Candlemass Live in Greece

Oι θεοι του doom Candlemass θα μας ερθουν παλι το Σεπτεμβρη.

Saturday 29. Thessaloniki,Greece. Idrogios
Sunday 30. Athens,Greece. Gagarin 205

http://candlemass.se/doomsite/index.php?section=tours

Oσοι πιστοι προσελθετε.

Θα ειμαστε εκει!!!:slight_smile:

Να δούμε τι λέει και ο καινούριος τραγουδιστής (και το νέο cd ofc :P:P)

Ωραία νέα μας φέρνει ο Ζαφείρης!

8O 8O 8O

Ουρανοκατεβατο!!!

Helloween, Tool, Candlemass…τελικα οχι μονο καλο συναυλιακο καλοκαιρι, αλλα και καλος συναυλιακος χειμωνας! :lol:

Support στην ευρωπαϊκή περιοδεία θα είναι οι Powerwolf. Πράγμα πού σημαίνει πώς εκτός απροόπτου θα είναι και στην Ελλάδα.
Τους Candlemass ψήνομαι να τους δώ κυρίως για “εγκυκλοπαιδικούς” λόγους, καθώς εκτός του Chapter VI και κάποιων μεμονομένων τραγουδιών από άλλα albums δεν με “συγκινούν” ιδιαίτερα.

Γαμώ τις φάσεις!Ευκαιρία για πολλά απο τα θεικά τραγούδια τους να ερμηνευτούν απο ένα εξίσου θεικό τυραγουδιστή!Μακάρι να ξανάρθουν και οι Solitude κάποτε!

Χμ αν ισχυει η ημερομηνια και για Dark Tranquiillity γ@μιουνται ακραιως γιατι πεφτει την ιδια μερα.
Ε πειτε μου.Ποσο βλακες ειστε.Ποσο.

Ενταξει αν ερθουν Powerwolf εχω παει 100%…αλλιως δεν παω γιατι τους εχω δει ηδη 2 φορες!

Δεν είναι κάτι super ιδιαίτερο οι Powerwolf για να εξαρτάται η παρουσία σου από δαύτους… :-k

Πλάκα κάνεις να υποθέσω γιατί αν δεν κάνεις…ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ!!!

υγ:…το ΒΛΑΚΕΣ ειναι λίγο
υγ2:…ας τους φέρουν πάλι μαζί όπως πριν μερικά χρόνια…κορυφαία συναυλία!!
υγ3: και entombed μαζί να γουστάρουμε!

Κι ομως μου αρεσουν…ειδικα το νεο τους αλμπουμ εχει κατι να μου πει στον Heavy - Power χωρο…

Και να φανταστείς ότι την ίδια μέρα παίζουν και οι Orange Goblin. Εγώ που θέλω να δώ και τους τρείς τι να κάνω ???:frowning:

Θα παιξουν μονο απτο καινουργιο τους αλμπουμ? :-k

Πως σου ηρθε αυτο?

Πολυ καλη τιμη παντως, παντα τετοια. 8)

Ξερω γω…μηπως δεν μπορει να τα τραγουδησει ο lowe :stuck_out_tongue:

Μη σου πω καλυτερα απο το χοντρο θα τα πει. Αφου ειναι φωναρα, τι να λεμε τωρα. 8)

Requests for the setlist:
Samarithan, Solitude, Demon’s Gate, Mirror Mirror, Temple Of The Dead, At The Gallows End.

+1000

  • The Well of Souls

(Αυτα τουλαχιστον απτα παλια)

εγω τους βλεπω την Δευτερα που ερχεται στο Βερολινο. Μοναδικη επιθυμια ειναι να ακουσω το sorcerers pledge, το αγαπημενο μου κομματι απο αυτους. Δευτερα βραδυ θα εχετε σετ λιστ και εντυπωσεις…8)

μμμ…ετσι ετσι. θα ριξω μια ματια και γω τωρα… μπας και βρω κανενα προχειρο.

edit: κααατι βρηκα

[SPOILER]Candlemass - August 17th, 2007 (Festival)

  1. Marche Funebre
  2. The Well Of Souls
  3. At The Gallows End
  4. Devil Seed
  5. Emperor Of The Void
  6. Under The Oak
  7. Mirror Mirror
  8. Black Dwarf
  9. Clearsight
  10. Samarithan[/SPOILER]

απο φεστιβαλ. θα παιξουν κι αλλα λογικα.