Ποσο μεγαλη την εχετε? (τη συλλογη δισκων/cd σας... )

Aυτο ακριβως…ενα Play Room για να γουσταρουμε…Βαλε και ενα μπιλιαρδο στην μεση για τρελα γουστα…!!:smiley:
Ενταξει αν το θελουμε πολυ θα το καταφερουμε.8)

Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο συμφωνω με αυτο!

Ωπ! Δυνατος!:smiley:

Εγω πρεπει (λογικα) να εχω καπου 1300-1400 original μαζι με καποια promos που μετραω.

Βασικα ειμαι της λογικης ‘‘οτι εχω κανει κριτικη = το μετραω’’ απ’ την αποψη οτι εχω ριξει μια αλφα προσπαθεια / δουλεια γι αυτο.

Στα πρωτα μου χρονια ως editor εριξα απειρες ακροασεις σε καμμενα χεβυ. =\

Στο δικο μου εχει αρκετο χωρο!!Για φερνε απο εδω:p

Εγω εχω καμια 240 αλμπουμ και θα ηθελα καποια στιγμη εκτος απο cd να αποκτησω και βινυλια! Ειδικα κατι μεταχειρισμενα-καμμενα που εχω σταμπαρει ^^

Eπαναφερω…ποζεριαστειτε ελευθερα.:stuck_out_tongue:

αυθεντικα γυρω στα 70…

Ποζεριάζω τα περίπου 200 σιντιά και 1 ολόκληρο βινύλιο!

και νομίζω καλά είμαι αν σκεφτείς την ηλικία μου…:roll::roll:

Original είμαι πάνω από 1000 και μάλλον κάτω από 1500 στην τελευταία καταμέτρηση.
Τα promos πνίγουν ένα δωμάτιο αλλά δεν τα μετράω γιατί ό,τι μ’ αρέσει τρελά συνήθως το αγοράζω.
Έχω 10-15 βινύλια (:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: πράγματα που έχω ψάξει και δεν έχω βρει σε άλλο φορμάτ)
Ελάχιστα κατεβασμένα, αρκετές αντιγραφές.
Η μαλακία είναι πως από τα τόσο cd που έχω το ένα τρίτο (στην καλύτερη) είναι μαλακίες…:roll: :roll: :roll:
Γενικά από τότε που άρχισα να πληρώνω τη μουσική από την τσέπη μου έχω μαζευτεί τρελά (εκτός κι αν βρεθώ σε δισκάδικο με κακό Angmar :D)

Νόμιζα ότι ήμουν σε καλό δρόμο αλλά βλέπω πως εδώ μέσα με έχετε :-k :-k :stuck_out_tongue:

Μόνο καμιά 60αριά…
Ξεκίνησα αργά :-s
Σιντιά ε.

Προσέχτε τι δηλώνετε αγορασμένα, επίσημα και λοιπά, γιατί ανάμεσά μας μπορεί και να κυκλοφορούν ρουφιάνοι της εφορίας…σφίξαν τα πράματα.
Εγώ παιδιά 5-6 κομάτια έχω και αυτά μεταχειρισμένα, ε;

κι εγώ λίγα πράγματα έχω γύρα στα 30 άρχισα βέβαια κι εγώ πρόσφατα τη συλλογή. Δεν υπάρχει όμως και περίσσευμα χρημάτων ειδικά μετά από τη φετινή συναυλιακή τρέλα #-o

Τα τελευταια 3 χρονια αγοραζω cd πιο πριν ειχα λιγα.
Πρεπει να εχω καπου στα 300 παρα κατι λιγα cd και κανα 30αρια βινυλια.

Το καλοκαιρι ξεκινησα να αγοραζω…Γυρω στα 50 ειναι.Αυξανεται συνεχως ομως:p

το θέμα είναι πως όση και να την έχουμε, ποτέ δεν είναι αρκετή :stuck_out_tongue:

Θα συμφωνήσω απόλυτα!:stuck_out_tongue:

215 cdia μετρημένα :stuck_out_tongue: … και κάθε χρόνο παίρνω γυρω στα 35-50 … γιατι δεν παιζουν άλλα money … αυτή τη στιγμή , αν είχα γυρω στα 500 θα έλεγα οτι εχω όσα χρειάζονται , για να χω μια σχετικά πλήρη εικόνα του μεταλ … στόχος για όταν ψωφήσω ειναι τα 5000 που έχω ακουσει οτι εχει ο Κωφιδής ( και ίσως και αλλοι απο εδω μέσα :stuck_out_tongue: )

Σωστοοος ο παιχτης.

αυτα ειναι τα τυχερα.

παιδια το μελλον ειναι το βινυλιο.οσοι εχετε βινυλια απο μπαμπαδες/συγγενεις κλπ ειστε πολυ τυχεροι

cd = πλαστικουρα.

υποψιν δεν εχω ουτε ενα βινυλιο σπιτι μου αλλα συνειδητοποιησα την ηχητικη διαφορα…

Είχα την τύχη να ξεκινήσω να μαζεύω πριν 6 χρόνια, αλλά παράλληλα την ατυχία να συλλέγω όχι στην συχνότητα και την ποσότητα στις οποίες ήθελα…'Εχω γύρω στα 350-400 cd και καμιά 40αριά βυνίλια…

Ντάξει σίγουρα cd θα μπορούσα να’ χω πολύ περισσότερα… Βυνίλια δεν έχω κι εγώ καιρο που’ χω ξεκινήσει να μαζεύω αλλά είναι μεγάλη κάυλα…Awake ξεκινα!

Tουλάχιστον χαίρομαι που σε εποχές προinternet κάποια cd μοχθούσα για να τα βρω και τελικά τα έβρισκα…Μερικά είναι και αρκετά σπάνια…Απίστευτη ευχαρίστηση.

Δυστυχώς πολύ λίγα για τα χρόνια που ακούω (1996 αγόρασα το πρωτο μου cd) αλλα δυστυχώς τα οικομικά μου ποτέ δεν ήταν καλά. :frowning:

705 μετρημένα cd (εχω λίστα στο excel που τα καταγράφω). Αναφέρομαι φυσικα μόνο στα αγορασμένα και όχι σε cd απο περιοδικά και εφημερίδες (μερικά δίναν κανονικά άλμπουμ) που ετσι και αλλιώς δεν είναι και παρα πολλα. Τωρα στις κασετες έχω άλλες τόσες πάνω κατω ή μάλλον είχα τόσες πανω κάτω αλλα δεν διασωζονται όλες μέχρι σήμερα. Βινύλια τίποτα. Επίσης 6 VHS και 7 DVD αυθεντικά όλα. Και εννοείται δεν μετράω ότι έχω κατεβασμένο.

σημερινή καταμέτρηση:

419 cd

78 βινύλια 9"-12"
23 >> 7"

36 κασέτες εργοστασίου
13 demo-tapes