Camelot Rock Cafe

Αν ανοιγατε μια ροκομετσαλ καφετερια πως θα την ονομαζατε?

2 πιασαρικα που μου εχουν ερθει στο μυαλο ειναι Zeppelin και Avalon

Τραγανός Κάβουρας

Ατσαλινο Ατσαλι

Kατα τα αλλα σας πειραζει το σπαμ στο σοβαρο θρεντ της σοβαρης μπαντας των Manowar…

SIC PASSIM,FUEL,VERMILLION μου ερχονται τωρα και επισης ενα που ειχαμε στη λιβαδεια κ λεγοταν λαγουμι μαρεσε αλλα να κολλαει με το μεγεθος οπως τοτε!!!

Death cafe

Γιατι ρε Τολκι, δεν σ’αρεσουν οι προτασεις μας ? :stuck_out_tongue:

Σοβαρα τωρα, του Μανου τα σπαει. :smiley:

Κάνε μου λίστα με τις σοβαρές μπάντες και τις ασόβαρες για να ξέρω που να επεμβαίνω.

Στοίχημα ότι το 99,99% των ποστς σου θα είναι στις ασόβαρες.

Εγώ το εννοούσα πάντως το όνομα που είπα και ονόματα στυλ Avalon Excalibur κτλ τα βρίσκω εκτός από ανέμπνευστα, αισθητικής που θα προσελκύσει τον 40αρη παλιοροκά.

To Avalon το θεωρεις ασοβαρο αλλα το γουνινο βρακακι και το baby oil το θεωρεις σοβαρο.Οκ παω πασο :slight_smile:

Για metal cafe δεν ξερω, αλλα στη Θεσσαλονικη υπαρχει ενας φουρνος που λεγεται ΜΑΣΟΥΓΚΑΣ.

Βγαζει το πιο ΘΡΑΣ ψωμι των τελευταιων 40 ετων.

Edit: Συμφωνω με Μανο, τα χαβαλετζιδικα ονοματα τραβανε νεαρες ηλικιες. Ε και για Cafe, σε αυτο στοχευεις περισσοτερο δλδς.

1)Πουθενά δεν είπα κάτι τέτοιο

2)Πουθενά δεν είπα κάτι τέτοιο

Χαίρομαι που καταλαβαινόμαστε =)

Ρε Τολκι, εισαι και καποιας ηλικιας, αυτα τα επιχειρηματα ειναι μονο των 16αρηδων…

Δε διαφωνω καθολου.Χαβαλετζιδικο επισης ειναι και το “Μπλε Μαρέγκα”
Απλα οταν πριν 5 λεπτα κανεις νιξη για σπαμ και σβησμενα ποστς δε μπαινεις σε νεο θρεντ που ζηταει καποιος τη γνωμη του λαου (sic) και κανεις το πρωτο ποστ σπαμ.Και εισαι και μοντ.

Επειδη δε καταλαβες τι λεω.Το ιματζ των Μανοβαρ ειναι για ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ.Οσο μεγαλη μπαντα και να ειναι.
Οπως και το ιματζ των αγαπημενων μου Immortal.
Που ειδες επιχειρημα 16χρονου?

sanitarium!

καλα στη Θεσσαλονικη εχει μεταλ καφε-μπαρ που λεγεται Μπολιβαρ. Δεν χρειαζεται απαραιτητα το ονομα να εχει αμεση σχεση με την μουσικη.

Crystal ship
Memento mori
Blue velvet
Masks
Omnia

μμμ αυτα, αν και φωναζουν απο που ειναι εμπνευσμενα:p

μια χαρα ακουγεται παντως το τραγανος καβουρας για ροκ καφε!!!

Περνουσα απο εκει καθε πρωι για να παω στη σχολη. :metal:

σωστός.

Πιάσε ένα ισπανικό λεξικό και ξεφύλλισέ το. Στάνταρ θα βρεις εκεί κάποιο εύηχο πιασάρικο όνομα. :wink::!:

Αsphodel :-s