Cannibal Corpse/Dying Fetus/Evocation/Obscura 16+17 Οκτωβρίου Αθήνα/Θεσσαλονίκη

απο τα μεγαλυτερα

ειναι νομιζω το πιο εμπορικο!!!

ναι εχουνε πουλησει συνολικα τους περισσοτερους δισκους σε σχεση με τα αλλα γκρουπ της συνομοταξιας τους :!:

αλλα νομιζω το death metal αλμπουμ που εχει πουλησει περισσοτερο απολα πρεπει να ειναι ή το deicide ή το covenant…αυτα ισχυαν τουλαχιστον το 2006, οταν ειδα κατι ραπορτα του nielsen scan

Στην Ελλαδα πανε περιπατο και νουμερα και πωλησεις και ονοματα.
Πρωτη φορα Cannibal στο Woodstock στο Περιστερι(με Dark Funeral,Infernal Majesty οχι αστεια)
η δευτερη φορα λογω του οτι επαιζαν με Kreator ηταν σαφως καλυτερα στο Σπορτινγκ
τριτη με Nuclear Assault sto Gagarin ρο κλαμπ μισοαδειο/μισογεματο αναλογα πως θελει να τα βλεπει κανεις τα πραγματα,
και την τελευταια φορα στο Αν που μπορει να ειχε κοσμο αλλα το θεωρω καταντια να παιζουν σε τετοιους χωρους μπαντες που εξω οταν παιζουν καθημερινη μπορει να εχουν και 1000 ατομα προσελευση.

Ελπιζω τωτα να ναι καλυτερα τα πραγματα διοτι ουτε η δικαιολογια του μικρου κλαμπ ισχυει,
οι Dying Fetus ερχονται μ ενα καινουργιο αλμουμ που πραγματικα Γ@#$*ει και Δερνει
Obscura ειναι μπαντα κλασης αν και νεα(και ας μην με ικανοποιησαν απολυτα οταν τους ειδα το καλοκαιρι)
και οι Burnt By The Sun για πρωτη φορα με επισης πολυ δυνατο νεο δισκο.

Παρε να χεις μ αλλα λογια!!!

ε γενικα δεν πρεπει να υπαρχει και πολυ death metal κοινο στην ελλαδα

οπως δεν μαζευουν τα αντιστοιχα μεγαλα εμπορικα ονοματα κοσμο αναλογο με τον κοσμο που μαζευουν στο εξωτερικο

ετσι και δω οι cannibal δεν θα μαζεψουν αναλογο κοσμο που μαζευουν στο εξωτερικο

Mα Ελλαδα δεν μαζευει σχεδον κανενα ονομα κοσμο:p:p
Μ εξαιρεση κατι Paradise Lost,Anathema,Blind Guardian klp klp ολες οι συναυλιες μεσα μπαινουν αλλα αυτο ειναι off topic οποτε κλεινει εδω η παρενεθση.
Παντως αν δεν εχει κοσμο και τωρα δεν το βλεπω να ξαναερχεται death metal πακετο στο Τζατζικισταν.

νταξ παντως αν εξω μαζευουν ενα γκαγκαριν
λογικο δεν ειναι εδω να μαζευουν ενα Αν???

Με μια διαφορα ομως!!!

Αυτες οι μπαντες οταν κυκλοφορουν αλμπουμ οπως ολες αυτες που ειναι σ’αυτο το πακετο κανουν 2 ευρωπαικες περιοδειες την ιδια χρονια με αποτελεσμα να περνανε απο τις ιδιες πολεις (με διαφορα 6μηνου βεβαια) 2 φορες.

Οποτε αν υποθεσουμε οτι οι Cannibal επαιξαν το Φεβρουαριο που περιοδευαν αν δεν κανω λαθος με Amon Amarth σε 5-6 Γερμανικες πολεις τωρα που θα ξαναπαιξουν θα χουν παλει κατα μεσο ορο 800-900 ατομα στη ξεφτιλα.

Αυτο Ελλαδα δεν θα συνεβαινε ποτε.Εδω βλεπεις μπαντες που δεν εχουν πατησει ποτε το ποδι τους να ρχονται και με καλο δισκο και να κανουν 300 ατομα.

Να θυμηθουμε την τελευταια Νile συναυλια?
την Cynic αρχες Ιουλιου οπου η προσελευση ηταν να γελαει ο κοσμος?
την τελευταια Deicide το 2002 που επαιζες μπαλα στο Gagarin
η’ το Pestilence,Grave,Βenediction φετος
την ξεφτιλα στους Suffocation που πρωηρθαν το 2007 και παρ’ολα αυτα δεν ειχε κοσμο
και τοσα αλλα.
Αυτο που εγραψες στο προηγουμενο ποστ σου τα λεει ολα.Δεν υπαρχει κοινο!!!

στην γερμανια παντως μπαντες επιπεδου κανιμπαλ δεν μαζευουν και πολυ παραπανω σε δικο τους λαηβ. 600-700 μαξ, και αυτο οταν εχουνε καλο σαπορτ.

ο λογος βεβαια ειναι οτι εκει τους βλεπουνε καθε χρονο, και πολλες φορες και 2 και 3 φορες μεσα στην ιδια χρονια, απο τον καιρο του tomb of th mutilateed

edit : με προλαβε ο αποπανω

γνωστη μου βερολινεζα 30κατι εχει δει στην πολη της 16 φορες τους κανιμπαλ κορπς. end of discussion

Obscura γαμω!Το οτι δν υπαρχει κοινο ειναι καθαρη αληθεια και συμφωνω με inhuman guitar…

Lol, εγώ πάντως είμαι σίγουρη οτι θα είναι τιγκα ο τόπος ρε [παρόλο που όοοντως προφανώς δν γίνεται να ακούει όλος ο κόσμος εδώ death όπως ακούνε τα σκυλάδικα]…!
Και μόνο Cannibal Corpse κ Dying Fetus να ήτανε πάλι θα γέμιζε ο.Ο Φαντάσου τώρα που χώσανε και Obscura! Κ Evocation μ’ αρέσανε πολύυυ που τους τσέκαρα, κ Burnt By The Sun επίσης πολύ θετικές εντυπώσεις…
Δλδ ffs, άμα δε γεμίσει το Gagarin μ’ αυτούς τι να πω…

Εμείς πάντως έχουμε πάρει τα εισιτήρια από νωρίς, η παρέα μου έχουμε κατά σειρά τα 7, 8, 9 κ εγώ το 10άρι το καλό :stuck_out_tongue:

εγω εχω το τικετ νουμερο 13…:stuck_out_tongue:

βαλτο να το δουμε:wink:

Kωλοφαρδοι!Βγαλτε βιντ ομπσκιουρα πλζ…:stuck_out_tongue:

Μια χαρα line up ειναι ! Ας ελπισουμε να μην γινει καμια ακυρωση λογω χαμηλης προπωλησης…

Δεν νομιζω οτι θα γεμισει το Γαργαριν τουλαχιστον οχι σε τετοιο βαθμο που να τριβουμε τα ματια μας!!!
Πιστευω οτι αν κανει 700-750 εισητηρια, δεδομενων των οσων τραγικων εχουμε δει τον τελευταιο καιρο θα μιλαμε για επιτυχια.

Το κορυφαιο ειναι οτι ολες οι μπαντες του πακετου (δεν ξερω βεβαια για Evocation γιατι δεν εχω ασχοληθει)
κυκλοφορησαν αλμπουμ φετος πραγμα σπανιο,δηλαδη να βλεπουμε 4 γκρουπς που ερχοντα για λαιβ με φρεσκο υλικο στις αποσκευες τους:D

αν εχει 700 ατομα μια χαρα θα ειναι… το λογικο ειναι να εχει περιπου 450-500 ατομα… τοσα περιμενω…

Θα έχει πολύ παραπάνω από 500 άτομα. Δεν ξέρω αν θα γεμίζει αλλά σίγουρα άδειο δεν θα φαίνεται.

μακαρι…για να δουμε…

κ γω κανα 500αρι λεω,μακαρι να ειναι παραπανω!

Μάλλον δεν έχετε ξαναπάει σε λαιβ των Καννίβαλων.