Champions League 2016-2017

οκ, ας κρατήσουμε μια oμολογουμένως εσκεμμένη, απαράδεκτη και αντιαθλητική κλωτσιά ως απόκαμα καριέρας -που ούτως ή άλλως στα 90ς-early 00s η premier αυτό ήταν-… (btw η κόντρα τους ξεκίνησε όταν ο keane διέλυσε το γόνατο του στο ντέρμπυ του '97 και ο Χαλαντ-ο αποδεκτης του αποτυχημενου τακλιν τοτε που του κοστισε γονατο +1 χρονο εκτος- τον εκραζε για θεατρο οντας κατω και σφαδαζε… δεν ειμαι υπερ τετοιων εκδικητικων πραξεων αλοιμονο, αλλα τουλαχιστον ηταν αρκετα ντομπρος να παραδεχθει κατευθειαν οτι ο μονος λογος που ηθελε να παιξει στο ματς του '01 ηταν για να του κοψει την καριερα + να δεχθει ασυζυτητι τα προστιμα που εφαγε)…γτ overall γλενταει οτι υπαρχει στο Νησι απο το '93-'05 και περαστικα :stuck_out_tongue:

βάλε και βίντεο του Ζιντάν με τον Ματεράτσι, τον Μαραντόνα που βάζει γκόλ με το χέρι κτλ (y)

Τρομερός αμυντικός χαφ, τρομερός αλήτης, όχι με την καλή έννοια πάντα. Τι να κάνουμε τώρα, ήταν μουνόπανο ο Κιν, άσχετα αν ήταν παιχταράς.

Ο Ζιντάν έριξε την κεφαλιά στον Ματεράτσι εν βρασμώ ψυχής, για κάτι που ο (επίσης βρώμικος) Ματεράτσι του είπε εκείνη τη στιγμή. Δεν περίμενε τέσσερα χρόνια για να πάει να τον χτυπήσει, όπως έκανε ο Keano. Τώρα, ποια συμπεριφορά είναι πιο “αντρική”, πες το μας εσύ.

Ο Μαραντόνα με το χέρι που έβαλε, έκλεψε. Το γκολ έπρεπε να ακυρωθεί. Υπερπαίκτης, αλλά και υπερκλέφτης στο συγκεκριμένο.

1 Like

Δεν υπερασπιζομαι κανεναν Μπουφον επειδη ειναι ξαδερφος μου ή επειδη ειμαι 7 χρονων ή επειδη εκνευριστηκα επειδη ειπες οτι τρωει σκατα. Απλα σου λεω πως εχουν τα πραγματα, και επειδη εκνευριζομαι συγκεκριμενα με την ελληνικη μιζερη καχυποψια και την αλητικη δημοσιογραφια. Ετυχε να ειναι ο Μπουφον, θα μπορουσε να ειναι καποιος αλλος που τον εχουν βγαλει κατι τυποι σαν εσενα “φασιστα” χωρις κανενα επισημο αποδεικτικο στοιχειο, μονο και μονο επειδη “δεν βγηκε να το διαψευσει”. Και γενικοτερα εχω μια ευαισθησια με την κατακραυγη σε δημοσια προσωπα για εντελως μη υπαρκτους λογους, μονο και μονο επειδη βρισκονται στα φωτα της δημοσιοτητας, και ειναι πολυ ευκολο για τον οποιονδηποτε να βγει να πει τη μαλακια του. Ξεχνα τον Μπουφον. Αν βγει και αποδειχθει ποτε οτι ειναι φασιστας, θα ειμαι ο πρωτος που θα βγω να πω οτι ειναι αρχιδι, οπως βγηκα και ειπα για τον Ανσελμο, παρολο που ημουν τεραστιος φαν των Παντερα.

Με τον ιδιο τροπο εχω “υπερασπιστει” (οπως λες εσυ…) και ξανθια ελληνιδα τραγουδιστρια ψιλο-ξεκωλο, που δε με ενδιαφερει καν η υπαρξη της, γιατι εβγαιναν διαφοροι τυχαρπαστοι και την κατηγορουσαν οτι κανει βιζιτες και πηδιεται με τον οποιονδηποτε για 500 ευρω, χωρις τελικα καμια αποδειξη φυσικα, και μονο και μονο επειδη μαλλον δεν εκατσε σε καποιον, και ετσουξε το μικρο του πουλακι. Δε μου αρεσει γενικα η συκοφαντια και το θεωρω πολυ ευκολο να χασει ενα δημοσιο προσωπο την αξιοπρεπεια του στα ματια καποιων κακοπροαιρετων, μονο και μονο επειδη εκατσε σε καποιον στραβα κατι και ξεκινησε μια φημη. Αυτα τα λιγα, μπας και καταλαβεις καποτε οτι δεν εγραψα πως σε “γειωσαμε” επειδη ειμαστε στο καφενειο και θελω να σου την πω, αλλα στο εγραψα γιατι γραφεις ανακριβειες και καλο θα ηταν να το ξερεις.

Τωρα οκ, εσυ ειδες και καραμπολα σε μια αριστοτεχνικη επιθεση στην οποια η μπαλα δεν ακουμπησε το εδαφος, και κατεληξε με ενα γκολ που σπανια βλεπεις σε οποιονδηποτε αγωνα, ποσο μαλλον σε τελικο. Μαλλον ειχες σηκωθει κι εκει για τουαλετα.

ΥΓ. @pantelis79 τα γραφει γενικα σοφα

Απλά τα δύο γκολ για τα οποία μιλάμε, τα έβαλε στον τελικό. Τα θεαματικά γκολ που έχει βάλει ο Ζλάταν είναι συνήθως σε ασήμαντα ματς - δίκαιο το παρατσούκλι του “μεγάλος με τους μικρούς και μικρός με τους μεγάλους”.

2 Likes

Ναι, αυτο ειναι αλλο θεμα βεβαια. Κανεις δεν αμφισβητησε ποτε το ποσα σημαντικα γκολ εχει βαλει ο Κριστιανο.

2 Likes

quintom λες ασυναρτησιες ως συνηθως (τραγουδιστριες, πουλακια, δημοσιογραφοι κτλ, wtf :stuck_out_tongue: ) και παραλληρεις for…reasons?, let it be λοιπον και πηγαινε να παιξεις σε κανα τοπικ των μεταλικα τωρα…(btw ειπα ξεκαθαρα οτι δεν υπαρχουν αποδειξεις αλλα ενδειξεις που δεν μπορουν να αγνοηθουν/εκτος αν εισαι 7 χρονων…και το δημοσιο προσωπο επειδη ακριβως εχει επιρροη στη μαζα, πρεπει και οφειλει να αποτελει και προτυπο για αυτην, οχι να κρυβεται και να περναει διφορουμενα μηνυματα μεσω των πολιτικων του πεποιθησεων…simple as that)

pantelis, ξαναλεω οτι ουτε εγω επικροτω αυτη τη κινηση του Κeane, ουτε το θεωρω ‘‘δειγμα ανδρισμου’’ (λολ, what) αλλα ξανα, αν στη λιστα των τελευταιων μεγαλων στιβαρων και ‘‘σκληρων’’ ποδοσφαιριστων/σε αντιθεση με τσουτσεκια τυπου ραμος ή απλα αμπαλους αλητες της σειρας τυπου πεπε -που στο κατω κατω η συντριπτικη πλειοψηφια στη θεση αυτη απαιτουσε και τοτε να εισαι και λιγο περισσοτερο ‘‘αλητης’’ απο τους αλλους παικτες, ποσο μαλλον για τον keane που ηταν και αρχηγος της united ολη του σχεδον την καριερα- κραξουμε τον keane επειδη ηταν -που οντως ηταν- μουνοπανο για μια εσκεμενη φαση ή γενικότερα για τον σκληρό τρόπο παιχνιδιού του, τοτε οκ, πασο, προφανως δε θα σε πεισω για την αξια του σαν παικτη και σα προσωπικοτητα του χωρου οποτε κλαιν…

Δεν ανέφερα κάτι κακό για την αξία του ως παίχτη, το αντίθετο μάλιστα. Τεράστιος παιχταράς, αλλά και μουνόπανο. Όπως άλλωστε κι ο Μπουφόν είναι τεράστιος παιχταράς, έτσι δεν είναι;

1 Like