Carcass - Surgical Steel

Είδες???Αυτό λέω και εγώ. :stuck_out_tongue:

Ελάτε βρε μην τα παίρνετε όλοι με τη μια και αρχίζετε τα κραξίματα. Επιχειρήματα.
Και για τα τυπικά μπάσταρδε έχω αναφερθεί ήδη στο δίσκο στο death metal thread αλλά δεν ξέρω αν το παρακολουθείς.

Όχι δεν ήταν σίγουρος αν του αρέσει ή οχι. Και τον βοήθησα να πει αυτό που σκέφτεται μιας και έχει λιώσει τα καινούργια. Αν τα λιώσεις παράλληλα θα καταλάβεις τι παίζει. Τώρα δεν νομίζω να το είπε για να συμφωνήσω μαζί του. Έλεος δλδ

Και πάλι όμως Norda αυτό που είπες για τα άβαταρ μας ήταν εντελώς άκυρο… με λίγα λόγια λες “You are not worthy to give your opinion on the latest Carcass record because you like Dark Tranquillity” είδες το είπα και στο αγγλικό, φιλάκια. :slight_smile:

Thanks for the English darling, it’s better for me. Ε, οκ, είδα το θρεντ και τα πήρα λίγο, μου γύρισε το μυαλό. Γιατί απογοητεύτηκα με τον δίσκο και τον έκρινες τρομερό χωρίς επιχειρήματα και επειδή διαφωνώ, και ο άλλος δεν ήξερε αν του αρέσει ή όχι.
End of conversation for me, sorry if I was α bitch. :frowning:

It’s fine. Εμένα μου άρεσε, εσένα ίσως όχι, ο καθένας έχει την γνώμη του! :slight_smile:

Μια χαρά δισκάρα είναι.
Μόνο του μείον η παραγωγή που θυμίζει περισσότερο Arch Enemy. Aλλα Carcass και σαπίλα είχαν ψιλό-ξεχωρίσει από τα 90’s ακόμα.
Κατά τα άλλα όλα τα στοιχεία Carcass (εποχής Necroticism και Heartwork) είναι εκεί.
Και μελωδικά σημεία, και riff-άρες και το κλασσικό tremolo picking και τα πάντα.

Για μένα είναι από τις καλύτερες κυκλοφορίες που άκουσα φέτος και για να πω την αμαρτία μου, δεν το περίμενα και με μεγάλη ανυπομονησία.

Δεν ακουγα ποτε carcass και τα λοιπα αλλα το καινουριο μου αρεσε πολυ επειδη θυμιζει flower kings.

Μου αρέσει, το ακούω ενάμιση μήνα τώρα χωρίς να το βαρεθώ, πιστεύω πως στέκεται άνετα δίπλα στα Necroticism και Heartwork. :slight_smile:

…death δίσκος της χρονιάς για μένα…σκάει στα αυτιά μου τώρα μετά από μια δισκάρα των Death, και το ένα πολύ καλό τραγούδι διαδέχεται το άλλο…δισκάρα:):!:

Και σ’εμένα άρεσε πολύ. Ο δίσκος θερίζει! Πάνω απ’όλα εμπιστεύομαι τα ίδια μου τα αυτιά. Βέβαια εγώ γουστάρω και το [B]Swansong[/B]…Πάντα θα υπάρχει λίγη γκρίνια από κάποιους αλλά τι να κάνεις γούστα είναι αυτά.:slight_smile:

Μετά από καιρό, η άποψή μου έχει παγιωθεί στο 8.5 με έντονη συγκίνηση και λατρεία για την μπάντα. Είναι πάρα πολύ καλός δίσκος και οι μελωδίες τους είναι μια χαρά ατύρωτες και πραγματικά δεν νιώθω καθόλου αυτούς που λένε ότι τους ακούγεται Arch Enemy. Υπάρχει τεράστια διαφορά.

Επίσης να πω ότι η συνέντευξη στο Χάμερ ήταν απολαυστικότατη και παίρνουν εξτρά μπόνους για την φάση.

Speaking of which, είχαν δώσει κι εδώ ωραία συνέντευξη για όποιον ενδιαφέρεται:

Γαμάτη. Μου αρέσει που μιλάνε ευθέως και σαν άνθρωποι.

Θενκς. Ωραίος κι ο Bill, αλλά ειδικά ο Jeff είναι φοβερά ευθύς χαρακτήρας και εξαιιρετικός τύπος. Έγινε και λίγο φασαρία με αυτά που λένε για τους Arch Enemy…

Θύμωσε πάλι η Άντζελα; :stuck_out_tongue:

Εμένα το “μου ακούγεται Arch Enemy” πάει περισσότερο στον Andy Sneap παρά στη μπάντα.

…εμένα, μόνο στο Intro μου ακούγονται Arch Enemy, απ’την ώρα που θα σκάσει το Thrashers Abattoir θυμίζουν Carcass και μόνο Carcass:):!:

Ναι αρχίζω να πιστεύω σιγά σιγά και εγώ το ίδιο μιας και είπα να του ξαναδώσω μερικές. Πάντως το ζορίζω για να το ξανακούσω. Δεν είναι κακό άλμπουμ, δεν ξέρω ίσως ο καιρός να το δικαιώσει.

Καλο δισκακι ειναι κατα τη γνωμη μου.

σαν παραδοσιακός τύπος περιμένω να έρθει στα χέρια μου γιά να το βάλω να παίξει
εδώ τα παλιά χρόνια ξερογλυφόμασταν με Blackstar. δεν θα χύσουμε κουβάδες με νέο CARCASS??? :stuck_out_tongue: