Candlemass Live in Greece

Καλα μιλαμε το σετ γαμει!!! Και Black Dwarf μεσα να γουσταρουμε!! :stuck_out_tongue:

Tι λε ρε δεν εχει Solitude. Μουφα δηλαδη. :stuck_out_tongue:

καλα κοιταξτε. αν δειτε λειπουν τα:

bewitched, solitude, crystal ball, dark are the veils of death

απο κλασσικα κομματια που επαιζαν οι candlemass παλια. απο δαυτα τουλαχιστον δυο θα ναι μεσα πιστευω, καθως και κανα δυο αλλα απο το νεο δισκο. βεβαια ειναι εικασιες μονο, αλλα εχουν λογικη βαση.

Αμαν, τωρα το προσεξα! Απλα με την πρωτη ειδα οτι μου αρεσαν ολα γι αυτο :stuck_out_tongue:

Πήρα εισιτήριο την Παρασκευή με αριθμό 001! Δεν έχει αγοράσει κανένας αλλος εισιτήριο??? :-k

Μα δεν ειπαν ποτε αρχιζει η προπωληση… Μαλλον αυριο θα παω να το τσιμπησω κι εγω.

Λόγω του ότι δυστυχώς δεν με παίρνει οκονομικά να δώ και Orange Goblin και Candlemass πήρα την πόφαση να δώ Candlemass στη Θεσσαλονίκη. Εισητήρειο λέτε να βρώ την ημέρα του live ή πρέπει να πάω να πάρω από πρίν ?

χμ. απ οτι βλεπω παιζουν στην υδρογειο. ε το πιο πιθανο ειναι να βρεις, αλλα δε θελω να σε παρω και στο λαιμο μου. καλυτερα να μιλησει και καποιος σαλονικιος…

λοιπον δυο λόγια για το λαηβ χτες το βραδυ στο Βερολινο…

ο Lowe χαλαρός και άνετος πανω στην σκηνη, αρκετα ηπιων τονων (οσοι τον εχουν δει με Αετουρνους ξερουν), δεν βγαζει το παθος του Μεσσια. Τα δικα του τα τραγουδησε εξαιρετικα, ενω ως προς το κομματια τα παλια, τα εχει προσαρμοσει στο δικο του στυλ, επισης καποιους στιχους τους τραβαει λιγοτερο, καποιους περισσοτερο κτλ. Καποια παλια τα τραγουδησε αψογα, σε καποια αλλα δεν ηταν τοσο καλος. Ηταν περιεργο συναισθημα παντως να ακουω ολα αυτα τα κλασσικα Candlemass τραγουδια χωρις την φωνη του Messiah. Πιο “λυρικη” η φωνη του Lowe, αν μπορω να το πω ετσι.
Οι υπολοιποι, Leif και σια, ειχανε την κλασσικη μεταλ παρουσια κτλ. Ηχος ΜΠΟΜΠΑ. Doomιλα ατελειωτη.
Σετ λιστ >

  1. well of souls (το μισο.- ??)
  2. the gallows end
  3. solitude
  4. emperor of the void
    από δω και περα χωρις σειρα… devil seed, the bells of acheron, mirror mirror, embracing the styx, SORCERER’S PLEDGE, of stars and smoke, και στο ενκορ black dwarf και samarithan…εχω την εντυπωση οτι πρεπει να παιξανε και κανα δυο ακομα αλλα δεν μπορω με τπτ τιτλους…Αυτά.

υγ. φαση ειχανε και το σαππορτ οι Powerwolf.
υγυγ. 17 ευρω να πειτε του Λωρη εκανε. 16.90 για την ακριβεια.:slight_smile:

Τσιπμησα ενα εισιτηριακι κι εγω σημερα, το ν.16. Παιδια μην παει απατο το λαηβ ε.

Σήμερα πήρα το No #25 κρίμα να πάει άπατο :frowning: :frowning: :frowning:

χμ. λογικα στα μεσα του μηνα θα πανε πολλοι να παρουν. μη ξεχναμε οτι ειναι σεπτεμβρης. μηνας εξεταστικης για σχολες και ο μηνας που οι περισσοτεροι εχουν ακομα τις διακοπες στο μυαλο τους…

Χμμμ μάλον ανήικω στην 2η κατηγορία :lol: :lol: :lol:

Χμ, αν παει με το νουμερο των εισητηριων η συναυλια δεν πρεπει να πηγαινει και πολυ καλα οσων αφορα στη προπωληση. Εγω πηρα σημερα κι εχω το #39 :stuck_out_tongue:

Pantws re gmt, ta 2 bonus tracks tou King of the Grey Islands (Solitude & At the Gallows End) einai psilotragika me thn fwnh tou Lowe :frowning: :frowning:
Eidika me to Solitude, den anteksa na to akousw olo. Oso kai na mhn mas aresei, oi 8eoi einai synyfasmenoi me th fwnh tou Messiah. Oute emena mou aresan ta paidiarismata tou, kai mporei h fwnh tou na eixe spasei kai xasei ton ogko tou parel8ontos, alla o Lowe mou fainetai poly ligos :frowning: Eidika sta palia tragoudia.

Tespa, mallon 8a eimai kai egw sto Gagarin, an kai dinw ma8hma ekeinh thn Trith kai elpizw na sta8oun sto ypsos tous. Osoi tous eixan dei sth synaulia tou 1ou reunion sto ghpedo tou Sporting moiraia 8a einai sygkrathmenoi gia thn twrinh, giati ekeinh htan KOLASH kai EKSTASH. telos.

φιλε μου, στο φορουμ απαγορευονται τα greeklish για ευνοητους λογους. αν μπορεις γραφε με ελληνικους χαρακτηρες.:slight_smile:

παντως οσον αφορα το ποστ σου, ναι ημουν εκει. απιστευτη συναυλια και μαλλον μια απ’ τις καλυτερες που εχω δει. παιξαν και το αγαπημενο μου, το demon’s gate. πολυ καλοι και οι evergrey αν και λίγοι ειχαν παει γι αυτους.

ο lowe βασικα θα ειναι δυσκολο θα αντικαταστησει τον messiah στον τομεα των live. δε πειραζει, συντομα θα μαθουμε.

Παιδια εχει παρει κανας αλλος εισητηριο για να δουμε ποσο εχει πουλησει? Υπαρχει περιπτωση να ακυρωθει επειδη δεν εχει πουλησει?? 8O

Δεν με νοιαζει τι θα κανετε. Παρτε εισητηριο και ας μην ακουτε…Εγω θελω να δω candlemass :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

πω! σετ λιστ απο 12 σεπτεμβρη, λονδινο

[SPOILER]The Well of Souls
At The Gallow’s End
Solitude
Emperor of The Void
Devil Seed
Mirror Mirror
Under The Oak
Of Stars And Smoke
A Sorcerer’s Pledge

Black Dwarf
Samarithan[/SPOILER]

ομορφο. λογικα τα ιδια πανω κατω θα παιξουν κι εδω.

να ξερετε πως μπορει να εχουμε μια… εκπληξη. οι candlemass ειχαν πει πως χρωστανε την επομενη φορα να κανουν κατι σπεσιαλ στην αθηνα. μακαρι να το θυμουνται.

Που τα θυμάται όλα αυτό το παιδί 8O 8O :roll:

Το σετλιστ είναι τυφώνας ολάκερος… Αλλά μάλλον δε θα παω.