Cannibal Corpse/Dying Fetus/Evocation/Obscura 16+17 Οκτωβρίου Αθήνα/Θεσσαλονίκη

το ψηνω το live, αλλα αμφιταλαντευομαι αναμεσα σε αυτο και στους paradise lost…
εχω ακουσει παντως οτι στα live οι καννιβαλοι δεν αφηνουν τιποτα ορθιο…

εγω θα παω σιγουρα…500 ατομα λιγα δεν ειναι? γιατι δεν το μεταφερουν στο ιδρυμα μειζωνος στο 56(που χωραει πανω κατω 2.000) ακριβως οπως οι opeth? θα τα σπασουν σιγουρα στο live.ποσο ειναι η τιμη προπωλησης???

Cannibal Corpse στην Αθηνα?
καλη φαση.αλλα ποσο θα χει το εισητηριο???
Σε τετοιες συναυλιες πρεπει να ειμαστε παροντες

οχι εκει ρε φιλε,ο ηχος ειναι αθλιος,σα παρκινγκ αεροπλανων απο παλιες ταινιες ειναι!!36 εχει το εισητηριο

Πιστεψε με οταν γραφω οτι αν σπασει το φραγμα των 700 θα ναι θαυμα ξερω τι λεω.
Αλλο Opeth αλλο Death Metal στην Ελλαδα.οι πρωτοι εχουν πολυ λαο εδω οι death metal μπαντες παλι ουτε τους μισους.Οποτε το να γινοταν το λαιβ στο Ιδρυμα μαλλον θα ταν η μεγαλυτερη επιχειρηματικη αυτοκτονια που θα χε κανει ποτε διοργανωτης συναυλιων :stuck_out_tongue:

Dutch bass player Jeroen Paul Thesseling (OBSCURA, ex-PESTILENCE) announces that he won?t be able to join the upcoming European tour with OBSCURA.

?Due to a very busy schedule in October it?s impossible this time for me to play these 23 shows in a row. The bass duties will be temporarily taken over by the German bassist Jacob Schmidt (DEFEATED SANITY)?. Thesseling assures that he will try to play as many shows as possible with OBSCURA.

Ρε χωρίς τη μπασσάκλα; πιφ :stuck_out_tongue:

αυριο παω κ γω για το εισητηριακι μου!!!

Ε ΟΧΙ…έχει γίνει το θαύμα και θα δούμε Obscura και θα λείπει ο μάστερ? Γαμώ την τύχη μου μέσα#-o

Καλα λεει ο μαστερ ρε.Αμα δεν εχει αταστο thesseling ειναι μιση διασκεδαση

Ετσι για να φτιαχνομαστε λιγακι οσο πλησιαζει.

ps. απωλεια το μπασο για τους obscura :confused:

πως παει η προπωληση?? ξερει κανεις??

τσιμπησα και γω το εισητηριακι μου νουμερο 0048:D

αντε δεν περναν οι ωρες!!!ζομπι ντου!!!

παιδια αν μαθει κανεις κανα σετλιστ ας τ ποσταρει…

To τελευταίο σετλιστ που βρίσκω είναι στην Αυστραλία πριν κάνα μήνα…Έπαιξαν και στην Ισπανία προχθές αλλά δεν έχει ποσταριστεί κάτι.

http://www.setlist.fm/setlist/cannibal-corpse/2009/unsw-roundhouse-sydney-australia-43d79357.html

Επίσης, διάβασα όλα τα παραπανω ποστ σχετικά με την προσέλευση του κόσμου. Γενικά θεωρώ ότι πρόκειται για ένα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ billing.Αλλά δεδομένου ότι την επόμενη μέρα παίζουν οι Paradise Lost (που όλοι ξέρουμε τι είναι για την Ελλάδα) και ότι υπάρχει μια αρκετά μεγάλη συν(κ)αυλιακή κίνηση αυτό τον καιρό, νομίζω ότι το κοινό δε θα ξεπεράσει τα 500 άτομα. let’s be realistic. Οι C.C. έχουν τεράστιο ειδικό βάρος για το χώρο (βασιλιάδες, μάγκες -θα έλεγα κι επιστήμονες αλλά αυτός ο όρος δικαιωματικά πάει στους carcass), αλλά δεν παύουν να είναι death metal. Έχουν συγκεκριμένο κοινό κλπ.

Βέβαια υπάρχουν κι αυτοί που εκπορνέυτηκαν για να πάνε και στα 2 λαηβ. Σε καλό μου, είμαι σχεδον 30 χρονών τα 2 απανωτά με κουράζουν. Θα κάνω την πέτρα μου καρδιά και μέχρι να τελειώσει το λαηβ θα είμαι stripped, raped and strangled, fucked with a knife, slain,bent backwards and broken και τα ρέστα. Επίσης, μαζί με τον Ουλβα, θα είμαστε μπεριντ ιν δε μπακ γιαρντ.γιεα.

Prepare for the parting of the air,The breath, the ascent…τι μαλακίες λέω πρωί πρωί. προετοιμαστείτε να γίνουμε κιμάς

ε δεν νομιζω οτι εχουν το ιδιο κοινο τα 2 γκρουπ, ουτε κατα διανοια δλδ, εκτος απο λιγες εξαιρεσεις…βαρα τα ρεντ μπουλ απο τωρα, γιατι στο χαμμερ σμασντ φεης θα σε πεταξω μεσα στο πιτ :!:

ου ρε οπισθοδρομικέ κολληματία. Γιατί να μην έχουν το ίδιο κοινό? Μπορεί ένας κάφρος να ακούει κανιμπαλ κορπσ και ντιντς οφ φλεσσσ και μετά ν ακούει παρανταησ λοστ και σιντερέλλα και κινγκ νταηαμοντ και μοργανα λεφεη. Και ντουραν ντουραν μη σου πω. Και ηδη ξέρεις 3 που θα πάνε ΜΕ ΧΑΡΑ και στα 2

υστερ(ι)όγραφο : νταξ σε μεγάλο ποσοστό έχεις δίκιο, οκ?

Νο μανι νο τσοης ιν δις λαηφ γουη γκατ νο βοης.

Αν δεν έχεις λεφτά βάκιλλε νέε μου, εκπορνεύεσαι