Ποσο μεγαλη την εχετε? (τη συλλογη δισκων/cd σας... )

Σκοπος αυτου του thread ειναι να τις βγαλουμε εξω και να μετραμε ποιος την εχει μεγαλυτερη…#-o

Λοιπον, ξεκινωντας, εχω γυρω στα 4500 βινυλια (πρωην dj) απο αυτα τα 1200+ ειναι rock/metal…Δεν υπολογιζω και καμια 500ρια 45"ρια που πεταξε η μανα μου στη μετακομιση …

Αυθεντικα (οχι απ’τον αραπακο της γειτονιας) cdia γυρω στα 1500 πολλων ειδων, και αλλα 600 πανω κατω απ’αυτα που τα βλεπεις αλλα δεν βγαζεις απ’το cd case…

Οσο για mp3s/ogg ο εξωτερικος 200ρης ειναι γεματος rock/metal και δεω εχω αξιωθει να δω ποσα cd/dvd ακομα εχω πεταμενα εδω κι’εκει…

Ξεκινησα το dj-λικι στα 14 μου, στο bar ενος φιλου και μπηκα στην αρρωστια της συλλογης με το κεφαλι…οταν πηγα αγγλια για σπουδες κουβαλουσα τα βινυλια με τις κουτες…

Εγω την έχω γύρω στους 50 πόντους τη δισκοθήκη μου. Ούτε δισκοθήκη Αράπη να ήταν#-o

μετά το ποστ του elusive δεν πρόκειται να απαντήσω σε αυτό το thread

Παρεμπιπτοντως υπαρχει κι αλλο σχετικο τοπικ…

Παντως ομολογω πως η συλλογη του Elusive ειναι αριθμητικα εντυπωσιακη αν μη τι αλλο…:respect:

Νομίζω πως εκείνο ήταν μόνο για αυθεντικά.
Εγώ έχω γύρω στα 500 γνήσια album και γύρω στα 1000+ αντιγραμμένα ή κατεβασμένα.

αμαν…που παω ξεβρακωτος στα αγγουρια.και νομιζα οτι η δικια μου ειναι μεγαλη.γυρω στα 250-300 ειναι

Δεν είναι και μικρή. Λίγα άτομα έχουν τόσα γνήσια.:wink:

άλλο ένα topic για εκτόνωση ματαιοδοξίας:roll:

Σωστός ο Ροδόλφος.

Τέσπα, γύρω στα 250 cd και γύρω στα 300 βινύλια.

Nταξ, ειπαμε την εχω μεγαλη αλλα οχι κι’ετσι ρε μαγκες…

Το μεγαλυτερο ποσοστο των βινυλιων/cd ειναι απο 2 bar που εχουν κλεισει και τα πηρα κοψοχρονια μαζι με ενα ζευγαρι technics mk2…Ενας γνωστος μου, ελληνοκαναδος, μου ριχνει στ’αφτια…στο υπογειο του σπιτιου του εκτος απ’το tama drumset και τα home studio εργαλεια του, εχει ενα τοιχο γεματο απο βινυλια, κατηγοριοποιημενα ανα ειδος και καλλιτεχνη που φτανουν ανετα τα 10.000 και βαλε…

Εγω ακολουθω αλλη τακτικη…

Οπως ελεγαν και οι παλιοι, μαζευε κι’ας ειν’και ρογες…εεε…μαζευω κι’εγω…

Βεβαια εχω να κατσω ν’ακουσω βινυλιο κανα χρονο, αλλα τι να κανουμε, ας οψεται η δουλεια που επιβαλει pc, οποτε μαζευω πια περισσοτερο mp3s, και αν κατι καλο πεσει στην αντιληψη μου στο τσιμπαω…

PS

Μου λειπει το 12" Nine to the Universe, για να ολοκληρωσω τη δισκογραφια του Hendrix…
Αν ξερετε κανενα να το εχει/πουλαει σφυρατε…

δεν θα το ελεγα…τουλαχιστον δεν ειναι του στυλ…τι μαρκα μπυρα προτιματε, ποσο μακρια φτυνετε-χυνετε, τι δικτυο κινητης εχετε και παει λεγοντας…στην τελικη αν δεν γουσταρεις τραβα postaρε αλλου…

Ο.Μ.G.8O :bow: :bow2:

Εγω ειχα πολυ λιγα, αλα τα τελευται 2 χρονια απεκτισα πανω απο 100… Συν αυτα που ειχα, υπολογαω καμια 200αρα…:slight_smile: Αλλα δτρεπομαι μπροστα στον Elusive…:-s

Ρε γμτ, εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται και υπάρχουν άτομα που μέσα σε 2-3 χρόνια αποκτούν γύρω στα 300 γνήσια cd`s. Eγώ που αγοράζω συστηματικά γύρω στα 8 χρόνια πάνω κάτω 500 έχω μαζέψει. Που στο διάλο τα βρίσκουν τα λεφτά???
ΖΗΛΕΥΩ :frowning:

Με καλο οικονομικο προγραμματισμο,χτυπωντας κυριως προσφορες και second hand και κοβοντας απο αλλα εξοδα το κατορθωνεις ανετα.:wink:

Για ρωτηστε τον Angmar…:stuck_out_tongue:

lol. μπηκα για 5 λεπτα εν τω μεταξυ να δω κατι ασχετο.:stuck_out_tongue:

βινυλια, σιντια, κοπιες ολα μαζι 9.000 αλμπουμς περιπου. τα κανω λιστα σιγα σιγα και ειμαι καπου στα 8.400 στη λιστα νομιζω. μπορει βασικα και να κανω λαθος και να χω περισσοτερα ή λιγοτερα. το θετικο ειναι οτι ενα πολυ μεγαλο μερος τους το χω ακουσει σχετικα καλα…καποια αλλα βεβαια ενδεικτικα. σκεψου οτι υπαρχουν σι ντι που εχω αγορασει εδω και μηνες και δε τα χω ακουσει.:lol:

οταν βεβαια βλεπω κατι που εχω κοπια, αν το βρω φτηνα το παιρνω. αρκει να μου αρεσει βεβαια:p

@Αngmar=εκκολαπτομενος Γ.Πετριδης…:smiley:

Εγω ολα μαζι cd-βινυλια γυρω στις 2.500.

Ε καλά, εσύ έχεις κατεβάσει και το μισό internet…

Aλήθεια, μόνο εγώ έχω λιγότερα γνήσια από κατεβασμένα/αντιγραμμένα ???:-k

Περιπου τοση <-------------->

                                                                               Κλιμακα 1:1000

διορθωση: δεν κατεβαζω ιδιαιτερα. κυριως κανα καλο bootleg video αν ειναι. ασε που τα 8.000 περιπου τα χα πριν καν βαλω dsl (πριν εναμιση χρονο δηλαδη). μπορει να κατεβασω κατι για να συμπληρωσω τη συλλογη, που αν το βρω σε καλη τιμη βεβαια το αγοραζω. ετοιμαζομαι τωρα να χτυπησω τη συλλογη του ντανζιγκ και τις προσφορες στον πατση. τα ριμαστερ νεβερμορ ειναι πολυ δελεαστικα…