Σε μείωση τιμών στα CD στοχεύει η Universal

Δεν διαφωνω με τους απο πανω αλλα επιτρεψτε μου να εχω μερικες αμφιβολιες ως προς τη πραγματοποιηση τους…

Το Public μέχρι σήμερα είχε 10 ευρώ συγκεκριμένα CD (και καινούργια). Εγώ ήθελα το 1ο από Μέλισσες και μαντέψτε ποιας εταιρείας ήταν. Universal! Άρα, δεν αποκλείεται ν’ άρχισε ήδη να το κάνει, με τα εμπορικά είδη πρώτα και στη συνέχεια σε ό,τι καλλιτέχνες έχει.

Το αν θα πραγματοποιηθουν ολα αυτα κανεις δεν μπορει να το ξερει, αλλα ειναι ευχη ολων μας… Αλλιως το εχουμε ξαναπει ολοι, δεν ειναι βιωσιμες οι δισκογραφικες… Και νομιζω οτι και οι ιδιοι το καταλαβαινουν αυτο…

και εγω μια απο τα ιδια

Μέχρι τώρα δεν έχουμε δει φως, απ’την ‘‘μείωση’’ των τιμών:):!:

Μην το λέτε αυτό. Εγώ θεωρώ ότι οι τιμές είναι καλύτερες…

Για τους πωλητές…

Μα…Αυξήθηκε ο ΦΠΑ!Οι Βενζίνες!

Και το ΔΝΤ; Πού το πας; Για να μην πω και τίποτα άλλο και με κόψει το ΕΣΡ του φόρουμ… άντε με τα μπ…

Πάντως προσωπική εκτίμηση μου είναι ότι σε λίγο καιρό οι “Deluxe Editions” που δεν τις αγοράζει κανείς πια, σε κάτι καταστήματα (βλ. Metropolis) θα πάνε στα stands με τις προσφορές.
Το θέμα είναι ΠΟΤΕ θα γίνει αυτό για να μαι εκεί (μουαχαχα).

Οι οποίες τώρα κάτω από 21-22 ευρώ δεν τις βρίσκεις στα Μετρόπολις:):!:

Ναι και κάποτε το Metropolis είχε τις προσφορές 6,90, τώρα 7,50 και πλέον πολύ λιγότερα κομμάτια… (όσον αφορά τον Πειραιά, γιατί λόγω δουλειάς δε μπορώ εύκολα να ανέβω Αθήνα) και οι καινούριες κυκλοφορίες κοντά στο 20ευρο και πολύ μικρότερη ποικιλία από πριν και…σταματάω τη γκρίνια…

Τα ιδια και στην Αθηνα…