Ποσο μεγαλη την εχετε? (τη συλλογη δισκων/cd σας... )

Καλά ντάξει πρέπει να το χα δει παλαιότερα και να μου ήρθε υποσυνείδητα ο τίτλος (η ομοιότητα είναι προφανής)…
…Anyway είμαι σαν την κινεζόμυγα στο Γκουσγκουνόγαλα…:oops: :razz:

Μεσα σ’ενα χρονο αγορασα γυρω στα 200 cds. Πηγαινα καθε Παρασκευη και επαιρνα δυο και καθε σαββατο πρωι και επαιρνα αλλο ενα :D. Πλεον αγοραζω ενα καθε δυο βδομαδες.

Μαμησε τα. Εβαλα κιε γω ενα μικρο φρενο. Τις προαλλες καταλαβα οτι αγορασα γυρω στα 200 albums μεσα σε 8 μηνες. Και αναρωτιομουν τι γιναν τα λεφτα μου. Ευτυχως αναλογικα τα εξοδα δεν ηταν τοσο πολλα.

Ειμαι καταναλωτης (δυστυχως για την τσεπη μου).

Να μας κλεισουν στην ιδια πτερυγα.

Εμένα στην απομόνωση… (το e-bay με έχει καταστρέψει :roll: )

εχω 180 αυθεντικα cdια
τωρα στον υπολογιστη δεν τολμαω να αρχισω το μετρημα

για πε ρε… ποσα εχεις…? :roll:

θα με πάρετε παρέα???:stuck_out_tongue:

ούτε ξέρω τι έχω αγοράσει :-k :-k

από τα 180 περίπου του 2007 με το ένα χέρι στην καρδιά και το άλλο να κρατάει το μέτωπο καθίμενη σε στάση απελπισίας έχω να δήλωσω χωρίς φόβο και πάθος ότι μόνο τα 50 άξιζαν…
σε λίγο θα βγω εγώ από σπίτι για να χωρέσουν τα σιντιά…

περιτό να αναφέρω ΄ότι με τους πωλητές έχουμε γίνει κολλητάρια:p

Με τον έναν μάλιστα πήγαμε και kavantza για μπυρόνια και τα πλήρωσε όλα αυτός φανταστήτε δηλαδή τι τζίρο του χω κάνει

'Η ποσο του αρεσεις…:roll: :wink:

λες???:-k :-k :-k

φάση θα χει θα φάει η μύγα σίδερο και το κουνούπι ατσάλι :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :

ή όλα τα χει η Μαριωρή ο φερτζές της έλειπε:D :smiley: :smiley:

εδιτ βρε εγώ είμαι μεγάλη τι να του αρέσω???

Eλα, στην ακρη η μαλαγανιες!:stuck_out_tongue:

και στην μέση λίγη σοβαρότητα σ΄αγαπώ σε εκτιμώ απείρως αλλά δεν θέλω να λέμε τέτοια οκ?

Αμα αυτο μπορει να αποτελεσει στοιχειο παρεξηγησεις τοτε ή τα Ελληνικα μας ξεχασαμε ή την αισθηση χιουμορ ή δεν ειμαστε για φορα.

Τον τελευταίο μήνα περίπου, που αγόρασα πικ-απ δεν έχω αγοράσει cd`s, μόνο 8 βινύλια :smiley:

Προσπάθησα να πείσω τους γονείς μου να μου δώσουν και τα δικά τους, αλλά είναι συναισθηματικά δεμένοι μαζί τους :roll:

Εγω παλι τα 700 βινυλια του πατερα μου οποτε γουσταρω του λεω και μου τα χαριζει. Θελει να με μορφωσει 8)

Εγώ όντας μικρούλης έχω περί τα 100 άλμπουμ.

Εκανα καταμετρηση προσφατα και πλεον τα cd ειναι περιπου στα 2.200!Εννοειτε ολα original!

Το προβλημα ειναι οτι πλεον δεν χωρανε στο δωματιο…

Γμστ! Στο μυαλο μου (μην πω στην φαντασια μου) εχω οτι το σπιτι μου στο μελλον (δηλαδη οχι των γονιων) θα ηθελα να εχει ενα δωματιο ειδικα για αυτον τον σκοπο! Να ειναι το δωματιο αναψυχης, με μια αναπαυτικη πολυθρονα και γεματο με cd’s και βιβλια!:slight_smile:

αυθεντικα εχω 10-12 σιντια και 100 τραγουδια σε μπ3 τα αλλα τα ακουω απο γιουτιουμπ

:bow: :bow: Αυτα ειναι!

εγω ειμαι γυρω στα 250 αυθεντικα. :smiley:

αντιγραφες και mp3 δεν τα θεωρω ουτε δισκοθηκη ουτε δισκογραφια.:wink: