Celtic Frost - Monotheist

Apla SPERNEI tin pagomeni katastrofi mesa sto kalokairi.Apisteuta sapios, varis kai mauros…

Κανείς δεν έχει ακούσει αυτή τη δισκάρα;
Κανείς δεν έτυχε να ακούσει το Obscured ή το Triptych;

Ακούστε το λοιπόν.

Δισκαρα :twisted: και απιστευτη μαλιστα γιατι μονο δισκαρα μπορει να χαρακτηριστει ενα cd που σε κανει αμεσως οπαδο ενος ηχου που ουτε καν ακουγες πιο πριν… ΘΑΝΑΤΟΣ

=)

παιδιά, παρακαλώ πέστε μου ότι ο υπόλοιπος δίσκος δεν έιναι σα το κομμάτι που έβαλε χθες ο Χάκος (ένα για έναν Θεό που πεθαίνει με ανθρώπινη σάρκα). Έπεσα από το καναπέ με τα γελιά και το ξαναγύρισα στα γκολ του Ch. League.

Αν το κομμάτι είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα, τότε θα είστε 1 βήμα πιο κοντά να καταλάβετε τι δε μου αρέσει… :stuck_out_tongue:

ωραιο δισκακι αν και δεν ειμαι ο μεγαλυτερος fan του σχηματος. στο Obscured η φωνη του τυπα θυμιζει λιγο Bowie ή ειναι η ιδεα μου?..:-k :roll:

Για το Monotheist τα χουμε πει. Ειναι ενα απ’ τα μνημεια των 00’ς και αλμπουμ οβ δε γιαρ 2006.

Σωστά… αλλά όχι άλμπουμ ο δε γιαρ… MASTODON RE…

Το Mastodon το χα βαλει δευτερο τοτε. Δε ξερω γιατι, αλλα το Leviathan μ’ αρεσε πιο πολυ.

Το έχω 2 φορές, πάμε για τρίτη. 8)

Μεγάλη δισκάρα! Μας έπαιξαν και δείγματα τότε στο live με τους Kreator και ήτσν σκέτη ανατριχίλα… :wink:

(ΧΑΛΑΡΑ έσβησαν τους Kreator κατά τη γνώμη μου… κι ας ήταν ο πολύς κόσμος θρασάδες στο gagarin… 8) )

τι ειδος ειναι αυτοι?

αμφιβιο

οχι τι ειδους ζωα ρε… τι ειδους μουσικη(heavy,epic,power,black…)αντιλαβου???

ααα ok ρε, sry.

Bluegrass παιζουν.

Χμ, doomavantgardewavedeathblack metal όπως είχε πει και ο κος Χαρισόπουλος στην ανταπόκριση από το λαηβ της Θεσσαλονίκης.

To Monotheist τα χει ολα. Doom, Drone, Avant Garde, Black… Οι Frost πλεον ειναι μια κατηγορια απο μονη τους. Ειναι το μονο γκρουπ στην ιστορια της Rock / Metal μουσικης που διελυσε, επεστρεψε μετα απο 15 χρονια και παλι εβγαλε κατι νεο για τον ηχο.

To Frost we bow δηλαδη.

Edit: Και θελω να τους δω σε ενα show που θα το παιξουν ΟΛΟ. Δηλαδη και τα Totengott, A Dying God Coming into Human Flesh & Ground… εχω αχτι να τ’ ακουσω, το πρωτο το χαν ως intro γμτ.

Και γενικα οποιος δηλαδη θεωρει τον εαυτο του ‘‘προοδευτικο’’ και χλευαζει το Monotheist, καλυτερα να κοψει τ’ αυτια του. :lol:

εχει 4-5 κομματαρες αλλα στο συνολο του κουραζει
ειδικα το 14λεπτο δεν μου πε τιποτε
τωρα θα βγει η special edition για να δουμε πως θα ναι με τα νεα κομματια που δεν μπηκαν…
παντως το καλο ειναι οτι θα δωσουν σοου που θα εχουν αλλαγμενο σετ λιστ και αυτο ειναι σπουδαιο
(αυτο που λεει ο Angmar μαλλον)
αντε και απο τα μερη μας…

Λοιπόν μαλάκες, σήμερα έχουνε σπάσει τα νεύρα μου. Σ’όποιο θρεντ και να μπω βλέπω τσακωμούς.
Και βρίσκω αυτό το θρεντ, και 2/3 ποστς είναι ακυρότητες! Τα νεύρα μου λέμε!

BUMP λοιπόν, για να αποθεώσω ΤΗΝ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΔΙΣΚΑΡΑ ΤΗΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ! (και κατ’επέκταση της χιλιετίας! Γιέα! Αϊ λάικ 8))

ΤΟ άλμπουμ από ΤΟ συγκρότημα! ΤΟ σκότος, ΤΟ συναίσθημα! Ο δίσκος που και μόνο το obscured και το Synagoga Satanae να είχε, πάλι θα πάταγε χάμω ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ βγήκε τα τελευταία 10-15 χρόνια. Όσοι δεν το’χουν ακούσει, κλείνουν πισιά, παρατάνε γκόμενες, και πάνε να μονάσουν κάνα δίμηνο με ΑΥΤΟ το δίσκο. Απλά.

Α και…

Αμπαλοσύνη αλέρτ ε! :p:p:p