Celtic F.C

Γιατί το λες; έχω ένα κασκόλ του Παναθηναϊκού (για τα 100 χρόνια) που είναι ίδιο με αυτό των οπαδών της Celtic

περα απο το τρυφιλι απο που και ως που κολαει η σελτικ με το παο?
θα τρελαθουμε ετελως?

περα απο το τρυφιλι απο που και ως που κολαει η σελτικ με το παο?
θα τρελαθουμε ετελως?

Ασε, μην ξυνεις πληγες παλι…:frowning: Τα αποβρασματα οι ουνοι το πηραν (λογικο ειναι με τοσες ισοπαλιες που φεραμε στο τελος) αλλα δεν θα επαναληφθει!:twisted:

Thanks για την συμπαρασταση!!:slight_smile: Παρακολουθεις καθολου τη Celtic?

Καλα τωρα αυτο αστο γιατι εχω ακουσει γαυρους να λενε οτι ειναι Λιβερπουλ επειδη ειναι απο λιμανι και φοραει κοκκινα!#-o#-o Απιστευτη “λογικη”…

Σχετικα με Celtic και ΠΑΟ, σιγουρα δεν εχουν καμια αμεση σχεση αλλα και τι παει να πει αυτο?
Eχω δει πολλους οπαδους του ΠΑΟ στο γηπεδο να φορανε μπλουζες της Σελτικ ή να κρατανε Ιρλανδικες σημαιες (απο την αλλη εχω δει μερικες φορες οπαδους του γαυρου να “βεβηλωνουν” ιρλανδικες σημαιες επειδη εχουν δει πως τις κραταει ο Φορεας!#-o). Δεν ξερω κατα ποσον ολα αυτα γινονται συνειδητα και αν εχουν ιδεα οι οπαδοι του ΠΑΟ τι εκφραζει αυτο που φορανε ή το φορανε μονο για τα χρωματα και το Τριφυλλι οπως λες… Ομως θελω να πιστευω πως οι περισσοτεροι τουλαχιστον απο αυτους εχουν συνειδηση του τι κανουν και αν οντως συμβαινει αυτο ειναι ενα αρκετα καλο βημα. Τουλαχιστον με οσους εχει τυχει να μιλησω εγω φαινεται να γνωριζουν…
Απο κει και περα μας αρεσει και το πρασινο και το Τριφυλλι γιατι παραπεμπει στα αδερφια μας τους Ιρλανδους! Και προσωπικα γουσταρω πολυ που η ομαδα που υποστηριζω στην Ελλαδα εχει τα ιδια χρωματα και τα ιδια εμβληματα με τη Celtic. Ομως πανω απ’ολα υποστηριζουμε τη Celtic για ολα αυτα που ειναι και για ολα οσα εκφραζει και αντιπροσωπευει…


xaxaxa τι σου θυμιζει η εμφανιση των ουνων στην τελευταια φωτο?:lol:

αλλα οτι και να πιστευεις, αυτες τετοιες μπαρουφες δεν τις λες δημοσια:p

θενκς καμμενε σελτικοφιλε για το κατατοπιστικο ποστ

St.Pauli και Celtic…

](http://www.imageshack.gr/view.php?file=jdzoj9ft6fp2woosasg1.jpg)[/IMG]

Οι επόμενες φωτό από οπαδούς της St.Pauli που είχαν πάει στην Κοπεγχάγη για στήριξη στους Κέλτες σε ευρωπαϊκό παιχνίδι

](http://www.imageshack.gr/view.php?file=7yb6ri06felucutns8gz.jpg)[/IMG]

](http://www.imageshack.gr/view.php?file=0okmu2yru3hvp6p6ws7i.jpg)[/IMG]

](http://www.imageshack.gr/view.php?file=xubx13e08l8d0n3ammng.jpg)[/IMG]

[QUOTE=Thorgal;654260]Ασε, μην ξυνεις πληγες παλι…:frowning: Τα αποβρασματα οι ουνοι το πηραν (λογικο ειναι με τοσες ισοπαλιες που φεραμε στο τελος) αλλα δεν θα επαναληφθει!:twisted:

Thanks για την συμπαρασταση!!:slight_smile: Παρακολουθεις καθολου τη Celtic?

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση. Κρίμα που δεν το πήραν αν και είπες ότι δεν έπαιξαν καλά αυτή τη χρονιά και δεν θα το άξιζαν. Δεν έχω καταφέρει να παρακολουθήσω αγώνες τους γιατί δεν έχω συνδρομητική τηλεόραση. Πάντως πρέπει να τους παίζει σε irish pubs. Είναι και μια στη Γλυφάδα (Mollys Malone’s) που ανακοινώνει όταν προβάλει αγώνες. Του χρόνου ελπίζω να έχω την ευκαιρία να δω κανένα παιχνίδι τους εκεί

δηλαδη τι ειπε;;;

οτι συμπαθει τη Σελτικ επειδη εχει παρομοιο σημα και ιδια χρωματα με το βαζελο.

πω, μιλαμε για μπαρουφα ολκης…:stuck_out_tongue:

ασε που δεν το βλεπω καθολου κακο …για τον ιδιο λογο και γω ας πουμε στη Γερμανια και γενικα στην Ευρωπη (μαζι με Λιβερπουλ) υποστηριζω την Ντορτμουντ

Φιλε Sharuman η πρωτη φωτο που εβαλες ειναι απο Ibrox και απλα γαμησε!!:D:respect:

Επισης αυτο το διπλο κασκολακι με Celtic+St Pauli υπαρχει και στα Celtic megastores! Λογικα θα ξανανεβω φετος πανω οποτε ψηνομαι να τσιμπησω ενα!:smiley: Αν θες+συ και παιζει κανα ενδεχομενο να κατεβεις Αθηνα για κανα live για να μπορω να στο δωσω πες!!:smiley:

Δεν χρειαζεσαι συνδρομητικη για να δεις τη Celtic. Τα δικαιωματα της Scottish Premier League (πρωταθλημα Σκωτιας) τα εχει (τουλαχιστον τα ειχε μεχρι φετος) το sport+ το οποιο ειναι ελευθερο ψηφιακο της ΕΡΤ. Χρειαζεσαι απλως μια τηλεοραση με ενσωματωμενο ψηφιακο δεκτη ή διαφορετικα εναν απλο αποκωδικοποιητη. Παντως επειδη πολλες φορες τα παιχνιδια τα εδειχνε μαγνητοσκοπιση ή και καθολου το ψιλοεξαχνα μεσω ιντερνετ μηπως τα εβρισκα πουθενα “πειρατικα”. Σχεδον παντα τα καταφερνα αν και σε οχι τοσο καλή ποιοτητα…

Αν τωρα η Molly Malone σου ειναι κοντα σιγουρα αξιζει με χιλια ο συνδυασμος Celtic+Guinness σε irish pub!!!:D:drunk:

εχω ακουσει οπαδο του αρη να λεει οτι στην ισπανια ειναι villareal επειδη και τους δυο τους λενε κιτρινα υποβρυχια.
και ταυτοχρονα φορουσε μια μπλουζα yellow submarine απο beatles:D

Aυτο με τα “κιτρινα υποβρυχια” δεν το 'χω ξανακουσει.

Αλλα, θα το σκεφτω και ισως γινω Βιγιαρεαλ απο δω και περα. :smiley:

Για να σου δωσω να καταλαβεις παντως και το τι ειπε ο ντεντμεμοριζ, αυτο που σου ειπε ο αδερφος συνΑρειανος δε μας κανει αδερφα σωματεια με τη Βιγιαρεαλ, αλλα αποτελει ενα λογο για τον οποιο μπορει να συμπαθει παραπανω τη Βιγιαρεαλ λογω μια ομοιοτητας.

εγω παντως περα απο τον ολυμπιακο, που ειμαι ψιλοφανατικος, μου αρεσουν πολλες ομαδες με κοκκινα χρωματα (Μαν υ, λιβερπουλ κτλ, ακομη και φερραρι και ντουγκατι) αλλα ο λογος που μου αρεσουν δεν ειναι το χρωμα τους αλλα πως παιζουν μπαλα και τους παικτες και την ιστορια που εχουν

Καλα αυτα ειναι μαλακιες.
Ειμαστε Λιβερπουλ γιατι ειναι η καλυτερη βρετανικη ομαδα εβερ. 8)
Για το You’ll Never Walk Alone.

Παντως ελαχιστοι γαυροι ξερουν οτι τα χρωματα μας τα “δανειστηκαμε” απο την Αρσεναλ.

Στο δευτερο συμφωνω με χιλια!!!:smiley:

Οσο για το πρωτο, εαν εννοεις βρετανικη=αγγλικη τοτε συμφωνω και σε αυτο! Αν ομως υποννοεις τιποτα αλλο μπορεις απλως να μην ξαναγραψεις στο συγκεκριμενο thread!:evil::evil::lightsabre:

Αντε, αδερφια ειστε και σεις, οποτε γραψε!!:p:D

ποιοι εμεις?εσυ και ο εαυτος σου εισαι

μπραβο

Ενθουσιασμένος με την προοπτική να αγωνιστεί στη Σέλτικ, παρουσιάστηκε σε δηλώσεις του στην σκωτσέζικη «Sun», ο αυστριακός μέσος του Παναθηναϊκού, Αντρέας Ιβανσιτς. Οι «καθολικοί» είναι μία από τις ομάδες που φέρονται να ενδιαφέρονται για την απόκτηση του αυστριακού διεθνούς.

«Η Σέλτικ είναι μία από τις μεγαλύτερες ομάδες στην Ευρώπη και θα ήταν φανταστικό να αγωνιστώ με τη φανέλα της. Εχω παρακολουθήσει ορισμένους αγώνες της στην τηλεόραση και οι οπαδοί της είναι απίστευτοι» δήλωσε ο 25άχρονος μέσος.

Newsroom ΔΟΛ

ομαααδααα

Μαλακα ασυφταε ή πως σκατα σε λενε μπορεις σε παρακαλω να μην ξαναγραψεις στο συγκεκριμενο thread εφ’οσον δεν σε αφορα? Γραφε καλυτερα μονο για τον γαυρο γιατι μεχρι εκει εισαι. Ευχαριστω.

Μια χαρα τα λεει ο Ιβ!:smiley:

Και κατι ακομα:

celtic family’s support for john hartson

Paul Cuddihy
THE news that former Celtic striker, John Hartson, has been diagnosed with cancer has stunned the entire Celtic family.

The 34-year-old now faces a tough battle as he begins treatment for the disease.

A Celtic spokesperson said: ?John Hartson is a man whom Celtic Football Club has immense respect and affection for. He has served the club, and the game of football in general, with distinction over many years.

?Clearly, everyone at the club fully supports John and his family at this extremely difficult time.

?It is very difficult for us to understand what John is going through at the moment, but we will offer any support we can to a great Celtic player.

?The thoughts and prayers of the entire Celtic family are with John at this time.?

Από http://www.celticfc.net/news/stories/news_130709095425.aspx

Μακαρι να παει καλα το παλικαρι και να μπορεσει να ξανασταθει στα ποδια του. Καλη δυναμη ρε Μαγκα!

Celtic FC - FC Dinamo Moskva

Ενταξει, οχι και ο,τι καλυτερο μπορουσε να μας τυχει αλλα ελπιζω να μην στραβωσει τιποτα… Δεν εχουμε ενισχυθει και ιδιαιτερα φετος.:-k:-s

Ο Χαρτσον δεν παει πολυ καλα γαμω…:(:(:frowning: