Champions League 2014 - 2015

Φίλε μου, δεν έπαιζαν οι πιο δημιουργικοί παίχτες της Μπάγερν από τα άκρα, ο Ρόμπεν και ο Ριμπερί. Καλοί και οι άλλοι, αλλά σε αυτό το επίπεδο κάθε απουσία μπορεί να είναι κρίσιμη. Η Μπάγερν δημιουργικά δεν έκανε σχεδόν τίποτα, αν έπαιζαν αυτοί οι δύο λογικά θα ήταν πιο καλή μπροστά.

Ή απλα η Μπαγερν του Γκουαρντιολα μπορει μεχρι περιπου Μαρτη.

Περσι πηρε το πρωταθλημα ανετα, αλλα η Ντορτμουντ τη γλεντησε στο ντερμπι και λιγο πιο μετα η Ρεαλ της εκανε οργια.

Φετος, ηρθε το καμπανακι με Πορτο, αποκλεισμος απο αυτη τη Ντορτμουντ και παλι γλεντια σε Τσαμπιονς Λιγκ.

Σε αυτο το επιπεδο κρισιμες οι απουσιες, αλλα η Μπαγερν τελευταια δεν εδειχνε αξιοπιστη και με αντιπαλους μικροτερου επιπεδου, οπου η ελλειψη των Ρομπεν, Σβαϊνσταϊγκερ, Ριμπερι δε θα επρεπε να λογαριαστουν, δεδομενων των αντιακαταστατων τους.

ΜΙλώντας εντελώς θεωρητικά, αυτούς τους παίχτες τους θέλεις για αυτά τα παιχνίδια, που μικρολεπτομέρειες κάνουν τη διαφορά. Οι αντικαταστάτες δεν είναι ισάξιοι. Τέλος πάντων, η ιστορία γράφεται από τους παρόντες και έγραψε 3-0 για τη Μπαρτσελόνα, τι να κάνουμε τώρα.

Η απαξίωση του Γκουαρντιόλα κατά τη γνώμη μου είναι στα όρια της γραφικότητας.

Mα το θεμα ειναι οτι εγω ΔΕΝ αναφερομαι στη Μπαρτσελονα, αλλα σε ενα γενικοτερο προβλημα που υπαρχει.

Και υπαρχει και πριν τη Μπαρτσελονα και γι’ αυτο εγραψε και 3 (και λιγα ηταν) το κοντερ, πολυ περισσοτερο απο οσο ευθυνονται οι οποιες απουσιες.

Επισης, προσωπικα, δεν απαξιωνω Γκουαρντιολα.

Αυτά τα 3 ήταν απ’ όσο θυμάμαι προσωπικές λαθάρες παιχτών.

Πιάνω πάντως αυτό που θες να πεις, δεν το συμερρίζομαι 100% αλλά το συμμερίζομαι εν μέρει. Για να πάρεις το CL πρέπει να παρουσιάζεις μια ετοιμότητα την οποία η Μπάγερν δε φαινόταν να έχει πέρσι και δε φαίνεται να την έχει και φέτος. Η Μπαρτσελόνα φέτος φαίνεται να την έχει.

thomas muller μετα το σημερινο εχεις μπεις στο πανθεον της μπαγερν. ειναι ο λογος που υποστηριζω μπαγερν-εθνικη γερμανιας, εισαι 1-2 στο 45 θελεις 5 γκολ για να περασεις απεναντι στη μπαρτσελονα, κανεις το 3-2 και το πιστευεις ακομα περισσοτερο και εισαι μεσα στη ζοχαδα γιατι εκανες μαλακια στο 80 και ενω θελεις αλλα 3 γκολ

και respect στους οπαδους

Σε πάω πολύ εσένανε…

Ιδανικό σενάριο αποκλεισμός της ρεάλ σήμερα και πάρτυ της Μπάρτσα στον τελικό

…αν γίνει το πάρτυ της Μπάρτσα με την Ρεάλ, δεν είναι πιο καυλωτικό???..ή φοβόμαστε καμιά νίλα???:):!:

χειρουργειο η διαιτησια 10/10

Μα γιατι το λες αυτο ?! Αν δεν φωναζαν οι της Γιουβε ουτε τις καρτες δεν θα εβγαζε !

Θα πας τελικό πουτανα Γιούβε και θα σου ρίξει η μπαρτσα 200 γκολ . Γάμω το μπελά μου με την πουτανα την ομαδα .

Α ρε Πλατινί, ούτε φέτος κλάσικο :")

τελικα απο εκει που τις εβριζα μου λειψαν οι ατιμες οι ιταλικες ομαδες

παμε γερα γιουβε

Πείτε ότι θέλετε για το πόσο αντιπαθητικός σύλλογος είναι η Γιουβέντους αλλά αυτοί οι 11 κομάντος με πρώτο απ’ όλους τον απίθανο Βιδάλ ήταν μεγάλη απόλαυση σ’ αυτά τα ημιτελικά.

Επίσης περιμένω πραγματικά να δω αν έχουν απομείνει οποιαδήποτε επιχειρήματα υπέρ του Ρονάλντο στην “κόντρα” του με τον Μέσι.

…καθόλου καλή εβδομάδα για Βασίλισσες:D :slight_smile: :!:

ΤΣΑΠΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Δυστυχώς μόνο ένα πέναλτι δώρο είχε η Ουέφα για τη Ρεάλ για να φτάσει στον τελικό που “όλο το κόσμο” περιμένει να θαυμάσει.

ΜΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΠΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΣΗΚΩΣΟΥΜΕ ΜΩΡΗ :!:

…πόση κλάψα έριξε ο Κριστιάν:D :slight_smile: :!:

Ενας μαρσελο δε φερνει την ανοιξη.
χαμες κ ισκο μηδενικα

Εμενα παντα μου αρεσε να ειναι και μια ιταλικη στις πρωταγωνιστριες.Ετσι για το αλατοπιπερο!
Αν και Μιλαν,ενα μπραβο στην Γιουβε ! Αξια στον τελικο.

Και επιτελους διωχτε κανα φλωρο εκει στην Ρεαλ !