Catharsis/Requiem/From the Depths

Availability: Out of Stock

:stuck_out_tongue:

Δε μπήκα στον κόπο να το δω, είμαι σχεδόν σίγουρος πως θα τα χει πάρει ο dude.:stuck_out_tongue:

red waves τσέκαρε scarecrow distro

εγώ από 7inch distro πήρα 2 κόπιες αυτή τη βδομάδα (που ήταν και οι τελευταίες μάλλον…). δεν ξέρω αν θα ξαναφέρει, αλλά τσέκαρέ το.

Η 2η για ποιον ειναι??? :stuck_out_tongue:

Thanx παιδιούνες, θα τσεκάρω!

ρετς.

Στο scarecrow distro ρώτα, όπως είπε και ο worst enemy. Εγώ εκεί το αγόρασα πριν κανά δίμηνο.

Bump, για να ρωτησω μηπως ξερει κανεις ποιος εχει κανει το εξωφυλλο του arsonist’s prayer.Ξερετε αυτο με την μασκα και το βιολι.Μου ειπαν το ονομα ,αλλα δεν το συγκρατησα.Επισης μου ειπε, οτι ο συγκεκριμενος καλλιτεχνης εχει κανει αρκετα εργα παρομοιου υφους.

Πρωτοάκουσα Catharsis πρόσφατα και χτυπούσα το κεφάλι μου στον τοίχο που δεν άκουσα νωρίτερα. Απίστευτοι, απλά. Το Passion το έχω λιώσει, το Samsara όχι αρκετά ακόμα. Το Arsonist’s Prayer έγινε από τα αγαπημένα μου κομμάτια ever από την πρώτη κιόλας ακρόαση, είχα μείνει κάπως… -> 8O

From the Depths όσα κομμάτια έχω ακούσει γαμάτα, Requiem δεν έχω ακούσει τίποτα. Ντροπή μου. :confused:

Το Passion ξέρει κανείς αν μπορώ να το βρω πουθενά? (Ναι ξέρω, έχουν ρωτήσει κι άλλοι, έχω κοιτάξει σχεδόν παντού αλλά τίποτα :()

Για δες στο scarecrow αν έχει ακόμα.

Μηπως λες τον Drooker? Ψαχτον, δεν ειμαι σιγουρος.

Αυτον ελεγα ,αλλα τωρα που το εψαξα ,μπορει και να μου ειπαν μαλακιες οτι ηταν δικο του το σχεδιο

Μπα, δεν. Έχει το split με Newborn όμως :smiley:

Καινούριο σπλιτ From The Depths με Next Victim (δεν τους ξέρω):

Κατά τα άλλα ήρθε τις προάλλες από CrimethInc. το Germinate και είναι μια ομορφιά.

XA! Nα και μία φετινή κυκλοφορία που με’ ψησε κατευθείαν να την ακούσω!

(Με κάποιες πρώτες ακροάσεις έχω να πω πως: )

Η πλευρά των[B] from the depths[/B] γαμάει. 4 πολύ ωραία κομμάτια, πάνω κάτω στο στυλ που τους μάθαμε, με λίγο περισσότερο (όμως) κατεβασμένες ταχύτητες. Το [B]for us the horizοn[/B] (το πιο γρήγορο κομμάτι τους στον δίσκο) τα Σ-Π-Α-Ε-Ι.

Τώρα ντάξει, οι [B]next victim[/B] ούτε στον άλλον δίσκο που έβγαλαν πέρσυ (2010 νομίζω) με εντυπωσιάσαν τόσο, ούτε και τώρα. Ώστοσο ντάξει και την πλευρά τους μπορώ να την ακούσω με ευκολία. (τους [B]nagaf[/B] για παράδειγμα με τους οποίους οι from the depths έβγαλαν το germinate [B]και[/B] σε σπλιτ τους προτιμω πολύ περισσότερο. μπαντάρα)

Γενικώς το δισκάκι και θα ακουστεί κι άλλο και θα αγοραστεί:p

Στο σαιτ των from the depths μπορείτε να τον κάτεβάσετε όλοκληρο εντελώς δωρεάν, ή και να δώσετε κι ένα μικρό ποσό για τα έξοδα των ηχογραφησεων κλπ. Το download περιλαμβάνει lyrics, και εικόνες από το απίστευτο artwork του δίσκο:wink:

To peace in our time ειναι απο τα καλυτερα κομματια που εχει γραψει ο Brian D.Γενικα πολυ ωραιο split.Και η μερια των next victim μ’αρεσε αρκετα.

Πω, ζηλεύω, ωραία τα λέτε, αλλά από σαββατοκύριακο θα ευκαιρέσω να το καυτεβάσω. 'Αντε να δούμε.


Εντωμεταξύ η τύπισσα είναι μεγάλη ΦΩΝΑΡΑ. Κρίμα πως το λαιβ δε μπόρεσε να τα βγάλει καλά…

Τελικά δεν άντεξα, το κατέβασα από χτες, :stuck_out_tongue: Ωραία κομμάτια, αλλά [B]’‘Lullaby’’[/B], ρε μαλάκες, πως και δεν το σχολιάσατε κανένας; [U]Άνετα[/U] από τα καλύτερα From the Depths κομμάτια, η Monika δίνει ρεσιτάλ, ενώ χώνουν και νέα, ενδιαφέροντα στοιχεία (η κιθάρα στην αρχή, το εφέ για το ‘‘νανούρισμα’’ στο τέλος). Πραγματικά φοβερό.