Champions League 2008-2009

Ναυάγησε η Γιουβε από την ανύπαρκτη. Πάλι καλά που ισοφάρισε, 2-0 έχανε…

(οfftopic έπιασα τρία Χ και έχασα την Σαρλεριτάνα… που τη βρήκα… :()

Μετά το απρόσμενο διπλό της Hull, η χτεσινή εμφάνιση της Arsenal ήταν εντυπωσιακή. 4-0 και θα μπορούσε να 'ναι και παραπάνω. H παρουσία του Nasri τελικά θα 'ναι βαρόμετρο στη φετινή Arsenal μαζί με τον Walcott. Διπλό στη Φενέρ και φυγε για 16.

Η αρσεναλ επαιξε απιστευτο ποδοσφαιρο χτες. με τη μια μπαλα γρηγορα πανω κατω και φοβερες τελικες ενεργεις εδικα απο Φαν Περσι… πραγματικα χαιρεσαι να την βλεπεις οταν παιζει ετσι…

Στον αντιποδα, η ομαδα της π…ιας, της κλεψιας και των στημενων (η μικρη κυρια) χρειαστηκε ενα γκολ οφσαιντ για να μπει στο ματς… και 4-5 λεπτα καθυστηρεσεις (μεχρι αν το βαλει ρε αδερφε…) για να ισοφαρισει τη μπορισοφ…

πάντως είναι και η μπάλα να σε θέλει, επειδή έβλεπα τα παιχνίδια.

πριν βάλει το πρώτο γκολ η Αρσεναλ, έχει χάσει 2 ευκαιρίες καραμπινάτες η Πόρτο.
μετά βέβαια η Άρσεναλ πάτησε γκάζι.

από την άλλη αυτά τα σιχαμερά τα κάνει η Γιούβε γενικώς. Είχαν ψυχή οι Λευκορώσοι.
Και η Ζενίτ αδικείται από το αποτέλεσμα.

οντως πριν βαλει το γκολ ο φαν περσι (πως τσιμπησε ετσι την μπαλα…) τα χρειαστηκε η αρσεναλ ειδικα με εκεινη την κοντρα επιθεση που κατεληξε στο δοκαρι. Και η ζενιτ αδικηθηκε…πφφφ Ρεαλ… αλλη κι αυτη…:lol:

τι εγινε με την τσελσι σημερα; μου φαινετε οτι δεν ειναι τυχαια ομαδα αυτη, να κερδισει τη ρομα στην ιταλια να παρει και χ απο την τσελσι… για να δουμε

αυτος ο μεσι τι εκανε παλι, μια ομαδα μονος του ειναι ο τυπος…

ο μουρινιο τα βρισκει λιγο σκουρα ή μου φαινετε, κατι τετοιες ομαδες τυπου βερντερ της καθαριζε με την τσελσι, τωρα; :-s

Ο Mεσι είναι άντε γεια με δύο γκολ (87’, 94’) πρόλαβε να σώσει τη μπάρτσα από ναυάγιο…

Τι γκολάρα πήγες να βάλεις ρε κρίκιτς?

Πέταξε και η Ρόμα, αυτά είναι…

Μετα την ανυπαρκτη κοκκινη? Χαρηκαμε

Η Κλουζ είναι η πιο πλούσια ομάδα της Ρουμανίας, έχουν ρίξει πολλά λεφτά τα τελευταία 2 χρόνια. Για όποιον παρακολουθεί παγκόσμιο ποδόσφαιρο δεν είναι έκπληξη η μέχρι τώρα πορεία της…

οτι ειναι πιο πλουσια ομαδα δεν μου λεει κατι… αν ηταν ετσι καθε χρονο θα το επαιρνε η ρεαλ του τσου-λου…

κοουτάρω τον εαυτό μου ε,κατάντια.
αλλά…αλλά.
Μέτριο πρώτο ημίχρονο,1 φάση,2 γκολ για την γκυρία.
Κακό δεύτερο ημίχρονο.
Ό,τι χειρότερο από ΠΑΟ φέτος,κρίμα.
Πάμε γερά με Βέρντερ τώρα

Η Man Utd θα το έπαιρνε, αλλά εν πάσει περιπτώσει… Το ότι μια ομάδα έχει λεφτά δεν της εξασφαλίζει τίτλους, αλλά της δίνει σημαντικότατο πλεονέκτημα έναντι των φτωχότερων αφενός και αφετέρου σχεδόν την αποτρέπει από αποτυχίες…

Α ρε Στηβεν αρχηγε!2 γκολαρες σε ματς εχει βαλει ο σκυλακος!
Κατα τα αλλα γινανε ωραια ματς γενικα!Η μπαρτσα δεν τηρεισαι fair play.
Μεγαλη ομαδα λεμε…

και οταν σκεφτομαι πως βγηκε απο τα φυτωρια μας χαιρομαι ακομα περισοοτερο

το εχουνε παρει ολοι χαμπαρι οτι αν δεν σφυριξει ο διαιτητης δεν σταματαει το παιχνιδι και παιζουν κανονικα.
εδω την περασμενη αγωνιστικη στο ματς λυων-φιορεντινα ο παιχτης ηταν κατω στη μικρη περιοχη και οι παιχτες της λυων επαιξαν κανονικα και εβαλαν και γκολ κιολας [-X

Ισχύει. Έχει αλλάξει ο κανονισμός…

Ναι ρε παιδες το ξερω,αλλα θυμαμαι οτι οι της Σαχταρ βγαλανε την μπαλα εξω.
Το fair play θα ηταν να τους επιστραφει η μπαλα.Δεν ξερω μπορει και να θυμαμαι λαθος.
Ηταν και 2+ το βραδυ.

Ρε τίποτε δεν σχολιάστηκε την προηγούμενη αγωνιστική?

Όλα υπέρ μας σήμερα , με το χ να βολεύει στην Κύπρο.
Δηλαδή εμείς γιατί φοβηθήκαμε τόσο και η Ανόρθωση δυσκόλεψε την Ίντερ?

Στο 90’ ισοφάρισε η καλύτερη ομάδα.
(Λίβερπουλ:D)

Ταπείνωση Τσέλσι στο Ολύμπικο.

Φίλος μου, φανατικός οπαδός Λίβερπουλ, έπαιξε σήμερα στο στοίχημα ασό Λίβερπουλ, άσο Μαρσέιγ, άσο Σπόρτινγκ και διπλό βάζελο!

Aνυπαρκτο πεναλτυ Λιβερπουλ ρεεε