Champions League 2008-2009

Εντάξει χθες μιλάμε για σφαγή! Και ξεκαθαρίζω ότι δεν χονεύω με τίποτα την Τσελσι! Αλλά πέρα από την κόκκινη που έδωσε λανθασμένα, πήγαινε την Μπάρτσα καροτσάκι να περάσει! Για μένα 2 καθαρά πέναλντι δεν έδωσε και άλλο ένα που χωράει πολύ κουβέντα(μιλάω για το τελευταίο χέρι)

νομίζω πως έχω ξεκαθαρίσει ότι είμαι οπαδός της Manchester.
πόσο πιστεύεις ότι μπορεί να με πειράξει που αποκλείστηκε η Chelsea.
προσπαθώ να το δω όσο πιο αντικειμενικά μπορώ όμως.

επετρεψε μου λοιπον να σου πω οτι το να γραφεις :

Sorry, γιατί ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΘΡΑΣΟΣ που βγήκε ο πρόεδρος της Barcelona να πει ότι αποδόθηκε δικαιοσύνη.

απεχει απο την πραγματικοτητα και καθε αντικειμενικοτητα…

Μιλας για τον Νουμερο1 των ΚΑ_ΤΑ_ΛΑ_ΝΩΝ…

Θρασος, θα ηταν να βγει ο Αρσεν (με δεδομενο και το επερχομενο μεταξυ τους παιχνιδι) και να πει οτι αποδοθηκε δικαιοσυνη!

η Μπαρτσα θα το παρει…Χ-Α-Λ-Α-Ρ-Α

Θεωρώ ότι το θέμα της διαιτησίας μπορούμε να το παρομοιάσουμε με έναν αγώνα 100 μέτρων. Ο ένας δρομέας Α που τρέχει καλύτερα (η ομάδα που έπαιζε καλύτερα) ξεκινάει από το σημείο 0. Ο άλλος δρομέας Β (η ομάδα που έχει μια κάποια βοήθεια) ξεκινάει απο το σημείο 20 μέτρα. Αυτό που λέτε κάποιοι είναι οκ, αφού δρομέα Α είσαι πολύ καλύτερος πέρνα τον. Αν δεν το καταφέρεις μην γκρινιάζεις. Όταν ξεκινάει ο αγώνας των 100 μέτρων πρέπει να έχουν και οι δύο την ίδια εκκίνηση. Και στο ποδόσφαιρο επίσης πρέπει να υπάρχει η ίδια αφετηρία.

Θαχε πολύ πλάκα φέτος ΑΝ ο Παναθηναϊκός ήταν πολύ διαφορετικός απο αυτό που είδαμε, πολύ καλύτερος, και έχανε το πρωτάθλημα λόγω μιας από τις σκανδαλώδεις διαιτησίες που είχε ο Ολυμπιακός μεσα στο Καραϊσκάκη. Γιαυτό, πρώτα φτιάχνουμε την διαιτησία παιδάκια, να ξεκινάνε όλοι απτο ίδιο σημείο και μετά ο καθένας γκρινιάξτε όσο θέλετε για την ομάδα ΤΟΥ.

ρε βαζελοι…ειστε ανεκδιηγητοι…
παντου υπαρχει ενας μυθος που μπορει να συσχετιστει με εσας!
τον οποιο τον εξηγειτε και επιστημονικα!
ΜΠΡΑΒΟ!

και δεν μου λες, πως γινεται με την υποθεση που κανεις, να μιλησουμε για ισες αρχες?

Θαχε πολύ πλάκα φέτος ΑΝ ο Παναθηναϊκός ήταν πολύ διαφορετικός απο αυτό που είδαμε, πολύ καλύτερος, και έχανε το πρωτάθλημα λόγω μιας από τις σκανδαλώδεις διαιτησίες που είχε ο Ολυμπιακός μεσα στο Καραϊσκάκη. Γιαυτό, πρώτα φτιάχνουμε την διαιτησία παιδάκια, να ξεκινάνε όλοι απτο ίδιο σημείο και μετά ο καθένας γκρινιάξτε όσο θέλετε για την ομάδα ΤΟΥ.

ακομη και να εφτανε σε καλο επιπεδο η διαιτησια,εχεις ηδη διατυπωσει αλλη μια υποθεση, αυτη του αν υπηρχε καλυτερος,διαφορετικος Παναχαρναϊκος.
το οποιο σημαινει οτι αν ΔΕΝ εχεις καλυτερη ομαδα με καλη διαιτησια, παλι θα εχεις κατι να λες…και που ξερεις, αν δεν στρωσει σωστα ο πολυμπαχαλικος, μπορει και να γυρισει και στη διαιτησια παλι!

ζωγραφίζεις.
συνέχισε.

Μεγαθήριο, πέφτεις τραγικά έξω…με αρειανό μιλάς. Δεν έχουμε όλοι το οπαδιλίκι σου:wink:

Είναι μοναδικό το “προσόν” που έχουμε σαν λαός να κάνουμε όλες τις συζητήσεις μπάχαλο! Εδώ μιλάμε για Τσου Λου αφήστε πια τον Ολυμπιακό και την παράγκα! Έλεος πια!

Συμφωνω απόλυτα. Πραγματικά αυτό το ερώτημα θέλει πολλή μελέτη και επιστημονική ανάλυση για να απαντηθεί…

Φιλε Outshined ,δεν σε ειρωνευτηκα στο προηγουμενο μου.
απλα ψαχνεις να χρεωσεις με θρασος το νουμερο ενα μιας ομαδας που ειναι συμβολο ενος ξεχωριστου “κρατους” μεσα στην Ισπανια. Οτι και να του πουν αυτου του ανθρωπου, δεν πιανει…

amazing…:stuck_out_tongue:
καλα ρε μαν!
μη βαρας!και που να ξερω τι ομαδα ειναι ο καθενας?
Επισης, δεν πιστευω οτι αυτο που ειπα δειχνει το “οπαδιλικι” μου, γιατι πολυ απλα νομισα οτι ειχα να κανω με παναθηναϊκο ο οποιος μιλουσε για μια καλυτερη ομαδα αναφερομενος στην 3η του πρωταθληματος.Το επαιξα υποθετικα και το εχασα…
Εσυ ομως σαν Αρειανος, γιατι δεν μιλησες για τον ΠΑΟΚ που βγηκε και 2ος?Ποιο λογικο δεν ειναι?Τουλαχιστον για φετος?μηπως “κοπηκε” λογω “κοντρας”?:wink:

κατ`αρχην ειμαι μπαρτσα.θεωρω οτι η τσελσι επαιξε ελεεινο ποδοσφαιρο αλλα αυτο που επρεπε για να περασει.η μπαρτσα ηταν αθλια αλλα εν μερει φταιει και το αντιποδοσφαιρο της τσελσι.ο διαιτητης μαλλον ηταν κρυφομπαρτσα.αλλα.σωστοτατα δεν εδινε τα πεναλντι στην τσελσι γιατι δεν ητανε.βλεπεις τον ντρογκμπα(που ειναι παικταρας κατα τα αλλα)να πεφτει κατω σαν το κριαρι καθε φορα που εμπαινε στην περιοχη.καπως ετσι την πατησε ο διαιτητης με τον ανελκα.πεσε πεσε κατι θα παρουμε.το χερι του πικε επρεπε να δωθει πεναλτι και εκει θα τελειωνε μαλλον το ματς.το τελευταιο σε καμια περιπτωση δεν ηταν.ε η μπαρτσα μια φαση θελει θα την κανει γκολ.ετσι κι εγινε.

υγ.1 θα ειναι γαμω τους τελικους,αλλα βλεπω γιουναιτεντ,γιατι ειναι πιο ορθολογικη,η μπαρτσα εχει απουσιες και γιατι αν μπλοκαρει μια μερα η μπαρτσα δεν μπορει να κανει(σχεδον) τιποτα

υγ2 αυτος ο μαλακας ο γκονιας απο που εχει μαθει και μιλαει για μπαλα και κρινει τους παντες?διωξτε τον ρε!!!

Ο διαιτητης η ηταν αχρηστος η εκτελουσε υπηρεσιες χθες…

Εφαγε την τουμπα του Ανελκα για ανατροπη, αλλα κυριως στερησε 2 ΚΑΘΑΡΟΤΑΤΑ πεναλτυ απο την Τσελσι. Μιλαω για την φαση με το τραβηγμα της φανελας στο 1ο ημιχρονο, ενω ο Ντρογκμπα εμπαινε για γκολ και για το 1ο χερι (οχι των καθυστερησεων, που ενταξει ηταν και δεν ηταν)

Φουλ Μαντσεστερ στον τελικο, δεν το συζητω… εχω μια ιδιαιτερη αδυναμια στις αγγλικες ομαδες παροτι δεν υποστηριζω καποια συγκεκριμενη

Ε,τι Τσαμπιονς Λιγκ τι παραγκα,ενα και το αυτο:p
Κατα τη γνωμη μου παντως μονο το χερι του Πικε ηταν πεναλτι

Παμε μωρη BARCA :smiley:

Στο πρώτο ματς δεν δίνει πέναλτυ στον Ανρί και δεν αποβάλλει τον Μπάλακ.
Στο 2ο ματς δίνει ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ φάουλ (και συνεπώς κόκκινη) και δεν δίνει 1-2 πέναλτυ στην Τσέλσι.

Η σούμα είναι μηδέν.

Όσοι στεναχωρηθήκατε που οι δύο ΜΑΚΡΑΝ καλύτερες ομάδες της φετινής διοργάνωσης πέρασαν στον τελικό μπορείτε να αναπολείτε το περσινό κλωτσοσκούφι. Καθείς με τη διαστροφή του…

Αν υπάρχει μία ομάδα στην Ευρώπη που μπορεί να το πάρει απο την Μπαρτσελόνα στα ίσα και όχι όπως πήγε να περάσει η Chelsea, αυτή είναι η United. Οπότε περιμένω να δούμε πολύ καλή μπάλα στον τελικό…

:!:

:lol3::lol3:

Είχανε βγάλει και με τον Τέρι πέρσι όταν έχασε το πέναλτι!