Champions League 2008-2009

Κακιστη διατησια,κακιστη μπαρτσελονα.Εγω μπαρτσα ημουν αλλα στενοχωρεθηκα που περασε τλκ…Δεν ηταν μπαλα αυτο που επαιξε σημερα.Η τσελσι επαιξε πολυ καλυτερα και απο θεμα τακτικης και ειχε και πιο πολλες φασεις…Επισης,πρεπει να ηταν η χειροτερη μεταδοση που εχω ακουσει ποτε στην ζωη.Ο Γκονιας εχει αποψη για καθε τι συμβαινει στο ποδοσφαιρο,κριτικαρει και προπονητες κιολας…Διωχτε τους μωρε να ευχαριστηθουμε κανα ματς…

Στενοχωρηθηκες που δε θα κακοποιηθει τελικα το ποδοσφαιρο στον τελικο?Εμενα παντως(ουδετερος)με ακουσε ολη η γειτονια στην ισοφαριση:lol:

και μενα το ιδιο ε :lol::lol::lol:

δεν συμπαθώ ιδιαίτερα καμια από τις 2 ομάδες και δεν έχω πρόβλημα αλλά μη λέτε λαλακίες…

η γραμμή ήταν προφανής να κάνει ότι περνάει από το χέρι του ο διαιτητης να περάσει η Μπαρτσελόνα.

την περιμένει η Μάντσεστερ να εξηγήσει τι σημαίνει κάστανο, την είδαμε σε 2 ματς την υπερομάδα…

μέχρι και οι οπαδοί της Τσέλσι μετά το σημερινό την Μαντσεστερ θα υποστηρίζουν…

Απλά αξιολύπητος ο Νορβηγός.

Επειδή του σφυρίξανε ότι έκανε μαλακία στην αποβολή του Αμπιντάλ, έπρεπε να κόψει δυο καθαρά πέναλτι στην Τσέλσι. Που έγιναν και μπροστά στα μάτια του.

Συγχαρητήρια.

Τέλος πάντων.

Καλή επιτυχία στη Μπαρτσελόνα στον τελικό. Είναι η ομάδα που αντικειμενικά παίζει την καλύτερη μπάλα και πρέπει να το σηκώσει. Και αφού τη γλίτωσε σήμερα, πραγματικά κάτι μου λέει ότι δεν το χάνει με τίποτα.

παντος δεν μπορω να καταλαβω τους ποδοσφεριστες και την ψυχραιμια τους…στην θεση του Ντρογκμπα ειχα ξιλωσει καθισμα και το φερνα σφαλιαρα στον διαιτητη με τις μαλακιες που εκανε…

Τι μαλακια παντως αυτο με τις κοκκινες!!!

Δεν κανουν μια συμφωνια να παιξουν και ο φλετσερ και ο αμπινταλ λεω εγω…

Μονο στον διαιτητη δινεται γραμμη,οχι στους εποπτες?

Απ τη στιγμη που δινει τετοια αποβολη στο 65’,ποια 2 πεναλτι μου λετε μετα αφου αλλοιωνεται ο τροπος παιχνιδιου της Μπαρτσα,της Τσελσι κτλπ…

Στη τελικη στο ιδιο γηπεδο,ιδιο ζευγαρι πριν κατι χρονια θυμαστε τι εγινε,θεια δικη…

ρε ειδατε τι αποβολη εδωσε?

Ναι στενοχωρηθηκα γιατι η μπαρτσα σε 2 ματς ηταν αθλια και κατα τυχη περασε σημερα.Μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας.Και επειδη παιζει την καλυτερη μπαλα επρεπε ο διατητης να κανει οργια εις βαρος της τσελσι?Η μπαρτσα κρινοντας την απο τους 2 ημιτελικους δεν αξιζε να περασει αλλα βεβαια στο ποδοσφαιρο δεν κερδιζει παντα ο καλυτερος.Και ναι σημερα η τσελσι ηταν καλυτερη.Στο 70 λεπτο που υποτιθεται επρεπε να πιεσει η μπαρτσα η τσελσι εκανε 3-4 ευκαιριες,αλλαζε πιο ευκολα την μπαλα στο κεντρο,ανοιγε πιο ωραια το παιχνιδι.Υπενθημιζω οτι ημουν μπαρτσα.

παντως το γκολ της τσελσι δεν υπαρχει … αλλα λογω τουρε υποστηριζουμε barca 8)

παντως τιτανοτεραστια απωλεια ο ντανι αλβες για τον τελικο… :?:-k

Και μόνο που θα παίξει η παιχτάρα ο Ινιέστα στον τελικό είναι όφελος για τα ματάκια μας. Να μη πω για τους υπολοίπους.

Η Μπάρτσα, αν και τη συμπαθώ, είναι το πιο εμπορικό όνομα για έναν τελικό με Μάντσεστερ. Αυτό που χρειάζεται η ΟΥΕΦΑ για να πουλήσει το “συγκλονιστικός τελικός” προιόν της.

Από κει και πέρα αυτά που έκαναν οι Λονδρέζοι στο τέλος μεγάλα καραγκιοζιλίκια. Ας έρθουν σ’ έναν ευρωπαϊκό αγώνα της Πανάθας να διδαχθούν λίγο συμπεριφορά.

Τέλος, αν και δεν την πάω τη Μανγιού, είναι η λιγότερο εγγλέζικη ομάδα από τις άλλες (μείον Λίβερπουλ, αυτή δεν είναι ομάδα είναι θρησκεία ε-ν-ν-ο-ε-ι-τ-α-ι), οπότε της δίνω ένα παραπάνω κρέντιτ.

καμια μα καμια κακοποιηση…μια χαρα θα περναμε το αιμα μας πισω για περυσι

ο διαιτητης γτπ στον κυβο,οπως και η περιγραφη του αγωνα…

δεν πειραζει chelsara ραντεβου του χρονου…wear your blue and see us through

Aυτο.:!:

Τι αλλο δηλαδη πρεπει να γινει για να δωσει πεναλτυ στην Τσελσι !!!

Χερι καθαρο εγινε (οχι στην τελευταια φαση), τον Ανελκα τον σπρωξανε, τον Ντρογμπα θα του βγαζαν τη φανελα παραλιγο, επισης τον Ντρογκπα ο αλλος του ειχε αγκαλιασει ολοκληρο το χερι, στην αλλη φαση δινει φαουλ πανω στη γραμμη ενω φενεται οτι το σπρωξιμο γινεται μεσα… !! #-o#-o[-X

[SIZE=“2”]ΕΛΕΟΣ[/SIZE]

Σιχαινομαι παθολογικα την Τσελσι,αλλα ακομα και τωρα,πρεπει να πω πως οντως αδικηθηκε…οπως και η μπαρτσα βεβαια…

τραγικος διαιτητης τελικα,η τσελσι πληρωσε το κατενατσιο/αντιποδοσφαιρο που επαιζε,δεν της δωθηκαν πεναλντυ(αν και το τελευταιο δεν νομιζω πως ηταν-δεν το ειδα και καλα να πω την αληθεια),αλλα και η μπαρτσα,εφαγε μια αδικη αποβολη…τελικα,περασε κατα τη γνωμη μου η καλυτερη ομαδα,που ομως 2 ματς τωρα,δεν το εδειξε…ηταν τυχερη…

απο την αλλη βεβαια,δεν μπορω να μην χαρω που εμεινε εξω η τσελσι και λυπαμε που και φετος δεν θα της ξαναφαμε το τροπαιο και θα ξανακοροιδευω το Γρακχο:)…παντως χαιρομαι που θα δουμε πιθανοτατα θεαματικο τελικο και ελπιζω να την σκισουμε την μπαρτσελονα,που πλεον,2 ματς τσου λου τωρα,δεν μου εμπνεει το φοβο που περιμενα και ελπιζω και μεις να της δειξουμε τι θα πει βερυκοκο…ρε γιδι Γρακχε,σηκωσε το κ@λοτηλεφωνο σου…

Eλεος με αυτην την Μπαρτσελονα.Αθλια αμυνα,ενας διαιτητης απαραδεκτος με τρομερα λαθη και για τους δυο(ξαναζουμε εποχες Κρουγκ,με εντεταλμενες υπηρεσιες της UEFA).πoλυ χαλαστηκα,ηθελα Chelsea κι ας ελεγε τις αρχιμαλακιες ο εκνευριστικος Γκωνιας οτι η Chelsea παιζει αντιποδοσφαιρο και περι καλου του πδοσφαιρου.Τες πα,αυτη ειναι η μπαλα.Γι αυτο και λατρευουμε το ποδοσφαιρο!!

Έχει χαλάσει πάλι η μαλακία, γαμώ την Ον Τελεκομ μου γαμώ :!:

Καλά εσύ πιστεύεις ότι η Μπαρτσελόνα “δεν έπαιξε καλά” σ’ αυτά τα δύο παιχνίδια και ότι υπάρχει κι άλλη ομάδα στην Ευρώπη που μπορεί να τη σβήσει έτσι… θα φας καλά στον τελικό κουφάλα.

Ας είχα κι εγώ την Αρσεναλ στον ημιτελικό και θα σου λεγα.

καλα,μην γινεσαι ηλιθιος τωρα,προφανως η μπαρτσα παιζει μπαλαρα,6 εριξε προχτες στη αλλη την πουτ@ν@,αλλα οκ,2 ματς τσουλου σερνεται και ειναι αλλιως το πρωταθλημα με το τσαμπιονς…δεν θα ειναι ευκολο ματς,απλα μας βλεπω πιο ολοκληρωμενους,πιο σταθερους,πιο ετοιμους…και με φερκι ετσι…καλα,αυτο για αρσεναλ αστο…γτπ ομαδα,αλλα μην γινεσαι κλαουρης βαζελος τωρα:p…αντε,τραβα κοιμησου,δεν εχει τπτ αλλο απο δω και περα να δεις:p:lol::lol:μην παρεξηγας ρε γαβ γαβ,πλακιτσα σου κανω,δεν λες που προσαπθησα να ειμαι και αντικειμενικος κιολας με τη Τσελσι και δεν αρχισα το δουλεμα

Οσο για το τελικο,δες εκει πως παιζουν οι μεγαλες ομαδες και μοκο,κλαψιαρηδες της τσελσι…δεν φταναν τα φραγκα του αρχηγου σας να σας πανε τελικο?ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ…:p:p:p

Πάντως το ότι κατάφερε και πέρασε η Μπαρτσελόνα χωρίς να παίξει, χωρίς προπονητή και χωρίς αλλαγές είναι κατόρθωμα!
Το γκολ ήταν το πρώτο σουτ στην εστία !!!
Η Τσέλσι θα μπορούσε να είχε καθαρίσει το παιχνίδι και δεν το έκανε. Γι’ αυτό την πάτησε.
Ναι, ο διαιτητής είχε χάσει τον έλεγχο.

Δηλαδή εμείς τώρα πληρώνουμε αυτούς τους τύπους για να κάνουν μετάδοση ε; [-X