Candlemass Live in Greece

Η έκπληξη θα είναι σε αυτούς. Όταν θα δουν το αθηναϊκό “πλήθος” από κάτω!

Ενωεις τους φλωρους του Αθηναιους που πανε στον Παρνασσο για σκι?

αν δε ξερεις κατι παρακαλω να μη μιλας.

έχεις δίκιο. Δεν είμαι γνώστης σαν εσένα, άρα κακώς ποστάρω στο rocking. Συνέχισε μόνος σου. Εγώ πάω να μου αγοράσω πέδιλα του σκι… :smiley:

το live των Tool πώς σου φάνηκε;

κοιτα δημητρη, ο δισκος τους μπηκε στα ελληνικα charts. AN αποδειχθει οτι εχω δικιο, και εχει καμια 500ρια στομα και βαλε, θα το κανω αυτο που ειπες τωρα σιγκ. οχι τιποτα αλλο, αλλα αμφιβαλλω αν γενικα εχεις ακουσει σοβαρα candlemass.

ειναι εξαιρετικα πιθανο να παει ο κοσμος να παρει τελευταια στιγμη εισιτηριο. εχεις στοιχεια γιαυτο που ειπες; εγω δε μιλαω ποτε στον αερα.

για το live των tool δε ξερω. για φανμποηδες μπορω να πω πολλα.:stuck_out_tongue:

εντιτ: απο τη στιγμη που ειπες κατι διχως βαση δε δικαιουσαι να εχεις υφακι.

δηλαδή πρέπει να έχω ακούσει δίσκους των Candlemass για να πιστέψω όσους μου έλεγαν ότι ο κόσμος έφευγε απογοητευμένος πριν τελείωσει το τελευταίο τους live στην Αθήνα? Ξέρεις ποιο… αυτό με τις ευχές για εκπλήξεις στο επόμενο live…

Κανονικά θα έπρεπε να είχες καταλάβει πόσο μεγάλη βλακεία έγραψες με αυτό:

Αλλά αφού απαντάς με αυτό:

Ε λοιπόν, φάε και με ύφος αυτό το λινκ:

http://www.rocking.gr/article2704.php

Μήπως δε ξέρει και ο Θοδωρής ο Μηνιάτης που έλεγε ότι ήταν άθλιοι? Ή μήπως δεν έχει ακούσει ούτε αυτός Candlemass και “για αυτό τον παρακαλούμε να μη μιλάει ?”

Αυτό το ύφος έχω, μιλάω όταν ξέρω κάτι και δε δίνω λογαριασμό σε κανέναν… Εγώ σχολίασα στη συζήτηση που είχατε ότι δεν πιστεύω να έχει κόσμο και εσύ απάντησες :

Έλεος δηλαδή… Έχεις και παράπονα

Ρε οι Candlemass εχουν κοινο στην Ελλαδα, εγω πιστευω οτι θα εχει καμποσο κοσμο το λαιβ. Και δεν θα εχει καμια σχεση με την τελευταια φορα, αφου διαβαζω οτι ο Μεσσιας ειχε τα χαλια του και ο χωρος ηταν αθλιος, 2 πραγματα που δεν προκειται να συμβουν φετος.

Και τωρα αν χαιρομαστε που ο κοσμος πηγαινει σε μπαντες σαν τους Τουλ και ξεχναει παλιες αγαπες τι να πω…

ok karvou. μιλας για τη μοναδικη λαιβ εμφανιση των candlemass που ηταν ετσι. ρωτα για τις αλλες τρεις. ειδικα τις δυο που ηταν επισης σε κλαμπ. αλλα προφανως δεν εχεις διαβασει για τοτε.

οταν παιζεις σε χωρο με καμμενα ηχεια ειναι λογικο αγοριμ να παιζεις ετσι. όλες οι μπαντες ειχαν χαλια ηχο. οπως επισης λογικο οταν εχεις βγει με τετοια καθυστερηση το να παιζεις 50 λεπτα. σε λιγο θα μας πεις οτι φταιγανε οι candlemass για το οτι δεν ακουγονταν οι κιθαρες. τον ορο κακη διοργανωση τον εχεις ακουστα; το οτι αρρωστησε εκεινο το βραδυ ο messiah ειναι προφανως ατυχια. τον εχεις ακουσει αραγε ποτε να τραγουδα λαιβ; οχι. αρα πως εχεις γνωμη;

βλεπω το φχαριστιεσαι. οποτε παρτα που σου απανταω με επιχειρηματα, επειδη ειλικρινα μιλησες ετσι για μια απο τις καλυτερες λαιβ μπαντες ολων των εποχων. αν εισαι ασχετος εγω δε φταιω. βλεπω βασιζεσαι σε αποψεις αλλων. αυτο σε κανει γνωστη; εγω τους εχω δει 4 φορες και νομιζω ξερω κατι περισσοτερο.

πλεον σε θεωρω γραφικο. ειλικρινα, και θα σου πω τους λογους:

α. εκανες οφ τοπικ σχολιο για να μου την πεις αναφεροντας τους tool και

β. ειχα ξεκαθαρισει σε εκεινο το τοπικ 3 φορες οτι δεν αναφερθηκα στο λαιβ τους αρα παλι κακεντρεχες σχολιο ηταν,

γ. και τελος μου μιλας για candlemass ενω ουσιαστικα ουτε καν ακους το ειδος, δε ξερεις τι απηχηση εχουν κτλ. θα ηταν αυτη η 5η επισκεψη τους σε 5 χρονια αν δεν ειχαν κοινο; χμ. μαλλον καπου τα εχασες.

τι εχεις να πεις; αληθεια ησουν εκει για το συμβαν το οποιο μιλας; :stuck_out_tongue: εγω για tool που δεν ημουν δεν αναφερθηκα ουτε στο ελαχιστο στην αποδοση κτλ οπως πριν μου καταλογισες.

θελω να ζητησω συγνωμη απο τους αλλους που ακουγομαι ξερολας τωρα, αλλα δυστυχως μονο ετσι επρεπε να απαντησω.

ανακαλω αυτο για ενα λογο. οπως και να χει το ειπα πανω στα νευρα μου. παρε τα α. β. γ. απλα ως τα σημεια στα οποια σε βρισκω πολυ λαθος στον χειρισμο του θεματος.

δεν έχω λόγο να απαντήσω. Ρεζιλεύεσαι μόνος σου… Προς mods, να μη γίνει delete. Και εγώ γραφικό με θεωρώ.

Η μουσική είναι όλη δική σας… Κάντε τη ό,τι θέλετε. Δε θα έχουμε γνώμη πια…
Συγχαρητήρια

αυτο προφανως δε το πηρες υποψην σου. οκ. ευχαριστω για την κουβεντα.

:yahoo:

Γενικα το σετλιστ μαμαει…Αλλα το συγκεκριμενο που δεν το περιμενα με πορωσε!

Kαλο το σετλιστ, μικρο ομως, περιπου μια ωρα και 10 λεπτα. Ελπιζουμε οτι εδω θα προσθεσουν κι αλλα κομματια; :-k

Δεν εχεις κι αδικο…:-k

Πλακα θα χε να παιξουν τιποτα απο dactylis glomerata, κανα I still see the black ας πουμε :stuck_out_tongue: …αν ακι αυτο αποκλειεται ΕΝΤΕΛΩΣ :frowning:

ποιοι θα είναι απο δω??? να κανονήσουμε να βρεθούμε αν είναι :slight_smile:

εγω σε καμια ωρα θα παω…παντα παω υπερβολικα νωρις κ γνωριζω τις μπαντες!8) μπλουζα innerwish θα φοραω…:stuck_out_tongue:

Εγώ μπλουζάκι candlemass απο το προιγούμενο live :slight_smile:

Το suport τι λέει ???

(καλά κανείς άλλοσ δεν θα έρθει … ?)_

Πωπωπω τι live ήταν αυτό έσπειραν τη διαγαλαξιακή καταστροφή !!!

περισότερα άυριο 8)