράση.

Ακόμη δεν πρόλαβα να το γράψω και διαψεύστηκα :lol:

http://www.rocking.gr/news/Oi_Camel_epistrefoun_epi_skinis/15682/

το γραφε και 2 ποστς από πάνω σου λεβέντη :stuck_out_tongue:

Σορι αλλά αυτή η τεράστια εικόνα από πάνω υπερκάλυψε το μισό φόρουμ και δεν το είδα :stuck_out_tongue:

ναι ρε!ναι!

του υπεραγαπω ,τους λατρευω!!!

Ακόμα με τα υπογλώσσια είμαστε.Κανε θεε μου το θαυμα σου και φερτους.Να εχει βγει και ο Τσίπρας κυβέρνηση να αποκτήσει και δυναμικό χαρακτήρα

Αμην

ελπιζω να ειναι μια απλη προθερμανση για το τι θα επακολουθησει

παντως αν ειναι ετοιμοι για comeback νομιζω θα ειναι πολυ δυναμικο.

Camel’s Farewell Tour is a splendid memory.

So much so, we are now discussing the possibilities for the ‘Retirement Sucks’ tour in September or October 2013.

Please check back from time to time.

Λετε να γινει κανα θαυμα και να τους δουμε και εδω??

Μαλάκες Camel στην Ελλάδα και ας μην ξαναδώ συναυλία στη ζωή μου . :papas::papas:

Έκλεισαν ημερομηνία και για Άμστερνταμ απ ότι είδα,οπότε προβλέπεται περιοδεία.
Πάρτε τάματα και προσευχηθείτε στο δωδεκάθεο,στον αλλάχ,στον βραχμαπούτρα,τον μίθρα,τον βισνου και τον τζήζας μπας και σκάσουν μύτη.

Λογικα θα ειμαι Λονδινο εγω, με βολευει γιατι σχεδιαζω φθινοπωρο (τελικα) να παω ταξιδακι Ιρλανδια. Εκτος φυσικα αν κατσει και παιξουν κανα Δουβλινο που εκει και αν ειναι αχαστο.

Αληθεια, σε συναυλιες τους εξωτερικου/περιοδειες μπαντων ξερουμε ποτε βγαινουν εισιτηρια κτλ; Πανω κατω;

Μακαρι να πανε ολα οπως τα προγραμματιζω…